Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
ndn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 109
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12
x 4

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: ndn »

Mam taki problem od 2 miesięcy czekam na Ender 3 z gearbest z wysyłką z chin.
Od przeszło miesiąca jest dostępne śledzenie z Niemiec niestety został wygenerowany tylko numer i na tym koniec.
Dzisiaj niby upływa ostateczny termin dostarczenia przesyłki więc napisałem do nich i okazuje się że oni to mają gdzieś i nie odpowiadają za przewoźnika. Dodatkowo nie wykupiłem ubezpieczenia więc mogę liczyć jedynie na 90$ zwrotu lub ja mam płacić 90$ za ponowną wysyłkę :)
Macie może pomysł czy jest szansa na odzyskanie całej sumy lub ogólnie czy można się jakoś skontaktować z tym dostawcą z Niemiec? Niestety nie płaciłem PayPal'em.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: McKee »

ndn pisze:Niestety nie płaciłem PayPal'em.
A jak? Jeżeli kartą kredytową to masz jeszcze łatwiej - składasz reklamację w banku (koniecznie formularz Visa/MasterCard) i dostajesz zwrot kasy.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ndn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 109
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12
x 4

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: ndn »

Zwykłe przelewy24 płatność ING
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: McKee »

No to lekka kicha chyba.... Na Aliekspress byś zgłosił że nie doszło i Ali zwraca pieniądze. Chyba znalazłeś wadę GB, o której wcześniej nie słyszałem. Zostaje czekać (?). Może dojdzie. Może masz szanse przedłużenia terminu?
Ogólnie: Zakupom w Internecie nie należy ufać. Płatność przelewem lub BLIK-iem tylko na własną odpowiedzialność - to nie daje żadnego zabezpieczenia. Karta jest najlepsza (moim zdaniem).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ndn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 109
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12
x 4

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: ndn »

Dzięki za odpowiedź. No już chyba tylko czekanie zostaje lub zwrot połowy kosztów. Szkoda że nie można się jakoś skontaktować z tym dostawcą z Niemiec u którego był generowany numer i zapytać czemu nie wysłał :)
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: aaannnd »

Ja tez czekałem, kupiłem 09.08.2018, potem 31.08.2018 dostałem smsa z UPS, że w następnym dniu roboczym przyjdzie paczka, był piątek więc olałem. Na UPS przez długo był status: wygenerowany numer. jak z nimi pisałem do odpisali że jeszcze w terminie a delajn 17.10.2018. Na szczęście doszło w ten poniedziałek, a już miałem tą delte zamawiać :D
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 11
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: marek91 »

Dzisiaj dotarła do mnie jedna z zaginionych paczek z odbiornikiem do drona, zamówiłem go jakoś w maju...
robal
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 75
Rejestracja: 13 gru 2017, 18:15
x 5

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: robal »

marek91 pisze:Dzisiaj dotarła do mnie jedna z zaginionych paczek z odbiornikiem do drona, zamówiłem go jakoś w maju...
To jest i dla mnie nadzieja :P, ja na swoją paczkę czekam jakoś tak od połowy czerwca. Chińczyk wybłagał u mnie jeszcze trochę cierpliwości jak otwarłem spór, więc jeszcze miesiąc mu dam. Co dziwne ostatnie przesyłki jakoś tak mega szybko przychodzą, lekko ponad dwa tygodnie i na miejscu. A po trackingu widzę, że to co ostatnio zamówiłem to chyba jakiś rekord szybkości pobije bo już na cle jest.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 11
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: marek91 »

Mi jeszcze brakuje 3-4 paczek z tego okresu, a ostatnio fakt, jakoś dwa tygodnie czekałem...
ndn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 109
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12
x 4

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: ndn »

Z tego endera co nie przyszedł chcą zwrócić 90$ myślicie że lepiej wziąć wypłatę na konto czy ten cały wallet od nich? Czy z tego portfela da się przelać kasę na konto? Obawiam się też że jak wezmę na konto to będą zwracać tą kasę w nieskończoność pisząc żebym sprawdził czy przypadkiem u sąsiada nie ma lub na poczcie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Import”