Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: FlameRunner »

Tu spamować.
Gdzie indziej syfu nie robić.
dziobu, dragonn
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 10
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: samezrp »

Jak można, to można.
Zdecydowanie trzymajcie się z daleka od paczki w ruchu. Ze dwa razy było OK, teraz mam maila, że paczka do nich trafiła i potem status:
Niewydana Kierowcy
Kod systemowy 679
Data 17-01-2018, 00:51 cokolwiek to znaczy.
I cisza. Reklamacja złożona i cisza nadal... Zero możliwości sprawdzenia czegokolwiek, paczka nadana 15.01 powinna być po 2 dniach :/
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 3
Posty: 950
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: P3Steel, Prusa MK4
x 172

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: artur_n »

Jeśli chodzi o przesyłki krajowe to staram się korzystać z paczkomatów. Działa to nadzwyczaj sprawnie.
Jedynie czasem jest problem z zapełnionym paczkomatem i sami przekierują przesyłkę do punktu czynnego np do 17. Trochę to irytujące.
Awatar użytkownika
Zima
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 28 lis 2017, 08:51
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 2

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Zima »

Ostatnio tak miałem, ale zadzwoniłem na infolinie inPostu i stwierdziłem, że nie wyrażałem zgody na przekierowanie (bo kiedyś trzeba było wyrazić a teraz to już bez pytania tak robią). Uzasadniłem, że w godzinach otwarcia POKu to ja jestem ~100km od niego i po to wybierałem paczkomat, żeby móc odebrać paczkę np. o 22. No i przekierowali ją z powrotem do paczkomatu, więc spoko. W sumie dzień dłużej mi nie zrobiło różnicy.
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 3
Posty: 950
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: P3Steel, Prusa MK4
x 172

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: artur_n »

Dokładnie. Przekierowanie idzie z automatu, jest to na tyle irytujące, że po to zamawiamy aby móc odebrać paczkę o 12 w nocy. A tu otwarty punkt od 8 do 17-18 a ich nie interesuje, ze w tych godzinach nie masz jak odebrać paczki.

Tak poza tym problemem jestem zadowolony z paczkomatów ale za to przesyłki czy to listowne czy kurierskie InPostu omijam szerokim łukiem. Paczka kurierem potrafiła jechać do mnie TYDZIEŃ, a tłumaczyli się brakiem ludzi do pracy.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 10
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: samezrp »

artur_n pisze:tłumaczyli się brakiem ludzi do pracy.
Gdyby szanowali ludzi, to by ich mieli. Choć z drugiej strony jako naród opczekujemy zachodniej jakości za wschodnie pieniądze, a tego się nie da pogodzić.
Choć jak się kiedyś paczka nie zmieściła do paczkomatu, a ja nie miałem szansy odebrać, to na telefon mi ją przetrzymali ponad tydzień. Na jakoś obsługi telefonicznej narzekać nie mogłem, panie same do mnie dzwoniły o proponowały rozwiązanie. A wina była nadawcy, bo zadeklarował najmniejszą wielkość, a paczka mogła się zmieścić tylko do skrytki lotniczej.
oskar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 102
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:28
x 6

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: oskar »

tylko tydzień? Żona dostała paczkę po miesiącu i kurier przyjechał o 21(tak dwudziesta pierwsza). Oczywiście to samo tłumaczenie o braku ludzi.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 10
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: samezrp »

oskar pisze:tylko tydzień?
Znaczy rozpuszczony jestem, jak deklarują 2 dni, to tydzień czy 10 to dla mnie przegięcie.
oskar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 102
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:28
x 6

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: oskar »

Mieli szczęście, że zapomniała o zamówieniu (jak to żona) :)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: virgin71 »

To chyba widzę przewagę dużych miast. U mnie nawet mini paczka inpost przychodzi na drugi dzień, pomimo deklaracji 2-6 dni roboczych. Paczkomaty tak samo. Tylko raz do tej pory paczkę, którą wysłałem w piątek, ktoś odbierał w poniedziałek, bo w sobotę nie miał kto do paczkomatu włożyć.
Kurier inpostu też mnie pozytywnie zaskakuje.

Zauważyłem, że najgorzej jest wtedy, kiedy paczka nie zostanie nadana. Gość z allegro zrobił etykietę tydzień temu i nadal nie wysłał mi rzeczy, którą zamówiłem. A etykieta jest w systemie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Import”