A może kontenerek drukarek

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: RE: Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: sp6vgx »

Pajacyk0v pisze: Widzę za to różnicę w:
- wałkach
- łożyskach
- paskach
- end stopach
- wentylatorach
- profilach/ramach
- nawet w głupich kablach
- filamentach oczywiście też
Hmm bardzo ogólnie... a jakich to firm konkretnie było kupowane. Bo przykładowo chiński Sunon robi całkiem niezłe wentylatory, end stopy czyli mikroprzełączniki w sumie chińskie Andeli są też ok. itd. Czy to nie jest bardziej na zasadzie że kupuje się na pałę na Aliexpress czy tam Alledrogo i potem jest to co jest. BTW Sunon-a inni Chińczycy też podrabiają i można np. na Ali kupić badziewie z naklejką Sunon... Filament przykładowo dołożony do Anycubic (czarne PLA) też nie było złe...

Wałków i łożysk liniowych faktycznie chińskich nie spotkałem, choć możliwe jest że jest tam jakiś producent który oferuje produkty lepszej jakości niż to co dostępne na popularnych portalach aukcyjnych...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: dziobu »

olo2000pm pisze:Dziobu, okreslenie "kasa rzadzi" jest duzym uproszeniem, ale taki jest teraz świat. Widać to na kazdym kroku. I możesz kopać i się z tym nie zgadzać, to niczego nie zmienia. I sam tego codziennie doswiadczasz, więc o co chodzi?
Reprezentujemy więc dwa biegunowo odległe obozy. Ja uważam że wszędzie gdzie "kasa rządzi" pojawia się dno i żenada. Począwszy od kościoła, przez piłke kopaną i przetargi publicze aż po audycje w TV. To wszystko zostało zniszczone przez pieniądze.
Cóż. Żyj w tej rzeczywistości jeśli chcesz i się na to zgadzaj. Ja nie zamierzam.

btw. Jest sporo miejsc gdzie pieniądze nie mają takiego znaczenia a liczy się współpraca, zaufanie czy, materialistyczniej, serwis i "wsparcie". Da się.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: sp6vgx »

dziobu pisze: To wszystko zostało zniszczone przez pieniądze.
Jak to mówią pieniądze szczęścia nie dają ale ułatwiają życie. Problem jest bardziej taki że np. w wymienionych miejscach często kasa pochodzi z darowizn, sponsorów itd. natomiast odpowiedzialność za nią jest często bardzo rozmyta... W takich miejscach zawszę będzie gromadzić się sporo osób chętnych do jej defraudacji czy szybkiego zarobku bez większego wysiłku i odpowiedzialności.

Prowadząc własny biznes też można nastawić się na szybki zysk, ale często związany np. z szybką utratą klientów i zaufania, można też nastawić się na działalność w długim okresie czasu i tutaj już potrzebne jest inne podejście... Tutaj znowu to jest zależne od podejścia danej osoby...

Natomiast nie wiem czy ktoś prowadzi jakieś statystyki jak to się rozkłada procentowo w społeczeństwie aby to jakoś osądzać czy więcej jest osób uczciwych czy więcej pazernych (tutaj problemem jest że tych ostatnich bardziej widać i może to być mylące).
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: olo2000pm »

Dziobu nie znasz mnie, a oceniasz. Prawdziwy Polak:)
Poczytaj uważnie co kolega wyżej napisał, to Ci się przyda.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: dziobu »

To przeczytaj uważnie jeszcze raz, oceniam tylko to co napisałeś.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: olo2000pm »

Dziobu my sie nie rozumiemy. To że nazywam rzeczy po imieniu nie oznacza, że się z tym zgadzam. Zobacz co sie dzieje na allegro, w jakich cenach sprzedawane sa drukarki 3d. Czy ktoś się tam przejmuje ze Kowalskiego szlak trafi po dwóch dniach? Nie....liczy się tylko kasa. I teraz zobacz gdy zaczynam budować drukarke, która chce sprzedać, nawet nie mowie o zysku tylko o odzyskaniu wkladu na kolejna budowę. Bo mnie bawi konstruowanie, projektowanie i w końcu zadowolenie uzytkownika z wydruków na mojej drukarce to jak mam kupować drogie czesci w polsce jeszcze z twoimi "certyfikatami"?
A swoje drukarki buduje starannie, dbam o wygląd, a przede wszystkim o jakość wydruków. To o czym Ty piszesz?
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: dziobu »

olo2000pm pisze:To o czym Ty piszesz?
Jeśli dobrze wszystko zrozumiałem...prowadzisz DG?
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: olo2000pm »

No tak, buduje jedną drukarkę na rok i robie biznes;)
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: Artu »

sp6vgx pisze:Jak to mówią pieniądze szczęścia nie dają...
Chętnie przygarnę w każdej ilości :DD
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: mcxmcx »

Panowie, nie żeby jakoś wulgarnie, ale jak się UE nie podoba "z certyfikatami" to proszę WYPIERDALAĆ na Białoruś albo do Chin.


Teraz wyjaśnienia:

Mieszkasz w takim kraju jakim mieszkasz.

Dzięki UE i z jej regulacjami ten kraj nadaje się do życia mniej więcej.

Dzięki / przez te "certyfikaty" powietrze niekiedy jest przejrzyste, samochody nie trują cię ołowiem albo rtęcią, jak kupisz coś w sklepie to masz prawo podejrzewać że się nadaje do zjedzenia i nie umrzesz na drugi dzień.

Długa jeszcze droga przed PL żeby dojść do poziomu starej UE, ale pomału się udaje.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Zablokowany

Wróć do „Import”