A może kontenerek drukarek

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
Pajacyk0v

Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: Pajacyk0v »

Artu pisze:
Pajacyk0v pisze:Titana Areo będę brać na pewno z E3D.
I jesteś w 100% pewien, że jest on w całości wykonany w UE :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nie jestem i nie podejrzewam ALE jestem w stanie zapłacić więcej bo:

A) cenie chłopaków za to co robią w branży
B) liczę na odpowiednio wysoką jakość i przemyślany (i PRZETESOWANY!) projekt
C) liczę na jakikolwiek support w przypadku wystąpienia problemów
Pajacyk0v

Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: Pajacyk0v »

sp6vgx pisze:
Pajacyk0v pisze:
Artu pisze: To pochwal się co kupujesz "polskie" :roll:
Nie napisałem że tylko polskie ale również unijne/europejskie.
Z najbliższych zakupów? Titana Areo będę brać na pewno z E3D.
Wiesz jaki jest problem taki że właśnie twoja ukochana UE która chcesz tak mocno wspierać zabija wszelką przedsiębiorczość i produkcję. Zaczynając od durnej biurokracji, kończąc na durnych dopłatach faworyzujących różne rynki (np. dopłaty do rolnictwa - przez co nasze rolnictwo zdycha)...
Od kochania UE jestem zaaaaajebiście daleki :D

Dobra kończę dyskusję na ten temat bo i tak nieprzekonanych nie przekonam. Szkoda strzępić ryja.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: sp6vgx »

Pajacyk0v pisze: Od kochania UE jestem zaaaaajebiście daleki :D

Dobra kończę dyskusję na ten temat bo i tak nieprzekonanych nie przekonam. Szkoda strzępić ryja.
Nie chodzi o strzępienie ryja tylko o to że jak się o czymś piszę trzeba mieć o tym trochę pojęcia. Dlaczego akurat piszesz, a nie weźmiesz sprawy w swoje ręce. Otwieraj firmę produkuj... nie wiesz jak produkować np. drukarki zatrudnij ludzi którzy potrafią. Pokaż tej całej reszcie wrednych dorobkiewiczów i wstrętnym chińczyką jak się powinno robić biznes. Stwórz produkt który będzie miał atrakcyjną cenę w stosunku do jakości/supportu itd.

Powiem ci tak akurat trochę produkuję elektroniki w PL i to dość zaawansowanej. Wiesz dlaczego to się jeszcze opłaca - bo jest to na specyficzny rynek (policja/służby/wojsko) więc tutaj może być drogo. Jednak mogło by być sporo taniej bez utraty jakości - większość kasy pochłania biurokracja której na tym rynku nie przeskoczysz. Kolejna sprawa to każdy ma w pupie czy jest tanio czy drogo bo i tak za to zapłaci podatnik...

Mi to przypomina takie wieczne narzekanie i roszczeniowość. Ja jakoś w tym co jest dostępne z krajów azjatyckich potrafię coś wybrać dla siebie i cieszę się że taki sprzęt jest dostępny. Zobacz np. temat związany z elektroniką - popatrz taki chiński Rigol, gdyby nie taka firma połowy hobbystów nie stać by było na oscyloskop jak by mieli wydać kasę na coś firmowego. Problem jest bardziej taki że na rynku jest sporo towarów i trzeba tylko dobrze się rozglądać i wybierać to co ma odpowiedni stosunek ceny do jakości (natomiast dla każdego będzie to trochę inaczej wyglądać).
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Pajacyk0v

Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: Pajacyk0v »

Tylko że ja piszę z punktu widzenia KONSUMENTA, a nie producenta. Pierwszy post tego topica też dotyczy (jak domniemam) zakupu kontenera gotowych chińskich produktów więc o czym mowa :/
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 2
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: RE: Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: zen »

Pajacyk0v pisze:A może czas zacząć wspierać rodzime/unijne produkcje??? Zaczynam mieć dość tych kitajców. Co kupie, to gówno.
W jakimś poście twierdziłeś, że nie widzisz różnicy między dyszą od Chińczyka a od TDI ;)
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: dziobu »

olo2000pm pisze:Zapominasz Dziobu, że w naszych sklepach jest ten sam produkt, który kupuję bezpośrednio w chinach, to może zacznij coś w tym kierunku robić? Marudzic każdy potrafi...
Wyobraź sobie że robię. Produkuję urządzenia konkurujące z chińszczyzną.
olo2000pm pisze:A jak kiedyś Krzysiek promował swoją elektronikę, to jaki był wasz odzew? Drogo, prawda? Za tą kase kupujesz dueta:). Nic nie poradzisz....kasa rządzi
Nasz odzew? Tzn mój też?
Po drugie - wybacz, ale podejście "kasa rządzi" to najgłusza postawa konsumenta jaką można spotkać. Po częsci to chyba relikt poprzedniej epoki. A dlaczego tam jest tanio? A no nie słyszałem żeby chińczycy dokładali się do 500+ - ja, jako przedsiebiorca, muszę, żeby przestrzegali minimalnego wynagrodzenia - a ja muszę, żeby robili CE - a ja muszę. W dupie nawet mają informacje o ciastkach na stronie firmy - a ja muszę. A ciekawe czy mają inspektora ochrony danych w związku z RODO, bo ja muszę...
Nie mam też żadnych dopłat do produkowanego towaru, nikt mi też nie płaci za eksport. W zamiast mam obowiązek codziennie przeczytać ~120 stron nowych przepisów z któych połowa dotyczy bezpośrednio lub pośrednio także i mnie.
A potem przychodzi klient który mówi że urządzenie mam fajne i w ogóle, ale kupi co innego bo na ali jest taniej. Zwłaszcza że tam nie płaci cła i VATu, a ja, jak coś sprowadzam, muszę...

I popatrz teraz tak:
Sytuacja 1: Ty masz sad i kupę jabłek. Ja produkuję napoje. Kupuję od Ciebie jabłka, Ty zarabiasz. Robię napoje i sprzedaje - ja zarabiam. Ci którzy je kupili popijają sobie zbierając zborze - możesz iść następnego dnia do sklepu i kupić świeży chleb. Pośrednio dzięki swoim jabłkom. I system działa, interes się kręci.

Sytuacja 2: Kupuję jabłka z Chin bo są tańsze. Są gorsze i brzydsze, ale dla mnie to nie ma znaczenia. Obniżam cenę soku i sprzedaję. Ty padasz bo Twoje jabłka gniją. Jak padniesz to nie kupujesz chleba; brak popytu na chleb sprawia że zaczynają upadać Ci co pili mój sok. W tym miejscu "pomocną" dłoń wyciąga rząd który zamiast jeb*ąć cło (narzędzie stworzone właśnie w celu ochrony producentów lokalnych) na jabłka z Chin dowala podatek (mnie, kurvva - mnie!) żeby sfinansować pomoc bezrobotnym. W efekcie wszyscy padają i zaczynają się rozmowy o podatku katastralnym bo to jedyny sposó żeby wyciągnąć kasę od ludzi którzy nic nie mają.

Znajoma sytuacja?

Dlatego uważam że handlować trzeba, ale z głową. Zwłaszcza z poszanowaniem włąsnego rynku bo blizej mi do sąsiada, czy nawet do Sosnowca (;p) niż do Shenzen. A tego teraz nie ma - i nie będzie dopóki sami ludzie tego nie będą chcieli.
A zresztą...ch*j, kogo to obchodzi. Na ali i tak jest taniej.

EOT.
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 2
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: RE: Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: zen »

sp6vgx pisze:
Pajacyk0v pisze:
Artu pisze: To pochwal się co kupujesz "polskie" :roll:
Nie napisałem że tylko polskie ale również unijne/europejskie.
Z najbliższych zakupów? Titana Areo będę brać na pewno z E3D.
Wiesz jaki jest problem taki że właśnie twoja ukochana UE która chcesz tak mocno wspierać zabija wszelką przedsiębiorczość i produkcję. Zaczynając od durnej biurokracji, kończąc na durnych dopłatach faworyzujących różne rynki (np. dopłaty do rolnictwa - przez co nasze rolnictwo zdycha)...
Podaj jakiś przykład, bo pojechałeś po bandzie. To jest bardzo prymitywne uogólnienie
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: sp6vgx »

Pajacyk0v pisze:Tylko że ja piszę z punktu widzenia KONSUMENTA, a nie producenta. Pierwszy post tego topica też dotyczy (jak domniemam) zakupu kontenera gotowych chińskich produktów więc o czym mowa :/
Jaki konsument sprowadza kontener drukarek ;) Natomiast jako konsument jak wspomniałem masz wybór tylko trzeba umieć z niego korzystać. Należy się cieszyć że sporo sprzętu do wyboru i każdy może wybrać to co potrzebuje. Tylko jak mówię należy to robić z głową bo niestety w życiu tak jest że coś tańszego nie musi być chłamem, a coś drogie tak samo nie musi być czymś super. Sama cena nie jest wyznacznikiem - trzeba tylko umiejętnie wybrać to o czym wspomniałem najlepszy stosunek ceny do jakości (na nasze potrzeby). Są zwolennicy tacy co kupią 30 razy gówniany sprzęt i nie liczą że za wydaną kasę mieli by coś lepszego (i im tego nie wytłumaczysz), a są osoby które podchodzą do tego rozsądniej. Są też osoby które na kasę nie patrzą i kupią sprzęt który przewyższa ich zapotrzebowania itd.

Przykładowo produkując też dokonujesz wyborów bo korzystasz z jakiś tam półproduktów które od kogoś musisz kupić i tutaj tak samo patrzysz na stosunek ceny do jakości. Jeśli masz dwie firmy które oferują towar o takiej samej jakości wiadomo że wybierasz tą tańszą bo twój produkt może być wtedy bardziej konkurencyjny cenowo (a to często stanowi czy go sprzedasz czy będzie ci zalegał na magazynie).
zen pisze: Podaj jakiś przykład, bo pojechałeś po bandzie. To jest bardzo prymitywne uogólnienie
Wysokie koszta pracy, energii itd. które przekładają się na koszty produktu. Częsta potrzeba opłat za durne certyfikaty które w zasadzie nic nie zmieniają poza podnoszeniem ceny. Często jakakolwiek rozbudowa firmy np. budowa nowej hali produkcyjnej to tysiące zezwoleń i dodatkowych kosztów - o czasie nie wspominając. W przypadku rolników większe dopłaty dla rolników np. w Francji niż w PL przez co często sprowadzane są z tego powodu "tańsze" produkty żywnościowe (a tańsze bo więcej do nich ktoś dopłaca). Długo by można tak wymieniać...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Pajacyk0v

Re: RE: Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: Pajacyk0v »

zen pisze:
Pajacyk0v pisze:A może czas zacząć wspierać rodzime/unijne produkcje??? Zaczynam mieć dość tych kitajców. Co kupie, to gówno.
W jakimś poście twierdziłeś, że nie widzisz różnicy między dyszą od Chińczyka a od TDI ;)
Oj tam oj tam :D na razie tydzień dopiero testuje to były dopiero pierwsze spostrzeżenia.

Widzę za to różnicę w:
- wałkach
- łożyskach
- paskach
- end stopach
- wentylatorach
- profilach/ramach
- nawet w głupich kablach
- filamentach oczywiście też

... i tak można by wymieniać długo.
dziobu pisze: podejście "kasa rządzi" to najgłusza postawa konsumenta jaką można spotkać. Po częsci to chyba relikt poprzedniej epoki.
Podpisuje się obiema rękami i nogami :git: to jest równia pochyła tylko w złym kierunku
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: A może kontenerek drukarek

Post autor: olo2000pm »

Dziobu, okreslenie "kasa rzadzi" jest duzym uproszeniem, ale taki jest teraz świat. Widać to na kazdym kroku. I możesz kopać i się z tym nie zgadzać, to niczego nie zmienia. I sam tego codziennie doswiadczasz, więc o co chodzi?
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Zablokowany

Wróć do „Import”