Aliexpress Ender Official Store - przestroga

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Aliexpress Ender Official Store - przestroga

Post autor: corradoskj »

Chciałem was jedynie przestrzec przed tym sklepem, walka z nimi to totalna porażka, jako że sporo kupuję drukarek w końcu musiałem trafić i na nich.

https://www.aliexpress.com/store/303301 ... 5c0fING2L0

Historia zaczęła się od mojego zamówienia w połowie stycznia. Ender-5 z wysyłką z Polski super sprawa w ciągu tygodnia u mnie będzie. Pomyliłem się w zamówieniu i nie zastosowałem kuponu obniżającego cenę o 12 dolców. Więc po 2 minutach anulowałem zlecenie i złożyłem kolejne już z kuponem promocyjnym.
Nazajutrz dostałem informację że moje anulowanie zlecenia nie zostało zaakceptowane ponieważ sprzedający wysłał już towar. Serio. Napisałem do nich że anulowałem zlecenie i chyba nie doczytali tego więc żeby to zaakceptowali. Stwierdzili że nie mogą tego zrobić bo towar już wysłali. Trzeba się z tym pogodzić, to dobra drukarka więc przyjmę również 2. Po 4 dniach sprawdzam status przesyłki którą podali a tu informacja że jedynie etykieta została wygenerowana a przesyłka nadal nie została wysłana. Napisałem do nich oczywiście nie odpowiedzieli, za to dostałem od nich wiadomość:
"Witaj, widzieliśmy że przesyłka już do Ciebie dotarła, prosimy zamknij dyskusję w serwisie i potwierdź otrzymanie".
Sprawdziłem też drugie moje zamówienie jak się okazało wprowadzili ten sam nr przesyłki co w zleceniu poprzednim. Napisałem do nich oczywiście nie odpowiedzieli, jedynie jeszcze 4 razy przysłali mi powyższą wiadomość.
Po 2 tygodnia przyjechała paczka, nadana w Holandii nie w Polsce, dodatkowo 1 sztuka zamiast dwóch, od tamtego czasu cały czas walczę o zwrot pieniędzy lub jakiekolwiek informacje na temat drugiej przesyłki, oczywiście bezskutecznie. Sprawę załatwiałem przed Chińskimi świętami więc obecnego tygodnia nie biorę pod uwagę.
Błąd ludzki jest czymś normalnym, na co jestem przygotowany i raczej spokojnie podchodzę do problemów wywołanych takowym, tutaj mamy do czynienia z celowym działaniem dlatego przestrzegam wszystkich przed tym sklepem. To że piszą że wysyłają z Polski wcale nie świadczy o tym że to zrobią, nie odpowiadają na niewygodne pytania, kombinują żeby zamknąć dyskusję bo ponownie nie da się jej otworzyć.
Ja mam nadzieję że Aliexpress podejmie słuszną decyzję i zwrócą mi moje pieniądze, pewności nie mam, celowo sfotografowałem całą paczkę z etykietami w oryginalnym kartonie od Ender-5 by było jasne że wysłali tylko jedną.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 1
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Aliexpress Ender Official Store - przestroga

Post autor: Drunk_ZoZol »

To jest coś takiego jak oficjalny sklep ender? Myślałem że Ender to seria drukarek od Creality... :D
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Import”