Tanio już było...

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Tanio już było...

Post autor: olo2000pm »

Dziobu, możesz podać źródło danych z których wynika, że zasilacze MW mają problemy przy obciążeniu?
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Tanio już było...

Post autor: dziobu »

One nie mają grubych problemów. Działają.
Tylko w testach w komorze charakteryzują się (też nie wszystkie; nie będę tu listy robił ale to były m.in wysokoprądowe 3.3 i 5V) znacznie większym poziomem zakłóceń niż produkty bardziej firmowe jak Omron czy Advantech (które muszą przede wszystkim spełniać normy, a dopiero potem działać). Osoby związane z testami też wspominały że da się zmniejszyć poziom zakłóceń jedynie zmieniając zasilacz i konkretnie chodziło o nich. A że potem seryjnie ładuje się MW bo są dobre, to inna bajka.
W sieci danych nie szukałem bo mnie to nie interesuje; zresztą to nie moja działka.

Sami używamy MW, ale wciąż trafiają się jakieś trefne modele. Czy nówka nie działa po wyjęciu z pudełka (tak po chińsku) czy przy pewnym obciążeniu (np 30%) wzbudza się (?) i sieje tak że prosta transmisja z uC zdycha.

Patrząc na to co oferowali ~10 lat temu, to przy obecnym tempie rozwoju myślę że niebawem ten post będzie już całkiem nieaktualny.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Tanio już było...

Post autor: olo2000pm »

No ale Dziobu 90% zasilaczy nie spełniających normy to dużo i chyba opierasz to na konkretnych danych, a nie z dupy. Ja się dopytuje, bo chce kupić zasilacz MW, bo są polecane na tym forum, ale sokoro to taki syf to szkoda kasy, bo tanie te zasilacze nie są.
A z drugiej strony to dość poważny zarzut i na Twoim miejscu wolałbym mieć te dane pod ręką, bo taka firma może się o Ciebie upomnieć :)
Trefne egzemplarze trafiają się wszędzie, nawet BMW!
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Tanio już było...

Post autor: dziobu »

Skup się i przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.
Zasilacz tego typu to podzespół i inaczej określa się warunki testów w jego wypadku. I w taki sposób swoje CE uzyskuje. Ale mnie interesuje jak toto sprawdza się w gotowym urządzeniu (tu jego CE jest g* warte) i tu bywa różnie. Jeśli mam dostać ładny wykres pod linią limitu to wymiana zasilacza bywa wskazana, ale nie koniecznie ma to realny wpływ na pracę samego urządzenia.

Jak się w EMC nie bawisz i zależy Ci tylko na czymś co pewnie działa, to MW są bardzo dobre i nie ma się co zastanawiać.
dragonn
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Tanio już było...

Post autor: olo2000pm »

dziobu pisze:Jak się w EMC nie bawisz i zależy Ci tylko na czymś co pewnie działa, to MW są bardzo dobre i nie ma się co zastanawiać.
Ja nowej drukarce chcę wystawić znak CE i normy EMC taki zasilacz musi spełniać. Na ich stronie można przeczytać, że zasilacze normy spełniają.
Znalazłem w sieci wątek, z którego wynikało, że zasilacz MW miał problemy z normą EMC, ale z wypowiedzi różnych uczestników dyskusji wprost nie wynikało, że to problem z zasilaczem, a wręcz przeciwnie.
Tak prawdę powiedziawszy to nie jesteś dla mnie autorytetem i opierać się na Twoim zadaniu nie zamierzam.Natomiast skoro przytaczasz w tym wątku konkretne liczby to chciałbym zapoznać się z źródłem, bo ja takich danych znaleźć w internecie nie potrafię. A to co twierdzisz o tych zasilaczach praktycznie je przekreśla.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Tanio już było...

Post autor: dziobu »

Piszę na podstawie własnych doświadczeń bo dzięki tematom w których biorę udział zdarza mi się mieć dostęp do ciekawych informacji. Nie wiem czy coś z tego jest w sieci i zupełnie mnie to nie obchodzi; internet nie jest żadnym wyznacznikiem. Zwłaszcza że też nie widzę niczyjego interesu w opisywaniu w sieci dość drogich doświadczeń; i nie są to końcowo moje urządzenia także nie czuje się upoważniony do publikowania czegokolwiek (swoją drogą - połowa tych danych jest tajna).

Nie jestem tu autorytetem i szczerze mam to gdzieś co o mnie myślisz ;) Napisałem tylko czym się różnią WG MNIE (to chyba oczywiste?) zasilacze MW od "tych lepszych". Ale jak też pewnie zauważyłeś wspomniałem że sam z takich korzystam; w końcu nigdzie nie pisałem że są złe.
olo2000pm pisze:Na ich stronie można przeczytać, że zasilacze normy spełniają.
A na innej, że Ziemia jest płaska.

Pamiętaj że w komorze testujesz gotowy produkt i oceniasz wszystko razem (w tym elektronika, grzałki, moduły komunikacyjne). Jeśli masz CE na wszystkie podzespoły to możesz domniemywać że toto w kupie też spełnia normy (ale to pewnie wiesz), gorzej jak tak nie jest. Co ważne - całość ma spełniać normy które dotyczą Twojego urządzenia, a nie takie jakie wybrał producent do testu. Może się zdarzyć tak że jak masz pudło zamknięte np w stalowej obudowie to wewnątrz dzieją się cuda, ale zakłócenia nie wpływają na pracę i nie wychodzą na zewnątrz. Dlatego tu nie ma odpowiedzi typu "są OK" albo "są do dupy". Niemniej dotychczas w prawie każdej sytuacji wymiana zasilacza pozytywnie wpływała na wynik; ale też nie sprawdzałem nigdy drukarki 3D.
Zauważ że w kółko jest mowa o MW - zwyczajnie są na tyle tanie i w sumie dobre, że czasem warto od nich zacząć. Przynajmniej spróbować. Jak będą problemy na które pomoże jakiś ekran czy ferryty, to można potem jest to jednak spora oszczędność przy większej partii.

A na potrzeby drukarek z forum to wystarczy jak zasilacz nie spali chałupy, dlatego śmiało można je polecić.


I nie są to prawdy objawione. Absolutnie nie wymagam żeby ktoś to czytał czy się do tego stosował. Zwyczajnie opisałem to z czym się spotkałem.
Holgin
Postów w temacie: 5
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Tanio już było...

Post autor: Holgin »

Dziobu, mówisz o emisji przewodzonej czy radiowej? Mam parę zasilaczy MW, wezmę je do komory EMC i zmierzę przewodzoną, to się szybko robi. Choć nie powie to wiele, bo pomiary zawsze robi się dla całego urządzenia, bo sam moduł to tylko część efektu, na wyniki ma wpływ bardzo wiele rzeczy, jak długość kabli i charakter obciążenia.

Swoją drogą, trochę odeszliśmy od tematu ;)
seler1500
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Tanio już było...

Post autor: dziobu »

Radiowa. Przy pudle stała antena a pomiar trwał prawie godzinę. I szpile był na tym samym wykresie co zegary (uC/ledy).
(wybacz za precyzyjny opis, to nie moja bajka ;p)

Chwilowo mi się żadne testy nie szykują, ale za to niebawem gotowa będzie moja szit-komora to może uda mi się coś zaobserwować.

Holgin pisze:Swoją drogą, trochę odeszliśmy od tematu ;)
No właśnie; FR - wydziel OFFTOP ;)
Holgin
Postów w temacie: 5
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Tanio już było...

Post autor: Holgin »

No to gorzej, radiowej nie zmierzę na szybko "przy okazji", bo rozstawienie się z tym trochę jednak trwa. Ale popytam naszego speca od EMC czy ma jakieś zdanie na temat MW.
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 4
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Tanio już było...

Post autor: panWiadr0 »

olo2000pm pisze:
panWiadr0 pisze: sprowadzanego tonami chłamu.
Rozumiem, że kupując ten sam chłam w polskim sklepie nagle staje się nie chłamem? Czy kupując np. telewizor Sony made in China który stoi na półce eurortv to już nie jest chłam?
Pokaż mi dziedzinę gospodarki w której nie wykorzystuje się taniej siły roboczej z Chin. Dla mnie to co piszesz to bzdury. W dzisiejszych czasach produkty np. takiego Boscha to też chłam i tak jest praktycznie ze wszystkim. Teraz nie liczy się jakość i trwałość tylko ilość.
Co innego produkcja komponentów/urządzeń dla dużych marek, co innego tony chłamu sprowadzanego z srali express. Jeżeli towar jest odpowiedniej jakości to może być dla mnie produkowany nawet w tybetańskiej dżungli byle planeta na tym nie cierpiała.

Europa sama się zaorała pozwalając na to i teraz mamy udawać że.. oh its fine!? Chocholi taniec bezmyślnego konsumpcjonizmu. Ha Tfu!
Wszystko co jest pod tym linkiem powinno dostać perma.

https://www.youtube.com/results?search_ ... opensearch

Na temat kradzieży intelektualnej nawet nie chce pisać bo szkoda na to strzępić ryja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Import”