Tanio już było...

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Tanio już było...

Post autor: sp6vgx »

panWiadr0 pisze: Ja akurat potrzebuje czegoś małego, co nie będzie wymagać remontu po wyjęciu z kartonu. Byłbym w stanie dopłacić nawet te +500eu za to ale rynek nie daje takiej opcji. Taka mała tokarka to nie prom kosmiczny, żeby go nie dało się fabrycznie dopracować w rozsądnej cenie.

Temat zakupu zawiesiłem bo w sumie to nie wiem co zrobić. Obserwuje portale, może wypłynie jakieś MN czy Emco po jakimś dziadku. Ale szanse są marne.
No niestety nie da się bo to kosztuje i dlatego dobre małe stołowe tokarki to okolice 30k zł. i o takich mówię. Zobacz sobie na proxona ile kosztuje takie gówienko i to też nie jest idealne i ma swoje wady. Przez ceny Chinoli masz mylne wyobrażenie i tyle... A jak uważasz że to nie rocket science to zbuduj taką tokarkę, zobaczysz ile cię wyniesie... Porównaj cenę dobrej drukarki 3D w stylu Ultimaker itp. ile kosztuje i odnieś to do tokarki...

Natomiast co do Chinola to kup najtańszą i resztę kasy dołożyć na poprawki (tak jak przy drukarkach 3D). Jak poszukasz na fotkach ze zlotów to zobaczysz np. jaką ma TDI-CAD ;) ot też chinola którego jak pamiętam mówił dał 2300zł (teraz trzeba dać jakieś niecałe 3k zł). Do tego warto obecnie szukać takich co mają koła zmianowe z metalu (nie wiem czy one mają już metalowe zębatki w wrzecienniku) - ale nawet jak nie komplet metalowych można kupić na aliexpress... A jak masz trochę więcej miejsca to coś w stylu Tytana 520 już z normalnym wrzeciennikiem... Owszem te tokarki to gnioty jak chińskie drukarki 3D i trochę trzeba podłubać, ale da się na tym coś robić nawet po ściągnięciu z palety...


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=vzbvHZ1olPQ


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=vzv4IWcheiI
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
M4G1K
Postów w temacie: 4
Posty: 129
Rejestracja: 16 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Dużo tego :)
x 30
Kontakt:

Re: Tanio już było...

Post autor: M4G1K »

Dobra a czy ktoś w ogóle znalazł drukarkę 3D z przeprowadzonymi EMC ? Bo szczerze mówiąc poniżej 20tys chyba ani jedna sztuka nie spełnia tych norm

Edit: Jednak coś tam się znajdzie
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2020, 22:00 przez M4G1K, łącznie zmieniany 1 raz.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Tanio już było...

Post autor: mcxmcx »

M4G1K pisze:Dobra a czy ktoś w ogóle znalazł drukarkę 3D z przeprowadzonymi EMC ? Bo szczerze mówiąc poniżej 20tys chyba ani jedna sztuka nie spełnia tych norm
Ultimaker ma, poczynając od 2
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Tanio już było...

Post autor: sp6vgx »

M4G1K pisze:Dobra a czy ktoś w ogóle znalazł drukarkę 3D z przeprowadzonymi EMC ? Bo szczerze mówiąc poniżej 20tys chyba ani jedna sztuka nie spełnia tych norm

Edit: Jednak coś tam się znajdzie
Akurat w drukarce to największym problemem może być zasilacz... Jakąś elektronikę na AVR czy STM32 trudno spierniczyć (chyba że używamy przetwornic) aby się nie mieściła w normach (to tak z praktyki sprzętu jaki projektowałem i miał pomiary)... Mowa generalnie o EMI/EMC (a nawet bardziej restrykcyjnych)...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Tanio już było...

Post autor: dragonn »

Silnik krokowe tez potrafią siać nieźle.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Tanio już było...

Post autor: sp6vgx »

dragonn pisze:Silnik krokowe tez potrafią siać nieźle.
Tylko jeśli Ultimaker przechodzi (jeśli miał pomiary) to i chinol przejdzie... Nie wiedziałem na elektronice ultimakera jakiś cudów w obwodzie stepstick-ów... ani jakiś super filtrowania na przewodach do silników itd.

Powiem tak mój chinol (Anycubic) mniej śmieci niż żarówki led...

W zasadzie z mojej praktyki największy problem to przetwornice DC/DC i ewentualnie przy prockach szybkie magistrale (szybkie tzn. pracujące w GHz np. przy używaniu pamięci DDR). Nawet STM32F1xx których flash mocno śmieci (zwłaszcza to widać jak się umieści obok tego proca odbiornik GPS) nie robi jakiś większych problemów...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
M4G1K
Postów w temacie: 4
Posty: 129
Rejestracja: 16 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Dużo tego :)
x 30
Kontakt:

Re: Tanio już było...

Post autor: M4G1K »

No np pewna Polska popularna drukarka model plus sieje - została wywalona przez to z jednej firmy w ilości sztuk kilku by uznali w firmie dotacje , a też tam cudów nie było w środku. Więc realnie jak wyglądają sprzęty to nie mam pojęcia, a papier przyjmie wszystko. Chociaż jestem po prostu sceptycznie nastawiony do informacji podawanych przez producentów bo to sporo chłamu.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Tanio już było...

Post autor: olo2000pm »

Podsumowując dyskusje o zasilaczach muszę z przykrością przyznać rację koledze dziobu. Otóż gdy poprosiłem o wyniki badań z niezależnego laboratorium, to firma MW zamilkła, jak sądzę na zawsze.
Szczerze to jestem zawiedziony, bo pomimo tego że ich zasilacze są droższe od innych chińskich zasilaczy to jednak są tańsze od wymienionych przez kolegę dziobu.
Nie wiem jaki zasilacz kupić :unknown:
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Holgin
Postów w temacie: 5
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Tanio już było...

Post autor: Holgin »

To, że Ciebie olali jeszcze nic nie znaczy, ale tak czy inaczej, zasilacze te spełniają normy ale przemysłowe, które nie są tak restrykcyjne jak np te dla urządzeń domowych.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Tanio już było...

Post autor: sp6vgx »

M4G1K pisze:No np pewna Polska popularna drukarka model plus sieje - została wywalona przez to z jednej firmy w ilości sztuk kilku by uznali w firmie dotacje , a też tam cudów nie było w środku. Więc realnie jak wyglądają sprzęty to nie mam pojęcia, a papier przyjmie wszystko. Chociaż jestem po prostu sceptycznie nastawiony do informacji podawanych przez producentów bo to sporo chłamu.
Powiem tak nie wiem co maja do tego dotacje ale raczej wątpię by wymagały przedstawienia wyników pomiarów, kolejna sprawa ciekawe jak oni stwierdzili że sieje... Realnie jak była taka sytuacja to zapewne drukarka nie posiadała CE i to wszystko.

W zasadzie poza sprzętem specjalistycznym nie widziałem producenta który dołącza badania EMI/EMC do dokumentacji produktu.

Co najwyżej jest deklaracja że jest zgodne, a to już zostało ustalone nie musi się wcale wiązać z tym że sprzęt spełnia te wymagania.
olo2000pm pisze:Podsumowując dyskusje o zasilaczach muszę z przykrością przyznać rację koledze dziobu.
Możesz zlecić badania dowolnej firmie która ma takie możliwości, jeśli nie wymagasz certyfikatów nie będzie to drogie.. Ot będziesz miał info dla siebie czy jest ok.

MW cudem nie jest ot lepsza China i tyle. Pytanie czy faktycznie potrzebujesz płacić sporo więcej za zasilacz posiadający certyfikaty.

Z ciekawszych zasilaczy można też zerknąć na http://www.coseleurope.eu/ tylko niestety ceny mogą się już mniej podobać zwłaszcza jak mówimy o zakupie w detalu ;)
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
ODPOWIEDZ

Wróć do „Import”