ekstruder z chin

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
Awatar użytkownika
Szymon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:21

Re: ekstruder z chin

Post autor: Szymon »

Koszty w DHL juz wzrosły niestety ;) było 70 z hakiem brutto teraz już ponad 100.

Przesyłki pocztowe faktycznie zazwyczaj omijają celników - ale z mojego doświadczenia wynika, ze jak jedna na cło wpadnie, to potem wszystkie. Przynajmniej ja tak miałem. Ale unikam jak ognia :) przy zakupie na firmę niestety jest ścieżka zdrowia z wypełnianiem dokumentów SAD.

Generalnie z zakupów na alie zrezygnowałem właśnie przez niewspółmierną do wartości stratę czasu. Jak listonosz przynosił paczki do domu, to było ok, ale jak wszystko lądowało na cle, i dla każdej dupereli trzeba było wypełniać papierki to jakoś przestało to mieć dla mnie sens.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 5
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: ekstruder z chin

Post autor: marek91 »

Ja to zawsze zlecałem na zewnątrz, kiedyś próbowałem wypełnić SAD, jednak jeśli zrobić to zgodnie z instrukcją to się okazuje że trzeba dołączyć 20 załączników - odpuściłem.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: ekstruder z chin

Post autor: FlameRunner »

W ten sposób rząd tworzy miejsca pracy dla urzędników zajmujących się sprawdzaniem tych papierów i dla ludzi zajmujących się ich wypełnianiem. Podwójny profit!
Awatar użytkownika
Szymon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 28 kwie 2016, 22:21

Re: ekstruder z chin

Post autor: Szymon »

marek91 pisze:Ja to zawsze zlecałem na zewnątrz, kiedyś próbowałem wypełnić SAD, jednak jeśli zrobić to zgodnie z instrukcją to się okazuje że trzeba dołączyć 20 załączników - odpuściłem.

no ja nie odpuściłem i .. udało się, a poza towarem mam kilka tuzinów historyjek do opowiadania. Sam SAD to niby jedna strona A4 -- ale instrukcja wypełniania ma chyba 800 stron. Pierwszy raz zajął mi ponad tydzień (chodzenia do SC). Teraz już wiem co i jak, ale i tak unikam jak ognia, nawet ekspresowo to jest koszt przynajmniej 30-60min papierologii a do tego conajmniej 3-4h w oddziale SC.

Bez sensu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Import”