ekstruder z chin

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 5
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: ekstruder z chin

Post autor: marek91 »

Czy ja wiem... kiedyś wysłałem GATA na serwis to kurier z lekka przesunął "bramę" (tak tą brame na której może stanąć człowiek), oczywiście odpowiedzialności zero - ubezpieczyciel uparcie twierdził że winę za to ponosi kilogramowy zasilacz przyklejony do aluminiowego profilu (20x40) za pomocą taśmy samoprzylepnej.

Sytuacja 2, ten sam kurier wiózł do mnie pewną drukarkę, wiedziałem że wysłana, czekam od rana w firmie... czekam czekam i nic, wieczorem patrze a paczka jest doręczona, zacząłem wydzwaniać po kurierach i w końcu któryś mówi "Aaaa.... bo przez przypadek zawiozłem to do hipermarketu X", paczkę przywiózł na drugi dzień, otwartą oczywiście...
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: ekstruder z chin

Post autor: virgin71 »

Nie zdarzyło mi się jeszcze coś takiego przy ubezpieczeniu i z kurierami: DPD, DHL, UPS i FedEx. PRzy czym DHL wozi paczki o 21, co jest kpiną.
Takie historie jak Twoja, miałem z siódemką i kex. Kex mi kiedyś przywiózł laptopaw taki sposób, że z opakowania sypało się szkło i reklamację odrzucili, twierdząc, że tak został wysłany...
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Re: RE: Re: ekstruder z chin

Post autor: feriar »

Kopytko pisze:Zawsze lepiej założyć budżet o 23% większy i się przyjemnie zdziwić jak przejdzie bez VAT :) JA tak robię. A jak już dadzą, choć dla ekstrudera stanowczo wątpię to cała procedura jest banalna i trwa ok 4 dni.
Na swoim przykładzie powiem ,że jako osoba prywatna , która dostała dokumenty Vat w poniedziałek i szybko odesłałem wszystko mailem to przesyłka była u mnie w czwartek :)
Ale to były 2 prowadnice hivin o długości 800mm[emoji14]
Do tej pory na aliekspres wskoczyłem na poziom A3 i to był tylko jeden przypadek z VATem.
Kopytko, dobre są hiwin z chin ?
Ja mam już 20 paczek za sobą, z czego 2 się zgubiły. Ale nigdy nie płaciłem vatu i cła. A nawet jakby dołożyli to i tak profit bo taniej niż w Polsce ;D

Tapnięte z M2 Note
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
Awatar użytkownika
animos
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 237
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:24
x 5

Re: ekstruder z chin

Post autor: animos »

A nie da się sprowadzić partiami w częściach (darmowa wysyłka)? :
ex_parts.jpg
ex_parts.jpg (43.55 KiB) Przejrzano 7400 razy
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: RE: Re: ekstruder z chin

Post autor: Kopytko »

feriar pisze:
Kopytko pisze:Zawsze lepiej założyć budżet o 23% większy i się przyjemnie zdziwić jak przejdzie bez VAT :) JA tak robię. A jak już dadzą, choć dla ekstrudera stanowczo wątpię to cała procedura jest banalna i trwa ok 4 dni.
Na swoim przykładzie powiem ,że jako osoba prywatna , która dostała dokumenty Vat w poniedziałek i szybko odesłałem wszystko mailem to przesyłka była u mnie w czwartek :)
Ale to były 2 prowadnice hivin o długości 800mm[emoji14]
Do tej pory na aliekspres wskoczyłem na poziom A3 i to był tylko jeden przypadek z VATem.
Kopytko, dobre są hiwin z chin ?
Ja mam już 20 paczek za sobą, z czego 2 się zgubiły. Ale nigdy nie płaciłem vatu i cła. A nawet jakby dołożyli to i tak profit bo taniej niż w Polsce ;D

Tapnięte z M2 Note
Mi nigdy nic nie zaginęło jeszcze:P
Co do hivin to troszkę wprowadziłem w błąd bo mam prowadnice mgn15c nie ma tam słowa hivin jak już pada to słowo w sklepie chińczyka to cena x2 . Co do jakości to ciężko ocenić poruszając palcem tylko wózek.
Jest różnica na pewno z np grubymi wózkami z którymi miałem styczność, co do mgn ciężko mi porównać bo nie miałem styczności z ori mgn.
Są głośne , jak nie są nigdzie przykręcone i szybko porusza się wózkiem to podobny hałas jak łożyska okrągłe liniowe.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Rubens
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2016, 14:30
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: jeszcze nie mam

Re: ekstruder z chin

Post autor: Rubens »

animos pisze:A nie da się sprowadzić partiami w częściach (darmowa wysyłka)? :
ex_parts.jpg

No Panie Animos, weź Pan nie żartuj, po jednej śrubce kupować? ;)
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 5
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: ekstruder z chin

Post autor: marek91 »

Po pierwsze - to jest forum, nie pisz przez Pan bo śmiesznie to wygląda.
Po drugie - nie po śrubce tylko pakietami np po 3 śrubki.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: ekstruder z chin

Post autor: FlameRunner »

marek91 pisze: Po drugie - nie po śrubce tylko pakietami np po 3 śrubki.
Strasburger byłby dumny z Ciebie i Twojego poczucia humoru. :D
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 5
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: ekstruder z chin

Post autor: marek91 »

Uczę się od najlepszych :D
Awatar użytkownika
animos
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 237
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:24
x 5

Re: ekstruder z chin

Post autor: animos »

marek91 pisze: Po drugie - nie po śrubce tylko pakietami np po 3 śrubki.
Jakby nie było to będzie 3 razy szybciej. A i jest niezłe uzasadnienie dlaczego taka ilość - w końcu to do drukarki 3D :git:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Import”