Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: Pjoter »

Ja sądzę że prewencyjnie wprowadzili wszędzie VAT. I teraz na odpowiednich sposobach dostawy zaczną go zdejmować.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Silvered87
Postów w temacie: 3
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2019, 22:40
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Drukarka: Ender 5, Photon mono
x 53

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: Silvered87 »

Nie wiem jak wy, ale ja nie widziałem na ali jeszcze czegoś takiego jak "Priority Line" lub "European Railway Direct Mail".Chyba, że ślepy jestem...
HC EVO stan konstrukcji: rama - ok, części drukowane - ok, MB - ok, mgn12h - ok, mgn15h - ok, prowadnice 12mm - ok, Zasilacz Mean Well LRS-350 24v - ok, grzałka silikonowa Keenovo310x310 220v 750W - ok, małe części - ok, Jeszcze tylko kable, konektory, projekt mocowania HERMESA i złączki HDMI
Speedo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 35
Rejestracja: 15 mar 2021, 14:38
Drukarka: Ender 3
x 2

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: Speedo »

do banggooda się to odnosiło
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 12
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: mcxmcx »

Właśnie Royal Mail rozesłało email, że export do UE jest w całości objęty VAT i że poczta przy wysyłce może pobrać ten podatek.

Trzeba wtedy przy wysyłce podać który sprzedawca (eBay, Amazon, Etsy)

Ciekawe tylko jak powiązana będzie deklaracja przy wysylce z wpłata i sprzedawca...


Selling to the EU and the Import One Stop Shop (IOSS) scheme

From 1 July 2021, there are changes for items being sold into the EU from outside the EU, including Great Britain. These are the launch of the EU Import One Stop Shop scheme and changes to VAT rules.

What will change?
The IOSS scheme allows buyers to pay any VAT and customs charges when the item is sold (worth up to €150) avoiding them having to pay upon delivery. It is not mandatory, but the larger marketplaces have registered to it on behalf of all their sellers.
Any item sold to the EU with a value of €22 or less will no longer be exempt from VAT. This means ALL items sold to the EU will be subject to the local rate of VAT and charges of the destination country.
What do I need to do?

If you've sold an item to the EU through any of the marketplaces below you can continue to use Drop & Go at the Post Office, but we need to collect a bit of additional information to ensure that your customer is not charged again. For items under €150 sold to the EU through an IOSS registered Marketplace:
Write IOSS and the marketplace name on the front of your item near the address e.g.: IOSS EBAY
Tell the branch you've sold the item through an IOSS registered marketplace so we can ensure the correct IOSS number is allocated.
Don't forget to complete your customs form legibly with all the necessary details as normal.
The marketplaces that can currently use this process are:
eBay
Amazon
Etsy
Not on the High Street

A more automated solution using the manifest is being worked on and we'll update you when it's ready.

For items sold to the EU NOT using the IOSS scheme (either through a marketplace or directly) or items over €150 sold to the EU through an IOSS registered Marketplace:
Complete your customs form legibly with all the necessary details as normal.
Post at your local branch as normal and the recipient will be charged any fees that apply on receipt of the item as normal – do not write IOSS or the marketplace on your item.
Sending gifts?
These changes don't impact gifts – simply make sure the GIFT option is ticked in the content section of the customs form. All gifts under €45 are VAT exempt, and for gifts over €45 any charges will be collected from the recipient on delivery as normal.

Na moje, to
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Speedo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 35
Rejestracja: 15 mar 2021, 14:38
Drukarka: Ender 3
x 2

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: Speedo »

pewnie ali wystraszone przez UE wprowadziło obligatoryjnie a sprzedający na platformie jeszcze tego nie ogarnęli, właśnie napisał do mnie jeden taki, że mam się don't afraid o eu tax reform bo jak zamówię z francy czy hiszpanii to nic nie dopłacę, aż z ciekawości sprawdziłem i vat oczywiście w koszyku doliczyło, także teraz ali musi przejść tax reform ;) szkoda że nie ogarnęli wcześniej tylko zostawili nas z ręką w d...pie i swoich sprzedających też, pewnie na jakiś czas
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: aaannnd »

spadnie sprzedaż, spadną ceny :D
Awatar użytkownika
moskil
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 21
Rejestracja: 23 maja 2021, 11:48
Drukarka: Anycubic Mega S
x 1
Kontakt:

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: moskil »

Vat to jedno i doplate tych 20% jeszcze by przełknął, ale poczta polska dodatkowo wprowadza do kazdej przesylki oplate 8,5PLN za tzw. dokonanie zgłoszenia celnego. W takim przypadku zamawianie drobnych przesylek za pare zł nie bedzie mialo sensu.

W praktyce to zgłoszenie celne to nic innego jak wał w celu pobrania dodatkowej oplaty za przesylke, za którą cło sie nie nalezy gdyz przedmioty do 150euro nie podlegają ocleniu
Anycubic Mega S + BMG Driect Extruder TriangleLab + V6
https://www.thingiverse.com/thing:4838191
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 12
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: mcxmcx »

Dlatego wysyłając z już opłaconym vat-em unikasz odprawy.

Droższe o 20% ale bez opłaty za odprawę.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
moskil
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 21
Rejestracja: 23 maja 2021, 11:48
Drukarka: Anycubic Mega S
x 1
Kontakt:

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: moskil »

Skad poczta bedzie wiedziala ze vat oplacony? Bedzie jakas pieczątka z krwi od aliexpress? Nie wszystie towary ida przez ali standard shiping i jadą we wspolnym transporcie. Czesc bezposrednio od malych chinskich januszy idzie poczatą chinską, wiec jak poczta polska ma ropoznac ze ali pobrało i oplacilo vat?
Anycubic Mega S + BMG Driect Extruder TriangleLab + V6
https://www.thingiverse.com/thing:4838191
Robbo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 50
Rejestracja: 29 maja 2021, 09:47
x 1

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: Robbo »

To zadziała tylko przez Ciainao.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Import”