Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 8
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: SQ9KRD »

sp6vgx pisze:
dale pisze:Pożyjemy - zobaczymy :) Ja jednak dalej obstawiam że przesyłki z Chin będą "clone" "na poczcie".
To tak z ciekawości powiedz jakim cudem ;) bo ja już nie pamiętam kiedy przesyłkę z Chin dostałem PP, pomijam Pocztex 48 czyli ASS ale te przesyłki nie mogą być oclone gdyż nadane sąw PL i kraj pochodzenia też jest PL.
Moja nie dawno zamówiona termowizja przechodzi właśnie przez cło za pośrednictwem PP.
W załączniku dokument który dostałem z poczty. Po wysłaniu czego sobie tam chcieli nadal czekam na przesyłkę choć nie wiem czy i jak ją oclą.
Usunąłem dane teleadresowe i trochę się rozjechał..
Załączniki
Termo_Wi.pdf
(129.33 KiB) Pobrany 188 razy
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
Silvered87
Postów w temacie: 3
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2019, 22:40
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Drukarka: Ender 5, Photon mono
x 53

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: Silvered87 »

A to wszystko dla dobra obywatela... (aby od dobrobytu mu głupoty do głowy nie przychodziły). Jak wiadomo biedniejszy obywatel to bardziej posłuszny obywatel...
HC EVO stan konstrukcji: rama - ok, części drukowane - ok, MB - ok, mgn12h - ok, mgn15h - ok, prowadnice 12mm - ok, Zasilacz Mean Well LRS-350 24v - ok, grzałka silikonowa Keenovo310x310 220v 750W - ok, małe części - ok, Jeszcze tylko kable, konektory, projekt mocowania HERMESA i złączki HDMI
stawiniakPOL
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 28
Rejestracja: 12 cze 2021, 21:11
Lokalizacja: Mińsk mazowiecki
x 10

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: stawiniakPOL »

Silvered87 pisze:A to wszystko dla dobra obywatela... (aby od dobrobytu mu głupoty do głowy nie przychodziły). Jak wiadomo biedniejszy obywatel to bardziej posłuszny obywatel...
Zacznijmy od tego że żyjemy w erze KORPORACJONIZMU nie w okresie KONSUMPCJONIZMU (który minął jakąś dekadę temu) a KAPITALIZM to jest mrzonka.

Kupując na Ali - po pierwsze karmisz trola USA bo żeby sprzedający dostał Juany to musisz kupujesz w USD a następnie sprzedający musi sprzedać USD. Bo walutą oficjalną w handlu jest dolar na tej walucie są opierane transakcje między bankami krajowymi. To jest jeden problem z którym walczy się od lat 70tych. I na tym problemie Irak poległ dwa razy, państwa OPEC też poległy i nawet Kreml to szanuje.

Drugi problem jest taki, i to jest problem kluczowy. Że 40 lat temu zaczęto eksportować technologie do ChRL w imię taniej siły roboczej, cięcia kosztów itd itp. KAPITALIZM PEŁNĄ GĘBĄ ... tylko po tych 30 latach ... się okazało, że ten sam produkt możesz kupić w 20 klasach jakości, 50 zakresach ceny, albo w pudełku BOSCHA za cenę abstrakcyjną. A od ostatnich 10 lat, Chińczycy weszli w agresywną politykę cenową. I już tak łatwo u nich o zniżki nie jest. Kto handlował kupując na ALibabie ten wie - że przy zakupie kontenera danego produktu skośni dawali w gratisie nadruk jaki się im podesłało.

Handlowałem 9 lat temu turbosprężarkami, kutymi korbowodami i takimi tam pierdołami do tuningu samochodów. To był raj. Dziś jakbym się odezwał do swoich handlowców w ChRL to negocjacja ceny wyniosła by w okolicach 10% tego co mogłem wynegocjować te 9 lat temu.

I nie wynika wzrost cen ich produktów z powodu wzrostu jakości .... wzrost cen wynika tylk oi wyłącznie z tego powodu, że na Allegro Jebaju czy innym OLX 99% "pierdół" to są handlarze co kupują na Alibabie hurtowo i odsprzedawali dalej. I Chińczycy wiedząc że "cały świat" bierze od nich "wszystko" to jak mają cen nie podnosić .... I tego się świat boi, bo to oznacza że ChRL jest tak nasycona i walutami, i know how, że trzeba to jakoś zatrzymać.

Szkoda tylko że 30 - 40 lat temu nie zapobiegali temu tylko teraz będą leczyć wzrostem Ceł i innymi opłatami. Co zdestabilizuje rynek wewnętrzny, bo ceny pójdą w górę na momencie. I zaczną się stabilizować jak odbuduje się manufaktura europejska - czyli nasi wnukowie na tym skorzystają dopiero.
stawiniakPOL
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 28
Rejestracja: 12 cze 2021, 21:11
Lokalizacja: Mińsk mazowiecki
x 10

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: stawiniakPOL »

Ze swojej strony jeszcze dodam tyle - od 20 lat trwa mocna gospodarcza walka o Afrykę :) I jak ktoś chce zarobić - to nich szuka kolejnego "aliexpress" i "alibaby" i "girbesta" tylko na "czarnym lądzie" bo tam jest przyszłość - CAŁY "KAPITALIZM" TAM SIĘ TERAZ PRZENOSI :D

Tylko pisząc "PRZYSZŁOŚĆ" i że "CALY KAPITALIZM SIĘ PRZENOSI" - to znaczy tyle - że nie będzie taniej dla odbiorcy, a "kapitalizm" to znaczy że firmy dla których Chiny stały się za drogie to przenoszą się do Afryki. Problem jest taki że 70% tych firm to firmy chińskie :D Czyli ogólnie jest korporocjonizm dalej i dla samych Chińczyków Chiny stają się za drogie. JAk dal Boscha niemcy były za drogie na produkcję masową 30 lat temu :) Za kolejne 50 lat na Boschu zobaczymy części nie "made in ChRL" a "made in Kongo, or other Republic of Chad" :D
ndn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 109
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12
x 4

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: ndn »

Już jakieś dziwnie drogie płytki skr pro od Btt ponad 200zł z modułem wifi a 2 tyg temu brałem po 130zł.
Speedo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 35
Rejestracja: 15 mar 2021, 14:38
Drukarka: Ender 3
x 2

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: Speedo »

wyprzedaże od 21.06, już się szykują żeby potem dać "30% off" ;)
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 8
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: SQ9KRD »

Takie uaktualnienie.
Poczta Polska naliczyła do termowizji tylko 333,34 pln (cło + Vat + jakieś inne pierdoły)
Jutro odbiorę paczkę to dowiem się prawdy co doliczyli do mojego chińczyka :/
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 8
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: SQ9KRD »

Termowizja przyszła a administracja skarbowa doliczyła mi 23% VAT.
Co ciekawe kraj nadania NL.
Załączniki
Obiad
Obiad
IRAY0048.jpg (54.3 KiB) Przejrzano 1904 razy
Stół
Stół
IRAY0029.jpg (59.61 KiB) Przejrzano 1904 razy
Stół
Stół
IRAY0038.jpg (60.13 KiB) Przejrzano 1904 razy
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: Adinfo »

SQ9KRD pisze:Termowizja przyszła a administracja skarbowa doliczyła mi 23% VAT.
Co ciekawe kraj nadania NL.
Jak byś mógł przybliżyć ile procent stanowią te opłaty wszystkie co Ci naliczyli od kwoty jaką płaciłeś przy zakupie tego towaru. Chciałem wiedzieć orientacyjnie czego się spodziewać - domyślam się, że przy mniejszych zakupach ta różnica będzie mniejsza.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 8
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Zbliża się koniec tanich zakupów na AliExpress

Post autor: SQ9KRD »

Jasne:
- 316 pln - należność celno skarbowa
- 8,50 - przedstawienie do kontroli celnej
- 6,00 - przesłanie adresatowi dowodu odprawy celnej
- 3,40 - zainkasowanie od klienta należności celnych i podatkowych oraz przekazanie ich na rachunek urzędu celnego

Gdzieś wyczytałem że od 2021 z cła / vat zwolnione są towary do 150 euro.
Jak widać nawet chiński trik z przepuszczeniem tego przez Holandię niewiele pomógł.
Zastanawiam się nad reklamacją gdyż błędnie zidentyfikowali mi kod towaru lecz muszę sprawdzić czy nie strzelę sobie w stopę :)
Dla 8525801990 stawka celna to 0.8 natomiast kamery termowizyjne to podobno CN 9025 19 20 i tam już jest 3,2%.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Import”