[Anet A8] promocja na GearBest

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 12
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: [Anet A8] promocja na GearBest

Post autor: morf »

Mozesz otworzyc spor,do transakcji ktora oplaciles przy pomocy PP.
Sprzedawca musi odpowiedziec w ciagu X-dni (chyba 10 dni lub 14 dni).
Jak nie odpisze to PP zwraca $ (no ale wtedy nie liczylbym juz ze Ci to kiedykolwiek wysla)
Prawdopodobnie gosciu odpisze ze wyslal i bla bla bla wiec trzeba poprosic o nr tracking lub jakis dowod nadania.
I toczysz dalej cala dyskusje tyle tylko ze masz to "udokumentowane" w serwisie Paypal

Przy braku przelomu w sprawie mozna podniesc spor do rangi "roszczenia" wtedy pracownik PP orzeka ostateczna decyzje czy zwracaja Ci $ czy nie.
Done is better than perfect.
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 41
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: [Anet A8] promocja na GearBest

Post autor: Marcin3D »

No to masz pecha, niestety w momencie jak chcemy kupić taniej to godzimy się na ewentualne komplikacje.
Jak płaciłeś kartą lub paypal to o kasę nie musisz się martwić.
Ja na gearbest kupowałem sporo, teraz staram się szukać w sklepach w UK lub w Niemczech ale cen takich jak w chinach nie uzyskam w niczym.
Zakup teraz w chinach to 90% szansy że przyjdzie dopiero po nowym roku, tak było już rok temu.
To że gearbest czy sprzedawca w chinach kłamie odnośnie wysyłki i posiadania towaru to nic nowego, oni tego nie mają, gearbest robi to nagminnie co widać w opiniach, sprzedają wirtualny towar i potem ogarniają dopiero wysyłkę.
U mnie towary zakupione już 30-45 dni temu nadal albo nie mają trackingu albo tylko wydrukowana kartka na magazynie gearbest że fikcyjnie wysłane.
Trzeba czekać cierpliwie, a jak ktoś chce szybciej to musi kalkulować czy dołożyć kasę i kupić na miejscu.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 12
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: [Anet A8] promocja na GearBest

Post autor: morf »

trike3 Nie ma sie co zrazac tylko niejako "wkalkulowac" ew problemy w nizsze koszta/czas.
Tak na prawde czesto (na przykladzie BG) customer support jest lepszy niz w PL. Jeszcze nigdy nie wyszedlem stratny, zawsze odzyskalem $ lub towar a przetoczylem juz spoooro przesylek. Fakt ze trzeba ich ostro cisnac i punktowac. Nagrywac unboxing przy drozszych przesylkach etc. Czasami lepiej zamowic pare szt wiecej (w przypadku drobnicy)
Done is better than perfect.
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 41
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: [Anet A8] promocja na GearBest

Post autor: Marcin3D »

Znajomy stracił cierpliwość i kupił drukarkę na miejscu w Krakowie, już poskładał i drukuje sobie od piątku, a jego zakupiona drukarka dzisiaj właśnie ruszyła w drogę z UK, czyli do tygodnia pewnie dotrze, będzie to prawie dwa miesiące, jak dotrze to odsprzeda.
Awatar użytkownika
trike3
Postów w temacie: 34
Posty: 475
Rejestracja: 14 wrz 2017, 14:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Drukarka: Anycubic I3 Mega
x 6

Re: [Anet A8] promocja na GearBest

Post autor: trike3 »

Wiesz .... ja muszę najpierw kasę odzyskać.

A jaki model kolega zamówił ??
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 41
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: [Anet A8] promocja na GearBest

Post autor: Marcin3D »

Anet A8 tak samo jak ja, mi doszło po miesiącu ale mimo priority line vat/cło trzeba było zapłacić co daje kwote podobną jak u nas na miejscu, jestem ciekaw czy u niego będą opłaty.
Awatar użytkownika
trike3
Postów w temacie: 34
Posty: 475
Rejestracja: 14 wrz 2017, 14:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Drukarka: Anycubic I3 Mega
x 6

Re: [Anet A8] promocja na GearBest

Post autor: trike3 »

U mnie się wyjaśniło ....

Dostałem informację że mam podać jeszcze raz dane, i lecieć na pocztę sprawdzić czy tam nie ma przesyłki.

Zdenerwowałem się i poprosiłem kolegę a UK o telefon do DPDUK, okazało się że przesyłka nigdy nie została nadana.

Wygląda na to że kłamią i mam problem ....
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 41
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: [Anet A8] promocja na GearBest

Post autor: Marcin3D »

Olej ich, niech oddadzą kasę, generalnie oni nie oszukują ale przy tym nawale jaki jest teraz z zakupami trafiają się problemy.

Znajomego drukarka dotarła, zmieścili się w dwóch miesiącach, czyli są błyskawiczni ;)
No i to legendy o szansie na brak cła przy priority line u mnie upadły bo to druga drukarka i było cło, a co dziwne telefony przyszły, chyba celnicy lubią otwierać duże przesyłki albo jakiś się trafił po szkoleniu :)
Współczuje tym co kupują teraz albo w grudniu.
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 41
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: [Anet A8] promocja na GearBest

Post autor: Marcin3D »

No i zaczęło się https://www.politico.eu/article/uk-face ... aud-trade/
w skrócie, EU zaczyna walkę z przemytem towarów z chin do EU, okazuje się że taki gearbest handluje sprzętem od karteli przemycających towar.
Dobrze że to wyszło teraz, nie będę póki co ryzykował takich zakupów nawet jeśli jest ochrona paypal to może być różnie.
Kopytko
Awatar użytkownika
trike3
Postów w temacie: 34
Posty: 475
Rejestracja: 14 wrz 2017, 14:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Drukarka: Anycubic I3 Mega
x 6

Re: [Anet A8] promocja na GearBest

Post autor: trike3 »

A mnie równocześnie ze sporem który prowadzę z supportem dziś w nocy przyszła informacja na E-mail, że właśnie wysłali paczkę :-(

Kur.... ręce opadają. W sumie nie wiem co robić teraz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”