NAstępny titan made in CHR

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 7
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: NAstępny titan made in CHR

Post autor: Marcin1415 »

Kopytko pisze:Fakt , też zawiodłem siętymi skarpetkami :( najpierw myślałem ,zę osłonki silikonowe , made by JA, są ze złego silokonu bo nie mogłem dotknąć palcem bloku, okazało się ,ze ori e3d mają tak samo, a jak poowijam kaptonem to z 10 sek spokojnie moge palca trzymać na bloku :)
Ja używałem grubo teflonu i też było ok. Została mi 1 szt osłonki i chyba nie wykorzystam. Silikon się przepala i kruszeje a do tego bez spięcia trytką odłazi na boki. Jedyna zaleta że dysza czysta.

Nawiązując do mojego problemu: zarobiłem przejściówkę z diodami (8szt)na silnik ekstrudera. Jutro testy z A4988 i drv z hackiem fast decay.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: NAstępny titan made in CHR

Post autor: Kopytko »

Sie zes uparl na te drv. Dziwne z tym silikonem. Mi sie nic takiego nie dzieje. Moze termistor gowniany zaklamuje temp i poprostu plastik sie gotuje w laczniku rozprezajac daje efekt prazkow?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: NAstępny titan made in CHR

Post autor: Berg »

owijam kaptonem tak, że goły blok kilka razy ładnie na gładko owijam cztery ścianki w płaszczyźnie xy. odcinam to co wystaje. potem tak samo dwie pozostałe gole i dwie owinięte wcześniej. potem wycinam otworek na grzałkę z jednej strony, otwory na rurkę, dysze. śrubki dociskowe. małe nakłucie tylko pod termistor.
w konsekwencji rant dyszy jest odizolowany od bloku. nie wiem czy coś z tego wynika dobrego czy złego.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: NAstępny titan made in CHR

Post autor: McKee »

Marcin1415 pisze:Jutro testy z A4988 i drv z hackiem fast decay.
Pochwalisz się rezultatami?
rafaljot pisze:owijam kaptonem tak, że goły blok kilka razy ładnie na gładko owijam cztery ścianki w płaszczyźnie xy. odcinam to co wystaje. potem tak samo dwie pozostałe gole i dwie owinięte wcześniej. potem wycinam otworek na grzałkę z jednej strony, otwory na rurkę, dysze. śrubki dociskowe. małe nakłucie tylko pod termistor.
w konsekwencji rant dyszy jest odizolowany od bloku. nie wiem czy coś z tego wynika dobrego czy złego.
Czy możesz jakieś zdjęcia wrzucić?
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: NAstępny titan made in CHR

Post autor: tig33r »

Ma ktoś może ten silnik z zestawu? Jakie on ma w ogóle zalecany prąd, bo nigdzie nie ma jakiejkolwiek informacji o tym.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: NAstępny titan made in CHR

Post autor: Berg »

zauważyłem, że ten Tevo (ma go też @TDI-CAD ) może mieć dwie zalety:
1. większe łożysko dociskowe.
2. może się tak od razu nie rozwalać, że wszystko wypada, po odkręceniu śrub, bo docisk nie jest na ośce silnika, tylo ma swoje osobne mocowanie.
wyraźniej widać tu:
https://www.aliexpress.com/item/3D-Prin ... 47917.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”