NAstępny titan made in CHR

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 4
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: NAstępny titan made in CHR

Post autor: chemik72 »

Kopytko pisze:A jakby , ktoś szukał reszty i próbował się bawić, to też są :
https://www.thingiverse.com/thing:1727220
W tym dostępnym na thingiverse modelu nie wszystko jest wierną kopią :no: Przykładowo gniazdo nie ma "ścięcia" jak w oryginale i w moim modelu :good:
Obrazek
a i też u dołu strony są linki do oryginalnych plików, jakby ktoś zapomniała że e3d opublikowało projekt i z zastrzeżeniami można go powielać do woli.
https://wiki.e3d-online.com/wiki/Titan_Assembly
a ja się męczę, i już mi się odechciało mogłeś tego nie podawać :shout: mój i tak jest fajniejszy :D
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: NAstępny titan made in CHR

Post autor: Berg »

przepraszam, nie chciałem.
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 7
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: NAstępny titan made in CHR

Post autor: Marcin1415 »

Walczyłem z luzami w chińskim klonie podczas montażu. Jak ustawiłęm poprawnie żębatki jednym brzegiem na równo to docisk filamentu miał luzy na osi silnika. W końcu okazało się że chińczyk nie wcisnął do końca żębatki z POMU na radełko. Uważajcie na to. Jak docisk filamentu będzie miał luz to filament będzie tańcował poprzecznie po radełku i pewnie odbije się to na jakości druku. Teraz widzę że ten ich patent z prowadzeniem filamentu w docisku jest trochę lipny. Jak już mam Titana to muszę poprowadzić filament od góry w jednej płaszczyźnie z osią X aby sensownie się układał w osi radełka. Mam włożony kawałęk rurki PTFE w docisk ale to i tak kiepskie rozwiązanie. Zazwyczaj w Directach jest jakieś prostopadłe prowadzenie filamentu do radełka a docisk działa niezależnie.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: NAstępny titan made in CHR

Post autor: Kopytko »

Ale w tym docisku musi być ten kawałek ptfe, właśnie po to by wycentrować filament. JA mam 2 klony i działają świetnie, może poprostu tak trafiłeś :(
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 7
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: NAstępny titan made in CHR

Post autor: Marcin1415 »

Kopytko pisze:Ale w tym docisku musi być ten kawałek ptfe, właśnie po to by wycentrować filament. JA mam 2 klony i działają świetnie, może poprostu tak trafiłeś :(
Wiem do czego to służy ale i tak mogli to rozwiązać inaczej - lepiej czyli prowadzenie filamentu do radełka w kawałku stałego bloku.Preferuję takie ruskie rozwiązania proste i skuteczne.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: NAstępny titan made in CHR

Post autor: Kopytko »

NO ale wówczas musieli by robić 2 rodzaje docisków, tu jest to zrobione po to aby zastosowanie miało do 1,75 jak i 3mm. A zmiana polega na wymianie rurki i dopasowaniu do filamentu.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: NAstępny titan made in CHR

Post autor: Berg »

(przeniosłem się tu, by nie pisać w 10 różnych wątkach o prążkach w Twoim klonie Titana)
Marcin1415 pisze:Walczyłem z luzami w chińskim klonie podczas montażu. Jak ustawiłęm poprawnie żębatki jednym brzegiem na równo to docisk filamentu miał luzy na osi silnika. W końcu okazało się że chińczyk nie wcisnął do końca żębatki z POMU na radełko. Uważajcie na to. Jak docisk filamentu będzie miał luz to filament będzie tańcował poprzecznie po radełku i pewnie odbije się to na jakości druku. Teraz widzę że ten ich patent z prowadzeniem filamentu w docisku jest trochę lipny. Jak już mam Titana to muszę poprowadzić filament od góry w jednej płaszczyźnie z osią X aby sensownie się układał w osi radełka. Mam włożony kawałęk rurki PTFE w docisk ale to i tak kiepskie rozwiązanie. Zazwyczaj w Directach jest jakieś prostopadłe prowadzenie filamentu do radełka a docisk działa niezależnie.
a nie możesz na próbę wsadzić jakiegokolwiek? nawet większego by sprawdzić, czy to kłopot z silnikiem?
Ja mam ten, na A4988 na pewno jest ok, z tego co kojarzę, posty ludzi powyżej, to nie tylko ja. Albo zamów cały ten zestaw od Trianglelabs (czy Ty właśnie masz ten od Trianglelabs, bo się pogubiłem). Wszyscy są z niego zadowoleni. Kupisz silnik e3d i co jak dalej będzie nie tak.

https://www.aliexpress.com/item/Free-sh ... 43304.html

mam też ten silnik ale jeszcze nie sprawdzałem:
https://www.aliexpress.com/item/3D-prin ... 09967.html
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 7
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: NAstępny titan made in CHR

Post autor: Marcin1415 »

rafaljot pisze:(przeniosłem się tu, by nie pisać w 10 różnych wątkach o prążkach w Twoim klonie Titana)
Marcin1415 pisze:Walczyłem z luzami w chińskim klonie podczas montażu. Jak ustawiłęm poprawnie żębatki jednym brzegiem na równo to docisk filamentu miał luzy na osi silnika. W końcu okazało się że chińczyk nie wcisnął do końca żębatki z POMU na radełko. Uważajcie na to. Jak docisk filamentu będzie miał luz to filament będzie tańcował poprzecznie po radełku i pewnie odbije się to na jakości druku. Teraz widzę że ten ich patent z prowadzeniem filamentu w docisku jest trochę lipny. Jak już mam Titana to muszę poprowadzić filament od góry w jednej płaszczyźnie z osią X aby sensownie się układał w osi radełka. Mam włożony kawałęk rurki PTFE w docisk ale to i tak kiepskie rozwiązanie. Zazwyczaj w Directach jest jakieś prostopadłe prowadzenie filamentu do radełka a docisk działa niezależnie.
a nie możesz na próbę wsadzić jakiegokolwiek? nawet większego by sprawdzić, czy to kłopot z silnikiem?
Ja mam ten, na A4988 na pewno jest ok, z tego co kojarzę, posty ludzi powyżej, to nie tylko ja. Albo zamów cały ten zestaw od Trianglelabs (czy Ty właśnie masz ten od Trianglelabs, bo się pogubiłem). Wszyscy są z niego zadowoleni. Kupisz silnik e3d i co jak dalej będzie nie tak.

https://www.aliexpress.com/item/Free-sh ... 43304.html

mam też ten silnik ale jeszcze nie sprawdzałem:
https://www.aliexpress.com/item/3D-prin ... 09967.html
Mam dokłądnie ten silnik od triangellabs wziąłem od razu z tytanem. Tak jak pisałem w wątku Kopytka wcześniej miałęm ekstruder bezpośredni na tym silniku i były identyczne prążki na e3dv6. https://blackfrog.pl/silnik-krokowy-nem ... p-214.html
Zaczynam podejrzewać głowicę czy aby na pewno wszystko w porządku. To już 3cia e3dv6 i 3 raz prążki. Muszę się przyjrzeć wentylatorowi głowicy bo może on powoduje jakieś dziwne drgania. Elektronikę też wykluczam, najpierw był ramps potem due3dom a teraz rumba i wszędzie to samo.
Jakie głowice macie u siebie?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: NAstępny titan made in CHR

Post autor: Berg »

ja to nawet nie wiem jakie mam. serio.
jakiś zlepek tego co mi podpasilo. chciałem by chociaż mieć oryginalne skarpetki e3d ale mnie wj$#@ly, wywalilem. jednak wolę ładnie zawinięte kaptonem. Jestem w tym coraz lepszy. Kapton to izolator a silikon raczej przeciwnie.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: NAstępny titan made in CHR

Post autor: Kopytko »

Fakt , też zawiodłem siętymi skarpetkami :( najpierw myślałem ,zę osłonki silikonowe , made by JA, są ze złego silokonu bo nie mogłem dotknąć palcem bloku, okazało się ,ze ori e3d mają tak samo, a jak poowijam kaptonem to z 10 sek spokojnie moge palca trzymać na bloku :)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”