Tytanowy heatbreaker do E3D v6

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 9
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Tytanowy heatbreaker do E3D v6

Post autor: kaworu »

krzaku pisze:środek transportu na DHL. Na minus to że paczkę przechwycili w agencji celnej ale to już nie do końca wina sprzedającego
Jak zamawiasz coś DLHem to nie licz na to, że się nie przyczepią. I dodatkowo DHL pobierze opłatę za odprawę. ;p
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Tytanowy heatbreaker do E3D v6

Post autor: dragonn »

Dokładnie, DHL zawsze dokłada.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Tytanowy heatbreaker do E3D v6

Post autor: Kopytko »

kaworu pisze:
krzaku pisze:środek transportu na DHL. Na minus to że paczkę przechwycili w agencji celnej ale to już nie do końca wina sprzedającego
Jak zamawiasz coś DLHem to nie licz na to, że się nie przyczepią. I dodatkowo DHL pobierze opłatę za odprawę. ;p
Jeżeli nie masz konta w dhl , to liczą tylko cło i VAT, zgodnie z prawem nie maja prawa dokładać swojej marży. Potwierdzone tydzień temu , jak mi Chińczyk wysłał DHLem paczke:/ Choć nie chciałem.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
krzaku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 75
Rejestracja: 24 lip 2017, 18:41
x 9

Re: Tytanowy heatbreaker do E3D v6

Post autor: krzaku »

To też nie jest tak że zawsze dowalą, bo jak zamawiałem części do drukarki w dużym pudle ze wszystkimi profilami, ważące dobre 20 kilo i warte 2000 zł to się nikt od DHL-u nie przyczepił. Kiedyś zamawiałem też części do klawiatury warte 200 zł, również nie było problemu.
Kopytko pisze:
kaworu pisze:
krzaku pisze:środek transportu na DHL. Na minus to że paczkę przechwycili w agencji celnej ale to już nie do końca wina sprzedającego
Jak zamawiasz coś DLHem to nie licz na to, że się nie przyczepią. I dodatkowo DHL pobierze opłatę za odprawę. ;p
Jeżeli nie masz konta w dhl , to liczą tylko cło i VAT, zgodnie z prawem nie maja prawa dokładać swojej marży. Potwierdzone tydzień temu , jak mi Chińczyk wysłał DHLem paczke:/ Choć nie chciałem.
Jak to? Mają w swoim cenniku prowizje którą mi dodali do VATu (cła nie było bo zbyt niska wartość).
Ostatnio zmieniony 30 paź 2017, 12:58 przez krzaku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 9
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Tytanowy heatbreaker do E3D v6

Post autor: kaworu »

Kopytko pisze:Jeżeli nie masz konta w dhl , to liczą tylko cło i VAT, zgodnie z prawem nie maja prawa dokładać swojej marży.
I drobną opłatę za pełnomocnictwo do odprawy.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Tytanowy heatbreaker do E3D v6

Post autor: Kopytko »

Mówie , Wam ,ze nic nie doliczyli. Przecież ja nie musze znać ich cennika, papiery wysłali, czy wyrażam zgodę na opłatę cło i Vat i nic więcej nie zostało doliczone. Co do wartości to u mnie Cło naliczali , bo było coś ok 600zł.
Podobno opłaty dodatkowe mogą naliczyć jak masz u nich konto założone na stronie dhl, tam potwierdzało sie zapoznanie z cennikami itp. Jak nie masz konta to nie mogą ci nic naliczyć. Piszę to z przykładu a nie ,ze gdzieś słyszałem. Opłacałem to tydzień temu.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 9
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Tytanowy heatbreaker do E3D v6

Post autor: kaworu »

Kopytko pisze:Mówie , Wam ,ze nic nie doliczyli. [...]masz konta to nie mogą ci nic naliczyć. Piszę to z przykładu a nie ,ze gdzieś słyszałem. Opłacałem to tydzień temu.
No to może od zeszłego roku się coś zmieniło, bo ja niecały rok temu zapłaciłem vat i właśnie opłatę za pełnomocnictwo do odprawy.
krzaku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 75
Rejestracja: 24 lip 2017, 18:41
x 9

Re: Tytanowy heatbreaker do E3D v6

Post autor: krzaku »

Ja też opłacałem 3 tygodnie temu, 150 zł, z czego 100 zł to była prowizja DHL-a + opłata za upoważnienie. Piszą o tym tutaj, i nie ma nic o tym że jak nie masz konta to nie płacisz, ba, jest wyraźnie napisane że jak nie masz konta to też płacisz: http://www.dhl.com.pl/pl/express/obslug ... celne.html.

Może Ci się po prostu poszczęściło, w takim razie się ciesz.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Tytanowy heatbreaker do E3D v6

Post autor: Kopytko »

Tez szukałem ile zapłace i kilkukrotnie sie z tym spotkałem, podobno w tym roku Unia się do tego przyczepiła.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Tytanowy heatbreaker do E3D v6

Post autor: Kopytko »

krzaku pisze:Ja też opłacałem 3 tygodnie temu, 150 zł, z czego 100 zł to była prowizja DHL-a + opłata za upoważnienie. Piszą o tym tutaj, i nie ma nic o tym że jak nie masz konta to nie płacisz, ba, jest wyraźnie napisane że jak nie masz konta to też płacisz: http://www.dhl.com.pl/pl/express/obslug ... celne.html.

Może Ci się po prostu poszczęściło, w takim razie się ciesz.
A moze Ty sie dałeś naciągnąć:) JA żadnego upoważnienia im nie odsyłałem.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”