[GearBest] 28.08-04.09 Promocje

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
Awatar użytkownika
pyblo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 63
Rejestracja: 01 cze 2017, 19:36
Drukarka: Anet A8
x 1

[GearBest] 28.08-04.09 Promocje

Post autor: pyblo »

https://www.gearbest.com/promotion-3d-p ... d=10364109

Trochę promocji od Gearbest'a na początek września.
Jedną z ciekawszych ofert jest Tevo Tarantula za 916PLN. Konfiguracja Bowdenowa z titanem chińskim,a ich hotend wydaje się też mieć znajomą konstrukcję.

Tarantula ma tyle samo mieszanych opinii co Anet A8 którą mam.

w podobnym przediale cenowym jest duży Tronxy X3S: 1073.17 PLN.
Wymiary pola wydruku: 300 x 300 x 400mm. Niestety wydaje mi sie że jest bez podgrzewanego stołu, tutaj trzeba by pokombinować z silikonową wkładką i jakimś aluminium.
Paweł CD3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 45
Rejestracja: 24 kwie 2017, 08:26
x 18

Re: [GearBest] 28.08-04.09 Promocje

Post autor: Paweł CD3D »

Przymierzamy się do zakupu właśnie jednego z tych dwóch urządzeń... Tak na oko i jedna i druga drukarka 3D składa się z tych samych komponentów co Tronxy X1, które właśnie testujemy i opisujemy (http://3dwpraktyce.pl/tag/TRONXY/). A samo Tronxy wymiata jak na te pieniądze... W mojej ocenie, w połowie przyszłego roku w Polsce, 75% wszystkich drukarek 3D kupowanych do domu będzie pochodziło z AliExpress, GearBesta i im podobnych...

Obrazek
Awatar użytkownika
animos
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 237
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:24
x 5

Re: [GearBest] 28.08-04.09 Promocje

Post autor: animos »

A do tych cen nie należy dodać cła i vat - są chyba bezpośrednio z poza UE?
Awatar użytkownika
pyblo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 63
Rejestracja: 01 cze 2017, 19:36
Drukarka: Anet A8
x 1

Re: [GearBest] 28.08-04.09 Promocje

Post autor: pyblo »

Temat Cła i Vatu przy zakupach od majfrendów był wiele razy obgadywany. Raz komuś się udaje bez cła nawet jak bierze z Chin, innym jednak cło naliczają. Masz jednak rację Zawsze warto jednak dodac że istnieje ryzyko że naliczą.
Paweł CD3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 45
Rejestracja: 24 kwie 2017, 08:26
x 18

Re: [GearBest] 28.08-04.09 Promocje

Post autor: Paweł CD3D »

animos pisze:A do tych cen nie należy dodać cła i vat - są chyba bezpośrednio z poza UE?
Jeżeli kupujesz to prywatnie i jest to coś relatywnie taniego i mało popularnego (jak np. wspomniane drukarki 3D), istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że otrzymasz to bez dodatkowego VAT'u / cła. Jeżeli chcesz kupić to na firmę, będziesz miał duże problemy z wygenerowaniem prawidłowej faktury z nazwą firmy i nr VAT, a nawet jeśli uda ci się to osiągnąć, będziesz niejako zobligowany do zapłacenia cła i VAT, chcąc zaksięgować fakturę zakupową (piszę w dużym skrócie, ponieważ temat jest dużo bardziej zawiły). Generalnie - zakup do domu za prywatne pieniądze TAK, zakup do firmy za firmowe pieniądze (np. spółki z o.o.) NIE!

Sprzedaż konsumencka jest poza radarem... Nie wiem czemu? Nie wiem dlaczego poszczególne kraje UE na to pozwalają, ale tak jest. Z tym że na pewno wygląda to inaczej np. ze smartfonami lub komputerami, a inaczej z tak niszowymi produktami jak drukarki 3D (szczególnie wtedy gdy są w formie kitu).
Awatar użytkownika
animos
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 237
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:24
x 5

Re: [GearBest] 28.08-04.09 Promocje

Post autor: animos »

Jak wysyłka z UE to cło naliczyli już przy imporcie do tego kraju, a vat przy eksporcie nie naliczą, jak jednostkowo dla siebie się kupuje (nie na sprzedaż). Z chin drobiazgi są zwolnione do określonej kwoty. Problem jest jednak nie z tym, ale z prowizją około 200 zł firmy kurierskiej za procedury celne - małych (tanich) towarów nie opłaca się sprowadzić wtedy - raczej lepiej od razu jednym transportem cały zestaw. Zastanowiła mnie cena wrzeciona 1.5kw około 300 zł, u nas jest to około 800 zł, z UK (niski kurs funta) czasem jest to około 400 zł - po przeliczeniu. To może wskazywać na import via china taka niska cena. Te ceny drukarek rzeczywiście są korzystne.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3223
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: [GearBest] 28.08-04.09 Promocje

Post autor: morf »

Podepne sie pod watek:
(juz out out stock EU) https://www.gearbest.com/3d-printers-3d ... 40022.html
cos takiego moze ktos ma/kupil.
Pytanko o ocene zestawu, z tego co widzialem na yt calkiem pochlebne opinie
Done is better than perfect.
vegelus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 18 wrz 2017, 10:03

Re: [GearBest] 28.08-04.09 Promocje

Post autor: vegelus »

Ja zakupiłem drukareczkę Tarantula w Ali bo wychodziło taniej niż na GB a to dlatego że można wybrać zakup z przesyłka z Niemiec wtedy nie ma naliczania VAT i cła ale jest trochę drożej niż bezpośrednio z Chin. Mnie to kosztowało 213$.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”