Ciekawostki z aliexpress

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
lucash19
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 64
Rejestracja: 29 cze 2020, 20:25
x 9

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: lucash19 »

W lidlu takie coś bywa, z tego co mi się przypomina to chyba jest taniej od 120 zł.
bazic
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2021, 23:51
x 7

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: bazic »

lucash19 pisze:W lidlu takie coś bywa, z tego co mi się przypomina to chyba jest taniej od 120 zł.
Nie wiem jak ten chiński produkt, ale te lidlowskie (i kupa innych też) zrobione są z tak badziewnego stopu że aż mnie trzęsie... (znal - to się chyba nazywało)
Tylko patrzeć aż się złamie...
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 11
Posty: 1783
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: Andrzej_W »

Jak będzie tanie to nie należy oczekiwać cudów. Te przystawki nie są zaprojektowane do precyzyjnego ciecia raczej do tego żeby Pan Wiesio w garażu sobie przeciął jakiś profil czy inne żelastwo. Wolfcrafta przystawka kosztuje jak sprawdzałem 120 zł a jak z jakością to nie wiem.
Porównywałem kiedyś tylko przystawkę do wiertarki https://www.wolfcraft.com/products/wolf ... l/p/P_4522 z zakupionym badziewiem z marketu to ta Wolfcrafta miała luzy na prowadnicach tylko troszkę mniejsze.
mobile4you
Postów w temacie: 4
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: mobile4you »

dragonn pisze:
sq4nyy pisze:Jeżeli w blok wkręcasz miedź, to już masz zatarcie wyraźnego podziału strony ciepłej i zimnej. Nie podoba mi się, idea jest taka że możliwie najdłużej trzymamy włókno zimne. CR-10s ma to rozwiązane chyba najlepiej i najprościej jak do tej pory.
......
przecież sama część odzielająca strefę ciepła od zimnej jest z bardzo cienkiej rurki stalowej.
Miedz od strony bloku tylko odrobinę wydłuża część ciepłą, ale niczego nie zaciera, przejście jest wyżej. (przynajmniej tak jest w orginalnie dragonie, w tym wynalazku ciężko się tego dopatrzeć)
Tutaj (jak zwykle nezawodny Stefan) trochę pokazuje:
https://www.youtube.com/watch?v=xAiUZ7HDhdM
sq4nyy
Postów w temacie: 4
Posty: 103
Rejestracja: 11 mar 2020, 19:15
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Ender3 Rack
x 5

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: sq4nyy »

BTW, symulacja w zamkniętej komorze wyglądałaby trochę inaczej. Streścisz dla siedzących w pracy? ;)
Ender 3 Pro SKR 2.0 w docieplonej szafie 19"
ABS lover :P :devil:
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: tapy »

Nie będę zakładać kolejnego śmieciowego wątku, więc podzielę się tu zakupem przy okazji (tz. chciałem ekstruder i silnik, a tu w komplecie było niewiele drożej) wynalazku od Keepang/Kingroon w postaci kompletnej głowicy direct, niby pasującej też do Enderów ;) Rozwiewam wątpliwości, będzie pasować do Enderów 2,3 pod warunkiem zastosowania MGN12 zamiast rolek :D Waga całości to 334g i przyznam nie wiem co tu więcej o tym powiedzieć, bo składa się z typowych podzespołów jakie można wypatrzeć na tamtej platformie handlowej. Rozbrajająca jest zastosowana tam standardowa osłona wentylatora 30x30, która osłaniania jest dodatkowo przez tą obudowę, pewnie parę gram to mogło być lżejsze.
Załączniki
H1.png
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 48
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: cyfron »

Miniszlifierka i odchudzasz.
Link albo hasło pod jakim tego szukać?
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: tapy »

Pierwszy z brzegu link - https://pl.aliexpress.com/item/1005002095771779.html ,bo mojej oferty już nie ma, wtedy promocja była ;)
cyfron, emartinelli
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 48
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: cyfron »

Idealnie, bo właśnie mam w planach wywalenie tych cholernych rolek z mojej U30.
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: tapy »

hmm... osobiście bym odradzał ten zakup, jeśli myślisz o jego użyciu. Zwróć uwagę, że tu korpus jest do przykręcenia dla wózka MGN12C, ale gdy tam już jest zamocowana blacha, która jest podpięta do pasków. To kolejny ciężar. Ten projekt tylko jest ciekawy z powodu jego przedniej osłony, która daje poczucie spójnego projektu i ładnie ukrywa wentylator nadmuchu pod dyszę. Chyba, że masz możliwość zrobienia własnych "plecków" które umożliwią zamocowanie do wózka MGN, będą posiadać mocowanie silnika, zaczepy do paska GT i uszy do tej osłony, to może z tego wyjść przyjemny dla oka projekt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”