Ciekawostki z aliexpress

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
mcxmcx
x 45

Re: Ciekawostki z aliexpress

Postautor: mcxmcx » 09 maja 2019, 13:06

[£13.23 43% OFF]BMG Extruder Clone Dual Drive Upgrade Bowden Extruder For 1.75mm filament 3D Printer Parts 3D Printer & Supplies from Electronics on banggood.com
https://banggood.app.link/KP1pLrp1xW

Bmg za 13.23 GBP
tomekr
Drukarka: Vertex 8400
x 8

Re: Ciekawostki z aliexpress

Postautor: tomekr » 15 maja 2019, 22:13

kapi pisze:
panWiadr0 pisze:
Jackoboo pisze:nie wiem czy to już tutaj było, ale ja pierwszy raz widzę takie sprzęgła
https://www.aliexpress.com/item/GND-alu ... d5b94eaf8f

Było. Kiedyś linkowałem chyba ten sklep ale zlinczowali mnie że tylko drukowane z TG są the best! Koniec, kropka!!! ;)

te sprzęgło też działa jak sprężyna. tylko więcej zachodu z nim, bo trzeba je skręcić. do tego masz ew luzy na otworach .
ono jest dobre w aplikacjach, gdy nie umiesz ustawić osi w jednej linii. dopuszczasz minimalny kąt między wałkiem napędzanym a napędzającym. wtedy te blaszki / płytki niwelują ustawienie, ale nie w przypadku jak mamy np oś Z. tu raczej to nie będzie działać.

drukowane z TG od razu ustawiają osie w jednej linii. taka ich zaleta. wada - muszą być dokładnie wydrukowane :D

Kolego Kapi, te sprzęgła są dedykowane tam gdzie przenosimy napęd z wałków, które mają sztywno ustalone końce, czyli łożyskowane i kompensuje niewspółliniowość wynikającą z przesunięcia jak i odchylenia kątowego, jak i niedokładności odległości i stosuje się np. do precyzyjnego napędu enkodera w cnc. Mam takie sprzęgła i są bezluzowe, to bzdura, że mają luzy na otworach, również mocowanie na wałek przez zaciśnięcie śrubami naciętej tulejki jest o niebo precyzyjniejsze niż śruba wkręcona z boku spychająca wałek w jedną stronę.
W drukarkach, zazwyczaj koniec śruby osi Z jest swobodny, stąd lepszym rozwiązaniem jest sztywne sprzęgło z TG, zapewniając jeszcze usztywnienie śruby wzdłuż jej osi. Po prostu, gdy nie jest wymagana super precyzja takie rozwiązanie jest proste, tanie i wystarczające. Gdyby śruba osi Z była zatoczona i łożyskowana od strony napędu, to jak najbardziej takie sprzęgiełko z Ali, a nie plastikowy łącznik z TG.
szpiglasowy

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”