Ciekawostki z aliexpress

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 4
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: zen »

I wyłączasz z gorącą głowicą?
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 27
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: dragonn »

Ja bardzo rzadko podłączałam drukarkę przez USB tak że zwykły przekaźnik odpada. Co do zasilacza PS3/ATX, to jednak to wszystko jest 12V a mi zdecydowanie zależało na tym żeby mieć 24V.

@zen nie problem w g-code dodać komendę która będzie czekać aż głowica się schłodzi.
SanFable
Postów w temacie: 3
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: SanFable »

@zen tak jak już wyżej napisał dragonn, można dodać gcode opóźniający i chyba dodam, bo szczerze mówiąc to nie mam tego :D ale w sumie żadnych problemów z tego powodu nie miałem, nic mi się nie zatkało ani nie roztopiło

u mnie ciekawie jest drukować inaczej niż z octoprinta, ponieważ z karty SD skrypt startowy mi się sypie i generalnie "nie działa", ale i tak mam pod terminal podpięte z dwoma kamerami.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 4
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: samezrp »

SanFable pisze: miałem jeszcze jedno rozwiązanie do wyłączania zasilania, sposób na lenia zrobiłem to tak:
Już kiedyś pisałem, ja zrobiłem pseudo ATX na HW, bez podłączania USB.
Przekaźnik jak pokazałeś + dwa przyciski. Jeden równolegle ze stykami przekaźnika do włączania. Jak układ się załączy to PS_ON już podtrzymuje zasilanie.
Wyłączanie odbywa sie gcodem albo za pomocą dodatkowego przycisku. Układ do przekaźnika jest podłączony w ten sposób:
Clipboard01.png
Clipboard01.png (5.26 KiB) Przejrzano 5225 razy
SV2:
3. PS_ON
2. GND
1. +5V
przycisk wyłączania do X1-1/2.
Całość działa tak, że po załączaniu zasilania PS_ON zaczyna sterować przekaźnikiem (stanem niskim, low level trigger) i podtrzymuje włączenie przekaźnika/zasilania. Zwarcie nogi do +5V powoduje wyłączenie zasilania (chwilę trzeba przytrzymać, póki się nie rozładują kondziory w zasilaczu), to samo można uzyskać sterując programowo z gcode PS_ON. Dioda i R1 chronią pin PS_ON przed bezpośrednim podłączeniem do zasilania. Całość działa od półtora roku.

BTW nie bardzo rozumiem uwagi @zen'a dot. wyłączenia drukarki z gorącą głowicą... Jest jakaż zasada? Przecież jakoś musi ona wystygnąć, jeśli wyłączę z zimną, to i tak jakoś trzeba było doprowadzić do jej wychłodzenia. Jedyne co mi przychodzi do głowy to chłodzenie po wyciągnięciu filamentu, ale jeszcze nigdy tego nie robiłem i nie spotkałem się z jakimkolwiek zapchaniem głowicy z tego powodu...
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: Zepco »

Nie wiem czy już było Geeetech 3D WiFi Module for 3D Printer - WHITE 235
Obrazek
https://www.gearbest.com/3d-printers-3d ... d=14641448
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 4
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: zen »

samezrp pisze:
BTW nie bardzo rozumiem uwagi @zen'a dot. wyłączenia drukarki z gorącą głowicą... Jest jakaż zasada? Przecież jakoś musi ona wystygnąć, jeśli wyłączę z zimną, to i tak jakoś trzeba było doprowadzić do jej wychłodzenia. Jedyne co mi przychodzi do głowy to chłodzenie po wyciągnięciu filamentu, ale jeszcze nigdy tego nie robiłem i nie spotkałem się z jakimkolwiek zapchaniem głowicy z tego powodu...
Chodzi o to, że jeśli głowica jest rozgrzana, to musisz chłodzić radiator, bo inaczej może dojść do zapchania łącznika.
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
Marcin.KnD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 648
Rejestracja: 03 maja 2017, 03:16
Drukarka: CoreXY 300x300x300
x 51

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: Marcin.KnD »

Dlatego ja mam ustawione chłodzenie do 50 stopni potem się wyłącza, a po kilku minutach bezczynności atx odłącza zasilanie

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 08 lip 2018, 17:29 przez Marcin.KnD, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 4
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: zen »

No i to jest standard
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: anraf1001 »

Jakby ktoś chciał u sprawdzonego chińczyka kupić:
- radiator jak w ori V6
- radiator z gwintem zamiast standardowego montażu
- złoty radiator V6
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
oskar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 102
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:28
x 6

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: oskar »

Ja się czaję na ten z gwintem do kolejnego projektu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”