Ciekawostki z aliexpress

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
lucash19
x 1

Re: Ciekawostki z aliexpress

Postautor: lucash19 » 21 lut 2021, 16:13

W lidlu takie coś bywa, z tego co mi się przypomina to chyba jest taniej od 120 zł.
bazic
x 7

Postautor: bazic » 21 lut 2021, 23:41

lucash19 pisze:W lidlu takie coś bywa, z tego co mi się przypomina to chyba jest taniej od 120 zł.

Nie wiem jak ten chiński produkt, ale te lidlowskie (i kupa innych też) zrobione są z tak badziewnego stopu że aż mnie trzęsie... (znal - to się chyba nazywało)
Tylko patrzeć aż się złamie...
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarka: 3d Pen
x 210

Postautor: Andrzej_W » 21 lut 2021, 23:52

Jak będzie tanie to nie należy oczekiwać cudów. Te przystawki nie są zaprojektowane do precyzyjnego ciecia raczej do tego żeby Pan Wiesio w garażu sobie przeciął jakiś profil czy inne żelastwo. Wolfcrafta przystawka kosztuje jak sprawdzałem 120 zł a jak z jakością to nie wiem.
Porównywałem kiedyś tylko przystawkę do wiertarki https://www.wolfcraft.com/products/wolf ... l/p/P_4522 z zakupionym badziewiem z marketu to ta Wolfcrafta miała luzy na prowadnicach tylko troszkę mniejsze.
mobile4you
Drukarka: Prusa Mini
x 26

Postautor: mobile4you » 23 lut 2021, 08:20

dragonn pisze:
sq4nyy pisze:Jeżeli w blok wkręcasz miedź, to już masz zatarcie wyraźnego podziału strony ciepłej i zimnej. Nie podoba mi się, idea jest taka że możliwie najdłużej trzymamy włókno zimne. CR-10s ma to rozwiązane chyba najlepiej i najprościej jak do tej pory.

......
przecież sama część odzielająca strefę ciepła od zimnej jest z bardzo cienkiej rurki stalowej.
Miedz od strony bloku tylko odrobinę wydłuża część ciepłą, ale niczego nie zaciera, przejście jest wyżej. (przynajmniej tak jest w orginalnie dragonie, w tym wynalazku ciężko się tego dopatrzeć)

Tutaj (jak zwykle nezawodny Stefan) trochę pokazuje:
https://www.youtube.com/watch?v=xAiUZ7HDhdM
sq4nyy
Drukarka: E3Pro
x 7

Postautor: sq4nyy » 23 lut 2021, 08:39

BTW, symulacja w zamkniętej komorze wyglądałaby trochę inaczej. Streścisz dla siedzących w pracy? ;)
Ender 3 Pro SKR 1.2 w docieplonej szafie 19"
Tylko bowden i tylko ABS! :devil:

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”