Ciekawostki, może kogoś zainteresują

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 2
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Ciekawostki, może kogoś zainteresują

Post autor: samezrp »

@Marcin3D Nie zrozumiałeś :(
Ja proponuję jedno, zanim klikniesz by wysłać posta napisz go, zachowaj. Wejdź do netu i poszukaj tego co napisałeś. Jeśli po godzinie nie znajdziesz kliknij "wyślij". Oszczędzisz wiele czasu, sobie także.
I nie, że jestem święto%^&bliwy. 99% problemów się rozwiązuje jeśli się chce, odpowiednio pytając. To napisał @dziobu.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2665

Re: Ciekawostki, może kogoś zainteresują

Post autor: Berg »

miałem kiedyś pewnie dalej mam konto na forum Subaru. Założę nowy wątek i zagadam tak:

"Kilka ciekawostek, może komuś się przyda"
a potem wrzucę linka to filmiku:

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=3Ems8wl5hwk

a nie sorki, bo w ten sposób pokażę, że wiem jak się wrzuca filmiki, po prostu nacisnę Ctrl+V, o tak:
https://www.youtube.com/watch?v=3Ems8wl5hwk

i dodam:
a co myślicie o silnikach boxer, podobno mają mniejsze wibracje? słyszał ktoś?

zobaczymy co się będzie działo, może faktycznie to forum to już jakaś elektroda, na innych wciąż jest normalnie

a może jest inaczej, ten gość jest właśnie adminem z forum BMW i załamany poziomem postanowił sprawdzić jak jest gdzie indziej :D
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: Ciekawostki, może kogoś zainteresują

Post autor: Marcin3D »

samezrp pisze:@Marcin3D Nie zrozumiałeś :(
Ja proponuję jedno, zanim klikniesz by wysłać posta napisz go, zachowaj. Wejdź do netu i poszukaj tego co napisałeś. Jeśli po godzinie nie znajdziesz kliknij "wyślij". Oszczędzisz wiele czasu, sobie także.
I nie, że jestem święto%^&bliwy. 99% problemów się rozwiązuje jeśli się chce, odpowiednio pytając. To napisał @dziobu.
hmm... tylko że to nie jest problem tego tematu, tu chodzi że nie spodobało się wklejenie filmików z 2016 roku i jakieś podkładki silikonowe czy inne, uraziło to paru użytkowników forum do tego stopnia że rozwalili temat, ja tu tylko uczestnicze w hejcie jaki sobie urządziliście.

Ja nie zakładam niepotrzebnych tematów z pytaniami, próbowałem raz i przy braku odpowiedzi zrezygnowałem, większość znajdę sam głównie na niemieckim forum lub na thingivers, jednak to tu dowiedziałem się że jest coś takiego jak czujnik halla, potem w innym temacie udało się połączyć to z bltouch, no i wtedy można szukać, a zaczynałem od szukania info o poziomowaniu stołu i wtedy żadne hasła bltouch czy czujnik halla by mi nic nie pomogło w szukaniu.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Ciekawostki, może kogoś zainteresują

Post autor: dziobu »

Marcin3D pisze:Bardzo histerycznie podchodzą tu ludzie do wielu sytuacji.
Bo po n-ten sytuacji to zaczyna wkuriwać. Poczytaj MRR to zrozumiesz.
Marcin3D pisze:Tu nie chodzi o lenistwo i ignorancje, napisałem dokładnie i czytaj ze zrozumieniem, wielu ludzi nie zna technicznych zawiłości dotyczących druku 3d, nie zna wielu pojęć, slangu itd, znalezienie informacji o czymś co się zna tylko z ogólnego pojęcia jest trudne, a wyszukiwać też trzeba wiedzieć jak właśnie sugerując się tymi w/w pojęciami.
Dlatego tematy od totalnych laików są dobre bo nagle z opisu o "tym takim plastiku co jeździ po tym takim pręcie" wiemy że chodzi np o igusy itp itd.
Chcesz zasugerować że są osoby które świadomie składają drukarkę 3D (!!!) nie znając słowa "prowadnica"? Oni to za karę robią czy jak? Pewnie że wiele osób pojęcia nie ma co to jest ani jak to działa. Ale oni raczej nie budują drukarki.
To jest forum o druku 3D a nie o podstawach mechaniki. Posty o psach i pościeli są na MRR.
Marcin3D pisze:Jeśli ktoś czuje się oburzony że ktoś w 2017 roku nagle obudził się i kupiłe chiński złom bez pojęcia z czym to się je, poskładał i teraz ma milion pytań często powtarzających się przez niewiedzę w temacie to nie musi udzielać się w takich tematach, chyba że ma taką potrzebę i czuje się wtedy dowartościowany, rzuci przy okazji parę epitetów i jeszcze mu będzie lepiej ?
Czy ktoś rozumie ten akapit?
Marcin3D pisze: hmm... tylko że to nie jest problem tego tematu, tu chodzi że nie spodobało się wklejenie filmików z 2016 roku i jakieś podkładki silikonowe czy inne, uraziło to paru użytkowników forum do tego stopnia że rozwalili temat,
Nie. Ten wątek powinien zamknąć się w 2 pierwszych postach.
A temat rozwaliłem ja po przeczytaniu tego:
"Z obsługi szukania nie ma co robić wywodów, działa to jak chce i nie koniecznie dobrze, pytanie czy admini forum chcą aktywności nowych, zielonych w temacie, którzy nawet nie wiedza co szukać, nie znają terminologii i slangu specjalistycznego, czy jednak chcą się zamykać w małej grupie słodziaków ?".
Marcin3D pisze: ja tu tylko uczestniCZE w hejcie jaki sobie urządziliŚCIE.
Tzn bierzesz udział a nie wchodzisz? ;P
Marcin3D pisze:Ja nie zakładam niepotrzebnych tematów z pytaniami, próbowałem raz i przy braku odpowiedzi zrezygnowałem, większość znajdę sam głównie na niemieckim forum lub na thingivers,
Zawsze mnie fascynowało jak ktoś wspomina "niemieckie", "amerykańskie" czy ogólnie "z zachodu". Od razu wiadomo że to nie przelewki.
Marcin3D pisze: jednak to tu dowiedziałem się że jest coś takiego jak czujnik halla, potem w innym temacie udało się połączyć to z bltouch, no i wtedy można szukać, a zaczynałem od szukania info o poziomowaniu stołu i wtedy żadne hasła bltouch czy czujnik halla by mi nic nie pomogło w szukaniu.
Fora są po to żeby się czegoś dowiedzieć. Też czytam co ludzie piszą i czasem trafię na perełkę o której nie było nigdzie indziej.

Ale jeśli chodzi o poziomowanie stołu...
google + "3d printer leveling sensor"
https://toms3d.org/2017/03/02/autolevel ... rs-tested/
a tu pierwszy z brzegu sklep który coś z tamtej listy ma na stanie: https://blackfrog.pl/czujniki-c-10_91.html
Znalezione w 30 sekund.
I dalej nie rozumiem dlaczego "y żadne hasła bltouch czy czujnik halla by mi nic nie pomogło w szukaniu.".
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: Ciekawostki, może kogoś zainteresują

Post autor: Marcin3D »

W wyszukiwarce dodaj magiczne "anet a8" i wszystko się zmniejsza w wynikach, nie każdy jest pewien składając anet a8 z czym to jest kompatybilne.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Ciekawostki, może kogoś zainteresują

Post autor: dziobu »

Ale drukarka 3D to nie klocki Lego. Tu trzeba się wysilić w wielu różnych dziedzinach.
Nie chcesz się w to bawić - kup działającego gotowca.
McKee
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ciekawostki, może kogoś zainteresują

Post autor: FlameRunner »

@Adrian202
Dostajesz tygodniowego bana. Poświęć ten czas na przemyślenie, czy coś jest nie tak z nami wszystkimi, czy jednak z postowanymi przez Ciebie treściami.

@Marcin3D
Dostajesz bana na trzy tygodnie.
Pierwszy tydzień poświęć na przemyślenie, czy coś jest nie tak z nami wszystkimi, czy jednak z postowanymi przez Ciebie treściami.
W drugim tygodniu doedukuj się z zakresu prawidłowego wykonywania instalacji elektrycznych - viewtopic.php?f=64&t=1834
W trzecim tygodniu poszukaj odpowiedzi na pytanie: "a podasz przykład krytyki kogokolwiek za polecanie czegoś konkurencyjnego niż to czym handlują admini czy tak pierdolisz trzy po trzy?"
anraf1001, morf, marek91
Zablokowany

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”