Ciekawostki, może kogoś zainteresują

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: Ciekawostki, może kogoś zainteresują

Post autor: mcxmcx »

pyblo pisze:To może podejdźmy inaczej: Adrian, czemu chciałbyś użyć silikonowej warstwy na stół? Jakie plusy by to mogło dać twoim zdaniem? I jak przeskoczyliśmy nagle od nakładki na blok grzejny głowicy do stołu drukarki?
Tak wygląda proces uczenia się sztucznej inteligencji.
FlameRunner, Berg
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: Ciekawostki, może kogoś zainteresują

Post autor: Marcin3D »

Adrian202 pisze:Ciekawe czy silikon by można użyć ale chyba za bardzo by izlolował
( to w 10 minucie ? ) To akurat ciekawy pomysł, do PLA mogłoby być i jeśli dobrze pamiętam w IKEA były podkładki silikonowe za grosze bardzo cieniutkie.
Plusy są pokazane na filmie z linku w pierwszym poście.

Odpisujący mają chyba jakieś spore problemy z prowadzeniem dyskusji normalnie.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 2
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Ciekawostki, może kogoś zainteresują

Post autor: samezrp »

A co do ciekawostek, żeby nie było, że hejt niby tylko:
1. zwykła lutownica z regulowaną temperaturą, np. TS100 się nada;
2. za $799 to sobie kupie drukarkę, która będzie miała niezależne głowice do multikoloru i nie będę przywiązany do tego samego typu filamentu;
3. jak mam naprawiać wydruki żywicą, to wolę drukować tak długo, aż będę miał porządny wydruk;
4. hm... skaner 3D... no toż to z tysiące wersji było, de facto żadna porządna, póki co.
Przeczytałem no i kuźwa hejty wyszedł ;)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Ciekawostki, może kogoś zainteresują

Post autor: Berg »

@Marcin3D
filmik, podany jako "ciekawostka" jest "Opublikowany 17 mar 2016" no i też jest to zebranie jakiś nowych rzeczy, które były nowe jeszcze rok dwa przed tym jak ktoś go nakręcił. Zatem wyskakiwanie z czymś jako "ciekawostka" na prawdę wymagało by wcześniej sprawdzenia, czy czasem nie jest tak, że niemal każda drukarka z najpopularniejszą głowicą Świata czasem nie ma niebieskiej nakładki, chociaż se luknąć na fotki, zanim się wyskoczy z "ciekawostką". pffff...
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: Ciekawostki, może kogoś zainteresują

Post autor: Marcin3D »

Ale dlaczego mnie atakujesz że skomentowałem coś co mi wydało sie na tym filmie ciekawe czyli podkładka silikonowa ?
Zróbcie jakiś regulamin że można dyskutować tylko o tym co chcą admini, zwłaszcza zachwalać co sami sprzedają itp.
Serio nie rozumiecie że w temacie drukarek 3D jest wiele ludzi zielonych w temacie, szukających na forum po filmikach wiele informacji, na tym forum jest tego mało jeśli chodzi o podstawy, nei ma tez podejścia profesjonalnego do tematu, wiec jest jak jest, to ludzie tworzą forum ale są mocno karceni za wpisy ?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Ciekawostki, może kogoś zainteresują

Post autor: Kopytko »

To nie była podkładka silikonowa. To zwykła plexi szkiełkowana, dostępna w castoramie za kilkanaście zł. Są już o tym tematy.
Wracając do treści zrozumienia... Na forum 95% rzeczy , które się teraz powtarzają już są , trzeba tylko chcieć i ew dodać coś od siebie do tego co już istnieje, a nie tworzyć coś od podstaw.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Ciekawostki, może kogoś zainteresują

Post autor: Berg »

Marcin3D pisze:Ale dlaczego mnie atakujesz
Przepraszam, absolutnie nie chciałem Cię atakować. Tylko wyjaśnić.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Ciekawostki, może kogoś zainteresują

Post autor: Kopytko »

Coś z tym atakowaniem ludzie ostatnio przewrażliwieni. ...
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Ciekawostki, może kogoś zainteresują

Post autor: Berg »

hmmm, a może mają rację.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Ciekawostki, może kogoś zainteresują

Post autor: McKee »

Marcin3D pisze:Serio nie rozumiecie że w temacie drukarek 3D jest wiele ludzi zielonych w temacie, szukających na forum po filmikach wiele informacji, na tym forum jest tego mało jeśli chodzi o podstawy, nei ma tez podejścia profesjonalnego do tematu, wiec jest jak jest, to ludzie tworzą forum ale są mocno karceni za wpisy ?
Jak ktoś jest nowy to można np. zrobić taki wpis: viewtopic.php?f=8&t=1848
Ale podsyłanie linków do rzeczy powszechnie znanych (i opisanych wcześniej tu na forum) to moim zdaniem przejaw lenistwa (bo nie użył opcji szukaj) i braku szacunku do innych (bo tracą czas na sprawdzenie co jest w tym filmie).
Można coś dać od siebie jak brodziek - mało mnie to interesuje ale na 1 rzut oka widzę, że świetny wpis (i nie tracę czasu skoro mnie nie interesuje), bo jest fajnie opisany temat i od razu widać o co chodzi.
A we wpisie Adrian202 jakieś linki bez wyjaśnienia.... a jak klikniesz na linka to szit...

PS.: i co ma filmik z YT do działu z ciekawostkami z chińskich portali zakupowych?
Paatryk93
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Zablokowany

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”