Piezo Z coś do bazowania

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Piezo Z coś do bazowania

Post autor: dragonn »

Nie mam zielonego pojęcia, unikam płytek które mają zamknięty soft.
Awatar użytkownika
jestan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:27
Drukarka: Lume, MiniCoreXY
x 24

Re: Piezo Z coś do bazowania

Post autor: jestan »

Swego czasu robiłem z tym sporo doświadczeń. W sumie działa, kiedy element piezo jest poddawany uderzeniu (odgięciu), wytwarza się dość duże napięcie, które po pewnym uformowaniu w tym układzie może zastępować endstop. Jednak zarzuciłem dalsze próby, kupiłem BLTouch i jestem bardzo zadowolony. Piezoelementy są dość wrażliwe na zakłócenia.
Dragonick
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 40
Rejestracja: 28 sie 2017, 21:48

Re: Piezo Z coś do bazowania

Post autor: Dragonick »

I BLTouch rozwiązuje ten problem ? o którym pisałem wcześniej ? znaczy że sam zmienia wartości czy to jakoś się wpisuje samemu ?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Piezo Z coś do bazowania

Post autor: dragonn »

Dragonick pisze:I BLTouch rozwiązuje ten problem ? o którym pisałem wcześniej ? znaczy że sam zmienia wartości czy to jakoś się wpisuje samemu ?
Nie, wszystkie autoleveling działają tak samo. Przeliczać musi Twoja MKS Robin, czy umie - nie mam zielonego pojęcia, poszukaj w google.
Awatar użytkownika
jestan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:27
Drukarka: Lume, MiniCoreXY
x 24

Re: Piezo Z coś do bazowania

Post autor: jestan »

Dragonick pisze:I BLTouch rozwiązuje ten problem ? o którym pisałem wcześniej ? znaczy że sam zmienia wartości czy to jakoś się wpisuje samemu ?
W sumie jaki to jest czujnik, nie ma znaczenia. One mają za zadanie określić moment zetknięcia się ze stołem, a na podstawie tego, po odpowiedniej konfiguracji, są wyliczane przez procesor wartości, które niwelują ewentualne niedokładności stołu (poziomowanie).
Dragonick
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 40
Rejestracja: 28 sie 2017, 21:48

Re: Piezo Z coś do bazowania

Post autor: Dragonick »

A co do takiego sprawdzania lepiej sprawdza sie BLTouch czy jakieś czujniki pojemnościowe czy też indukcyjne ?
Awatar użytkownika
jestan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:27
Drukarka: Lume, MiniCoreXY
x 24

Re: Piezo Z coś do bazowania

Post autor: jestan »

Dragonick pisze:A co do takiego sprawdzania lepiej sprawdza sie BLTouch czy jakieś czujniki pojemnościowe czy też indukcyjne ?
W sumie bez tego wynalazku też można drukować i to z powodzeniem. Mam BLTouch i sobie w chwalę. Inni mają pojemnościowe i też zadowolenie. Szczerze mówiąc do tego piezo się zdystansowałem ze względu na brak 100% wiarygodności. Poza tym koszt, 15$ a 10-13 za BLTouch...
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Piezo Z coś do bazowania

Post autor: McKee »

Dragonick: Na 99% autoleveling jest obsługiwany. Kiedyś czytałem na jakimś angielskojęzycznym forum o tej płytce: w środku siedzi (kradziome) firmware bazujące na Repetierze, a Repetier jak wiadomo obsługuje autoleveling.
Wypowiedzi na forum były jednoznacznie negatywne (unikać jak ognia), ale to było dawno - jak ta płytka wchodziła na rynek (może coś się zmieniło, choć dalej moim zdaniem nie warto ze względu na zamknięty soft jesteś "skazany" na wsparcie chińskiego producenta (forum ci nie pomoże wiele), a ze wsparciem u Chińczyków zwykle kiepsko).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Dragonick
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 40
Rejestracja: 28 sie 2017, 21:48

Re: Piezo Z coś do bazowania

Post autor: Dragonick »

to pierwsza drukarka więc już zostawię tą elektronike chyba ze mi się uda sprzedać a jaką polecacie z jakimś również dotykowym ekranem ?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Piezo Z coś do bazowania

Post autor: dragonn »

Duet Wifi :rotfl: :rotfl:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”