Anycubic Kossel - "Czy ktoś czyścił łożyska w prowadnicach?"

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 2
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Anycubic Kossel - "Czy ktoś czyścił łożyska w prowadnicach?"

Post autor: zen »

Czy ktoś czyścił łożyska w prowadnicach? U mnie niestety po czyszczeniu jest jeszcze gorzej.

W pewnym momencie druku jeden wózek zgubił kroki, druk oczywiście się przechylił i faktycznie zauważyłem, że wózek chodzi tragicznie.

Po rozebraniu i wyczyszczeniu łożyska jest jeszcze większa tragedia :(
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: Berg »

ja użyłem zestawu do czyszczenia łańcucha w rowerze (odtłuszczacz+oelj) , bez rozbierania.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 2
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: samezrp »

zen pisze: Po rozebraniu i wyczyszczeniu łożyska jest jeszcze większa tragedia :(
Osobiście też nie polecam :/
Już nie chciałem pisać, bo myślałem, że z kolejną rzeczą dałem ciała. Udało mi się dwa doprowadzić do normalnego stanu, ale jedno na 100% do wymiany.
1. w tym jednym z zielonych plastików przy zdejmowaniu oderwały się te małe bolce, po złożeniu już kulki nie chodzą poprawnie;
2. przy czyszczeniu 25% izopropylu z wodą stal pokryła się dziwnym nalotem, częściowo wypolerowałem dremelem, ale jednak. Może dlatego, że myjką ultradźwiękową czyściłem :/
3. moje uchwyty kulek wcale nie były wygięte, nic nie trzeba było też szlifować.
Na dzisiaj jedyne co bym zrobił, to zalał olejem maszynowym, żeby wypłukać syf ze środka i nasmarował czymś porządnym.
Na szczęście za 30 zł można na Ali kupić same wózki. Nie sądzę, żeby były gorsze niż oryginalne.
BTW do zakładania bardo przydatne:
https://www.thingiverse.com/thing:189988
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 2
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: zen »

Gdzie wózki za 30?
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
Kamino
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 135
Rejestracja: 18 kwie 2018, 10:50
Lokalizacja: Cieszyn
x 22

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: Kamino »

Ja kupowałem tutaj po $4,96. Teraz kosztują trochę więcej, ale z przesyłką wychodzi poniżej 30 zł.

https://www.aliexpress.com/item/MGN12H- ... 4c4dzb5dYP

W sumie mam od nich 7 wózków i 5 prowadnic. Jakościowo zazwyczaj dobrze, ale czasami trzeba przy czyszczeniu pobawić się z tym zielonym plastikiem, aby kulki łatwo chodziły.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 2
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: samezrp »

Ja kupowałem tutaj, zaznaczałem "only the block".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”