Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: Gmeracz »

maglo18 pisze:
spec pisze:A zapisuje się ta wartość do pamięci?
Zapisuje się.
Widocznie jednak nie zapisuje się.
Po zrobirniu g28 masz podaną wysokość Z na LCD. To potwierdzi, czy zmniejszyłeś Z czy nie.
// użytkownik zbanowany permanentnie
balgator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 131
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:24
x 24

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: balgator »

olo2000pm pisze:W delcie nie kalibrujesz poprzez zmianę kroków. W tej kinematyce każdy silnik uzależniony jest od siebie. Jest zupełnie inaczej niż w drukarce kartezjańskiej.
Deltę kalibrujesz komenda M666 i ustawiasz odległość dyszy przy każdej wieży, a komenda M665 ustawiasz poziom (R) i dokładność (L)
Tak mi kiedyś to wytłumaczono na fabrykatorze.
Ja nie wiem czy jest jakaś delta która potrafi drukować z taką dokładnością jak zwykła drukarka kartezjańska?
Ale żeby ją skalibrować komendami M666 czy M665, to musiałbym mieć wgranego Marlina, zamiast domyślnego softu Anycubic?
I nie jest przypadkiem tak, że właśnie Autokalibracja stołu za pomocą sondy przetwarza właśnie te wartości?

A co z krokami ekstrudera? Zakładam, że akurat w jego przypadku jest możliwość kalibracji, albo poprzez zmianę kroków ekstrudera, albo poprzez zmianę Flow Rate..
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: Gmeracz »

balgator pisze:...już widzę potrzebę dodrukowania mocowania umożliwiającego regulację stołu na śrubach, bo ewidentnie mam przy jednym brzegu 0,1 mm za wysoko, a w drugim za nisko.
Do takiej regulacji służą śrubki M3 wkręcone od góry wózków. Gwint ma skok 0.4mm, więc sobie oblicz, ile kręcić.
Proponuję wykorzystać UBL w konfigu i zrobić autoleveling raz, a porządnie. UBL opiera się na mapie wysokości punktów stołu, co później wykorzystuje przy drukowaniu. Przy okazji robi pomiar kątów każdej z wież oraz pozycji endstopów i podaje poprawki do zapamiętania/zapisania.

Aby potem tego używać trzeba tylko dodać jedną komendę w kodzie startowym slicera.

Co do kroków ekstrudera, robisz test 100mm i mierzysz ile ci wypuści. Potem to korygujesz w linii: DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT
// użytkownik zbanowany permanentnie
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: tig33r »

Kroki ekstrudera kalibrujesz na podstawie długości wypchanego materiału, a flow po kalibracji kroków na podstawie grubości ścianki.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 25
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: dziobu »

Gmeracz pisze:Potem to korygujesz w linii: DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT
To są wartośći domyślne. Jeśli masz eeproma to przy starcie zostaną nadpisane wartościami z pamięci. Trzeba na końcu sprawdzic w menu co jest faktycznie ustawione.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 24
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: morf »

Swoją drogą próbował ktoś włączać linear advance w tym moddowanym sofcie?
Ew czy jest różnica
Done is better than perfect.
balgator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 131
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:24
x 24

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: balgator »

Gmeracz pisze: Do takiej regulacji służą śrubki M3 wkręcone od góry wózków. Gwint ma skok 0.4mm, więc sobie oblicz, ile kręcić.
:unknown:
Gmeracz pisze:Proponuję wykorzystać UBL w konfigu i zrobić autoleveling raz, a porządnie. UBL opiera się na mapie wysokości punktów stołu, co później wykorzystuje przy drukowaniu. Przy okazji robi pomiar kątów każdej z wież oraz pozycji endstopów i podaje poprawki do zapamiętania/zapisania. Aby potem tego używać trzeba tylko dodać jedną komendę w kodzie startowym slicera.
Szybki googling wykazuje, że UBL jest funkcją w Marlinie, a na razie wolałbym uniknąć przechodzenia na niego... ale czy przypadkiem Anycubicowa kompilacja jego i funkcje "Measure Z pos" oraz funkcja "Begin Leveling" nie jest tym samym?
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 32
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: Marvin27 »

rafaljot pisze:Po wgraniu Marlina 1.1.9 przygotowanego przez Dżejhejmena
https://github.com/jheyman/KosselLinear ... customized
i kalibracji zgodnie z opisem poniżej
http://jheyman.github.io/blog/pages/Any ... marlin-119

wszystko zabanglało.

Powiem tak: najlepsza kostaka jaką kiedykolwiek wydrukowałam gdy drukowałam świeżo poskładaną drukarką.
No w końcu, też muszę przyznać że to najlepsza kostka po auto-kalibracji w tym firmware, ciągle miałem problemy na oryginalnym firmware i czystym Marlin-ie z trzymaniem wymiarów.
balgator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 131
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:24
x 24

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: balgator »

Gmeracz pisze:
balgator pisze:...już widzę potrzebę dodrukowania mocowania umożliwiającego regulację stołu na śrubach, bo ewidentnie mam przy jednym brzegu 0,1 mm za wysoko, a w drugim za nisko.
Do takiej regulacji służą śrubki M3 wkręcone od góry wózków. Gwint ma skok 0.4mm, więc sobie oblicz, ile kręcić.
Natknąłem się na taki filmik:

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=-HM23-CPrwc

Ładnie pokazuje co i jak :)
Awatar użytkownika
Kamino
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 135
Rejestracja: 18 kwie 2018, 10:50
Lokalizacja: Cieszyn
x 22

Re: Delta Anycubic z magazynu z Niemiec na prowadnicach liniowych z darmową dostawą do PL za 883zł

Post autor: Kamino »

morf pisze:Swoją drogą próbował ktoś włączać linear advance w tym moddowanym sofcie?
Ew czy jest różnica
W tej delcie rurka teflonowa jest dosyć długa i Linear Advance może średnio działać.
Zablokowany

Wróć do „Delta”