Sonoff DIY banggood

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 4
Posty: 1419
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Sonoff DIY banggood

Post autor: cyfron »

McKee pisze:Co mnie przekonuje do Tasmoty to dokumentacja: tylko tam znalazłem dobry opis flashowania Sonoff RF R2 Power
Coś słabo szukałeś:

https://github.com/xoseperez/espurna/wi ... off-POW-R2

Który bym użył? To zależy do czego. W domu korzystam z wszystkich trzech w zależności od potrzeb. Przykładowo w sonoff T1 mam ESPurna ze względu na prostotę konfiguracji i ładny czytelny interfejs, bo czasem chce przełączyć ręcznie z przeglądarki. W łazience mam podpięty wentylator pod sonoff Basic do którego podłączyłem czujnik wilgoci i temperatury, żeby sterować bezpośrednio z sonoff i nie trudzić Domoticza zainstalowałem ESPeasy i za pomocą reguł steruje wentylatorem. Drukarkę 3D mam podpięta przez gniazdko z pomiarem mocy NEO Coolcam NAS-WR02 i tam ma Tasmota, bo w ESPurna nie ma dla niej binarki a w Tasmota umiem sobie sam skonfigurować Template.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 4
Posty: 1419
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Sonoff DIY banggood

Post autor: cyfron »

Jeżeli chodzi o społeczność, to najliczniejszą jest w ESPEasy, Tasmota goni, ESPurna ma jednego lidera ale za to projekt jest najlepiej udokumentowany a kod moim zdaniem najlepszej jakości, gość który to pisze robi to zgodnie ze sztuką programowania i widać, że nie raz brał udział w większych projektach.

Według możliwości:
ESPEasy, Tasmota, ESPurna

Według stabilności:
ESPurna, Tasmota, ESPEasy

O łatwości użycia nie będę pisał, bo jak poznasz projekt, to każdy jest łatwy, z tym że ESPurna działa z "pudełka".
McKee
nxtB
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2019, 17:57

Re: Sonoff DIY banggood

Post autor: nxtB »

Potrzebuje jedynie sterowanie przez http, także starcza mi afe
Mimo wszystko. Za chwile się okaże, że dobrze by było mieć timer na przykład.
Nie wspominam tego, że w Tasmocie masz dostęp do kodu, a AFE przypomina eWeLinka, nigdy nie wiesz co robi.
Tak przy okazji, odkrywam właśnie MQTT z Node-Red i jestem pod mocnym wrażeniem :)
hey, uzywam afe od b.dawna i próbuje znalesc jakiekolwiek podobienstwo do eWelinka o którym napisałeś.
ten kometarz, ze nie wiesz co robi jak w ewelinku - nie jest dla mnie zrozumiały, czego nie wiesz?
masz dostepny kod, sterujesz urzadzeniem przez mqtt lub http lub dedykowanym api do domoticz (jesli ktos uzywa), konfigurusze podłaczone elementy do esp8266, np. które gpio itp

pzdr.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Sonoff DIY banggood

Post autor: McKee »

nxtB pisze:czego nie wiesz?
Ja np. nie wiem komu Ty odpisujesz - wyjąłeś jakieś cytaty z dyskusji sprzed wielu dni i nie załączyłeś osoby, której cytat umieszczasz. Dzięki temu autor wypowiedzi nie dostanie powiadomienia i jest szansa, że nie odpowie (a przynajmniej nie tak szybko jakby mógł dostając powiadomienie).
Dużo nie trzeba: piszesz coś w stylu:

Kod: Zaznacz cały

[quote="nxtB"]
PS: Witamy na forum.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
nxtB
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2019, 17:57

Re: Sonoff DIY banggood

Post autor: nxtB »

McKee pisze: Dużo nie trzeba: piszesz coś w stylu:
dzięki - słuszna uwaga! pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”