Trianglelab Dragon Hotend - recenzja

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Trianglelab Dragon Hotend - recenzja

Post autor: Berg »

:D
Ma ktoś linka do opisu patentu ?
PS: to że w ogóle Chińczyk zwraca na tę kwestię uwagę jest jakimś światełkiem w tunelu i trzeba docenić.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 10
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Trianglelab Dragon Hotend - recenzja

Post autor: Pjoter »

Cosik pisze:A ja to rozumiem trochę inaczej, w bloku i radiatorze będą dziury które możesz sobie użyć jak chcesz :D ciekawe podejście :D
I to rozumiem jako dragon V3. Natomiast jest jeszcze kwestia hotendu z grzałka w kształcie pierścienia
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 1
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: Trianglelab Dragon Hotend - recenzja

Post autor: kamilxxg »

To jest chyba jakiś podmarka Trianglelab i Dragon jest dostępny choć zdjęcia coś niewyraźne

https://a.aliexpress.com/_v1gTXH

Edit.
Jak widzę nie ma śrub łączących blok z obudową więc w sumie bez sensu za taką cenę, ciekawe czy te elementy będą dostepne osobno
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 781
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 448

Re: Trianglelab Dragon Hotend - recenzja

Post autor: majek »

kamilxxg pisze:choć zdjęcia coś niewyraźne
ha ha ha :-)
Podobna rzecz jest za 1/3 ceny i istnieje naprawdę, a nie jest rysowana ołówkiem: https://www.aliexpress.com/item/1005002046954835.html
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 29
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Trianglelab Dragon Hotend - recenzja

Post autor: dragonn »

Podróbki dragona już były nie raz, ale w tej co zalikowałeś w ogóle nie widzę sensu:
- blok nadal może się obracać przy wkręcniu/zmianie dyszy
- dłuższa strefa "gorąca" scieżki filamentu
- więcej ciepła przechodzi z bloku na radiator bo to mocowanie tam jest na 3 śruby o większej powierzchni, w oryginalnym dragonie mamy tylko 2 bardzo cieńkie śrubki i 4 tulejki których grubość ścianki jest podobna do grubości rurki samego heatbreaku, czyli grubo poniżej 1mm.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 781
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 448

Re: Trianglelab Dragon Hotend - recenzja

Post autor: majek »

Ja to widzę inaczej.
- strefa ciepła jest coś pomiędzy normalnym Dragonem a hi-flow, generalnie zbudowane tak samo jak w Dragonie czy jakimkolwiek bimetalu. W porównaniu do stockowego V6 powinno to dać o wiele większy maksymalny flow
- jest cały, pełny blok przewodzący ciepło, a nie sito podziurawione w najgłupszych miejscach
- termistor jest przy dyszy, a nie całkiem z drugiej strony przy grzałce, więc stabilizuje się temperaturę przy dyszy, a nie samej grzałki olewając ile naprawdę jest przy dyszy (EDIT: pomyliło mi się z Mosquito)
- jest normalny blok V6, bez zbędnych udziwnień, do dostania w każdym sklepie w dowolnej jakości i z dowolnego akurat pasującego materiału, i nie jest się skazanym na customowe rozwiązanie
- śrubki też są cienkie (M1.6) i z dala od bloku, więc mniej ciepła trzeba rozproszyć na zewnętrznym radiatorze. Pierścień jest chyba z nierdzewnki (bardzo słabo magnes się klei), więc na śruby idzie mniej ciepła, więc to tutaj raczej mnie ciepła jest zabierane niż w Dragonie (3 śrubki z dala od bloku vs. 2 śrubki w bloku + 4 tulejki też z bloku). To mocowanie potencjalnie może obniżyć gradient temperatury na przerwie, ale zobaczymy 'w praniu'.

Żeby nie było, że jest idealny, to:
- jak ktoś ma co chwilę odkręcać dysze nie trzymając bloku, to nie jest to hotend dla niego (a to widzę jest koronny argument za Dragonem)
- heatbreak jest odrobinę za krótki (przynajmniej w moim egzemplarzu) i trzeba lekko podtoczyć/zeszlifować płaszczyznę od strony nakrętki, albo znaleźć ciut dłuższą dyszę. Kuriozum jest, że z dołączonych dwóch dyszy, żadna nie styka się z heatbreakiem po wkręceniu, za to jakaś 'z szuflady' już daje 1/4 obrotu zapasu
- całość jest tak mocowana, że jakby rezygnować z okrągłego mocowania (które jest odkręcane), to bardzo ciężko jest ustawić blok w takiej pozycji jak nam najbardziej pasuje (najpierw trzeba wszystko poprzykręcać, a na koniec nakręcić blok i nie wiadomo w jakiej pozycji on się ustali)

Co do drukowania, to jeszcze nie wiem, bo nie założyłem, ale technicznie mi się to o wiele bardziej podoba od Dragona.
Awatar użytkownika
Olson
Postów w temacie: 1
Posty: 236
Rejestracja: 06 gru 2017, 05:20
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: OCHC CoreXY DIY
x 99

Re: Trianglelab Dragon Hotend - recenzja

Post autor: Olson »

@berg link do patentu https://www.freepatentsonline.com/D875794.html na stronie jest pdf z dokładnym opisem patentu czyli "hotend taki jak widać na rysunku"
Berg
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 10
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Trianglelab Dragon Hotend - recenzja

Post autor: Pjoter »

https://a.aliexpress.com/_v3WfwP

TL znowu sprzedaje :P wersja 2.0
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Trianglelab Dragon Hotend - recenzja

Post autor: Artu »

Takie kupowanie kota w worku... :tease:
Trianglelab Dragon Hotend V2.0.jpg
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Speedo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 15 mar 2021, 14:38
Drukarka: Ender 3
x 2

Re: Trianglelab Dragon Hotend - recenzja

Post autor: Speedo »

Tajny produkt "Proszę nie pokazywać zdjęć produktów w sekcji komentarzy dziękuję!" :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”