Heatbreak Bimetal od Trianglelab

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Heatbreak Bimetal od Trianglelab

Post autor: Berg »

Musiałem dziś rozebrać głowicę z Titanem Aero w Hevo. Przy okazji zrobiłem test.
Porównałem temperaturę w rurce z tytanu z rurką "bimetal". Zagrzalem głowicę do 240'C i zmierzyłem termistorem od stołu temperaturę w rurce ok. 1mm powyżej dolnej krawędzi bloku.
tytan - 43'C w rurce bimetal - 29'C
IMG_20200330_202552.jpg
IMG_20200330_201722.jpg
... kaptonem zaznaczone jak głęboko siedział termistor
IMG_20200330_201705.jpg
IMG_20200330_204034.jpg
dragonn, morf
mobile4you
Postów w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Heatbreak Bimetal od Trianglelab

Post autor: mobile4you »

Czy na tytanowym drukujesz z PLA bez problemu?
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 1
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: Heatbreak Bimetal od Trianglelab

Post autor: kamilxxg »

mobile4you pisze:Czy na tytanowym drukujesz z PLA bez problemu?
Ja na E3D v6 + Sunon 4020 i tytanowym łączniku drukuję z PLA (filament od DD) bez komory i bez problemu, najdłuższy wydruk miałem 12h po zmianie na all metal

Z takim łącznikiem można by na radiatorze dać słabszy i co za tym idzie bardziej cichy wentylator
Berg
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Heatbreak Bimetal od Trianglelab

Post autor: Kopytko »

Lepiej im By to wyszło gdyby dolny gwint zrobili z jakiegoś metalu słabo przewodzacego ciepło a nie też z miedzi czy mosiądzu, wówczas ciepło nie było by tak łatwo transferowane do rurki:)
Holgin
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Heatbreak Bimetal od Trianglelab

Post autor: Berg »

Tak. Mogły by być dwie wersje:
- z krótszym melting zone - krótka część tytanowa
- dłuższe zone - miedziana, tak jak jest.

muszę tego poużywać i przede wszystkim sprawdzić, czy zaraz jej nie złamię.
Zastanawiałem się, czy nie przewiercić bloku i nie dodać takich śrubek jak są w Mosquito.
Kopytko
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 3
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Heatbreak Bimetal od Trianglelab

Post autor: japim »

Kopytko pisze:Lepiej im By to wyszło gdyby dolny gwint zrobili z jakiegoś metalu słabo przewodzacego ciepło a nie też z miedzi czy mosiądzu, wówczas ciepło nie było by tak łatwo transferowane do rurki:)
Chyba jednak nie. Bo jak chcesz potem te 50W mocy z grzałki przesłać do filamentu? Przez pole powierzchni dyszy? Wtedy prędkość druku spadnie i to mocno. Przecież filament zaczyna się nagrzewać już w bloku a nie dopiero w dyszy.
Stal nierdzewna sama w sobie jest kiepskim przewodnikiem ciepła.
No i pozostaje problem pasowania i montażu.
Stal nierdzewna ma wyższy współczynnik rozszerzalności od miedzi - czyli im cieplej - tym rurka mocniej siedzi.
Jak zrobisz dolny gwint np z nierdzewki to musiałbyś zrobić pasowanie na wcisk a wcale nie będziesz miał gwarancji, że na ciepło Ci się nie poluzuje i nie wysunie... A tam przecież działają całkiem spore siły - które potrafią wyciskać płynny filament przez gwint.
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Heatbreak Bimetal od Trianglelab

Post autor: Kopytko »

Można by zrobić tak jak TDI-CAD robił testowe łączniki kiedyś kiedyś , (nawet gdzieś na forum to jest) własnie podobnie do tego tu , tyle ze dół zostaje np tytanowy a tylko góra jest mosiężna / miedziana.
Co do ciepła tak ale nie aż tak żeby znacząco na to wpłynąć bo ciepło i tak będzie tyle że ciut mniej , ale zarazem da lepsze wychłodzenie w łączniku i większa kontrolę nad ciśnieniem w dyszy i bezwładnością płynącego filamentu. A jeżeli zależy na szybkim przepływie itp to zakłada się większe bloki z dłuższymi strefami grzania itp. Tu wydaje mi się chodzi bardziej o precyzje ekstruzji niż prędkości.
Ty mowisz o wersji skomplikowanej a chodzi o ułatwienie, choć i ja nie sprecyzowałem że w sumie dołu nie trzeba by robić z innego materiału.
Co do metody na wcisk to widac na rysunkach ze chyba zrobili jakieś radełko tam lub inną metode, ale to niestety niezależnie od materiału nie jest pewny element, obojętnie jakie by były zastosowane bo zawsze jest ryzyko, ze przy rozkręcaniu lub dokrecaniu się wzajemnie do siebie obrócą.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 3
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Heatbreak Bimetal od Trianglelab

Post autor: japim »

W tym łączniku cały know how to ścianka 0.23mm. W normalnych łącznikach to zazwyczaj 2 - 3x tyle (zależy czy V5 czy V6)
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Heatbreak Bimetal od Trianglelab

Post autor: Kopytko »

japim pisze:W tym łączniku cały know how to ścianka 0.23mm. W normalnych łącznikach to zazwyczaj 2 - 3x tyle (zależy czy V5 czy V6)
O jakiej ściance w normalnych łącznikach mówisz?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 3
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Heatbreak Bimetal od Trianglelab

Post autor: japim »

Kopytko pisze:
japim pisze:W tym łączniku cały know how to ścianka 0.23mm. W normalnych łącznikach to zazwyczaj 2 - 3x tyle (zależy czy V5 czy V6)
O jakiej ściance w normalnych łącznikach mówisz?
E3D V6 ma śr wewnętrzną 2mm a zewnętrzną 2.95 - co daje grubość ścianki 0.495mm vs 0.23mm w bimetalu
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”