Anycubic 4max Pro 2

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
etet100
Postów w temacie: 11
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Anycubic 4max Pro 2

Post autor: etet100 »

Pewnie jeden trafi lepiej a inny gorzej. U mnie chociażby krzywy stół nie pozwala na uzyskanie idealnych wydruków. Teraz jak wypoziomuje to muszę drukować przy samej krawędzi bo środek mam zapadnięty. Standardowe chłodzenie działało słabo. Niby jakoś tam chłodziło ale dopiero jak założyłem inne to mi się udało uzyskać porządne ścianki. Jeśli chodzi o temperatury to podobno (z naciskiem na podobno) mają źle wybrany rodzaj termistora i ten błąd ciągną od wielu wersji. Niestety do tej mojej 1.3.1 nie znalazłem żadnych źródeł więc zmieniłem na nieoficjalnego marlina 2.x. A kultura pracy to po prostu dramat. Obudowa na okrągło skrzypi i puka a łożyska pracują jakby miały już za sobą setki godzin wydruków. No i nieco denerwujący jest fakt resetowania się drukarki przy podłączeniu po usb. Trochę niefajnie jak się to zrobi podczas wydruku.
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 1
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: Anycubic 4max Pro 2

Post autor: kamilxxg »

etet100 pisze:Ale kiedy któryś już raz filament wyciekł mi gdzieś z boku to zmieniłem blok na większy V6 i znowu testuje inne systemy chłodzenia.
grego pisze:ale nawet na stockowym wydruki z PLA były bardzo dobre
Bo wyciekający filament to problem ze skręceniem bloku, np. niedokręcenie dyszy na rozgrzanym bloku. Poprawne skręcenie bloku jest bardzo dobrze opisane np tutaj https://e3d-online.dozuki.com/Guide/V6+Assembly/6 czy w wielu filmach na youtube a także tutaj na forum. Jak się skręci poprawnie to mogą się pojawić inne problemy jeśli coś jeszcze jest nie tak (np za duża temperatura dla PLA przy zamkniętej obudowie itp) ale nie wyciekanie - o ile gwint w bloku się nie uszkodził do tej pory.
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
etet100
Postów w temacie: 11
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Anycubic 4max Pro 2

Post autor: etet100 »

Tylko teoria swoje a praktyka swoje. Zresztą i tak chciałem zmienić ten blok bo strasznie nie podoba mi się sposób montażu tych szklanych termistorów. Cały czas miałem wrażenie, że termistor jest luźny w tej mosiężnej rurce i kontakt z blokiem jest bardzo słaby. A potem jeszcze kilka razy oblepił się filamentem i już w ogóle to się do niczego nie nadawało. Wolałem zmienić na większy blok i termistor w rurce. Choć nie upieram się, że ten oryginalny jest bardzo zły. Kto chce niech sobie używa.
grego
Postów w temacie: 3
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Anycubic 4max Pro 2

Post autor: grego »

Parę tyg mam już tą drukarkę to tez się mogę podzielić spostrzeżeniami, fakt zazwyczaj lubie wytykać negatywy hehe. Co do głowicy to faktycznie kiepskie to. Na starcie musiałem dokupić BMG plus hotend V6 i kombinowac nowy wózek... 150 zł na start. Potem zabrałem się za instalacje Marlina, co prawda wyświetlacz działa, choć np. w czasie druku nie da się w zasadzie nic zminić. Problem z załadowaniem ABS bo w opcji jest tylko temp 230st. Zirytowało mnie to wszystko więc zamówiłem SKR 1.4 + wyświetlacz, bo jak wiadomo stary z niczym nie współpracuje - 250zł. Wiem można wszystkim sterowac z kompa ale ja tak nie chce. Sama konstrukcja z wyglądu na prawde świetna i to chyba największa jej zaleta (plus solidna cieżka rama, ale czy prosta to nie wiem), choć przez te wąskie drzwi i górę trochę utrudniony dostęp choćby do czyszczenia stołu, trzeba go mocno opuszczać i ta kopuła... czy nie można było PTFE dac w niej żeby jej łamało? . Napięcie zasilacza 12V, przewody od grzania stołu gorące... Kto jeszcze robi zasilacz na 12 V? Albo 24 powinni dać albo stół pod 230V. Prowadnice liniowe 8mm, chociaż te na Y było dac wieksze... Sam nie wiem czy direct i zamknięta komora to doby pomysł, silnik ekstrudera aż parzy taki gorący, spróbuje dać na niego radiator z wentylatorem. Chyba przestrzeliłem z zakupem , bo jak widze są już podobne konstrukcje z bmg, 32bit płytą normalnym wyświetlaczem, tylko kwestia zabudowy i gorszego wyglądu. Wydruki są w miare ok, chociaż na Ender 3 mam takie same... No nic, spróbuje się jeszcze z nią pomęczyć troche ;)
etet100
Postów w temacie: 11
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Anycubic 4max Pro 2

Post autor: etet100 »

Faktycznie stół jest tak zrobiony, że bardzo trudno chociażby oczyścić głowicę. Za każdym razem trzeba mocno zjeżdżać w dół żeby mieć do czegoś dostęp. A skoro jestem przy zjeżdżaniu w dół to nie da się nie wspomnieć o LCD. W porównaniu z bigtreetech 3.5, który mam w innej drukarce, to jest kompletne dno, zarówno jeśli chodzi o działanie dotyku jak i jakość interfejsu. Ten rezystancyjny dotyk po prostu nie nadaje się do używania. Ale ogólnie wyświetlacz powinno dać się podłączyć do skr bo protokół jest znany i działa to z marlinem 2.x. Kopuła na górze też jest beznadziejna. Jeżeli rurka filamentu jest za długa to szoruje od spodu (zostawiając brzydkie przetarcie) i się wiecznie gdzieś blokuje, jeżeli jest znowu na tyle krótka żeby się mieściła to w najdalszym położeniu karetki jest już zbyt naciągnięta a i kopułe trudno założyć. Ultrabase to krzywy szmelc o wątpliwej przyczepności. A rama chyba nie jest aż taka solidna! Solidna to jest obudowa FFCP, która poza wentylatorami potrafi być kompletnie bezgłośna. A ten 4max skrzypi, stuka i puka.
grego
Postów w temacie: 3
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Anycubic 4max Pro 2

Post autor: grego »

W moim egzemplarzu jest w miare ok, tylko przy nagrzewaniu potrafi czasem coś skrzypnac jak się metal nagrzeje. Ultrabase faktycznie o ile PLA jeszcze trzyma to ABS w ogóle, muszę kleić. Wahałem się między nią, a Flyingbear Ghost tylko ten drugi problematyczny z dostępem w Europie, ale wydaje się że było by mniej inwestycji, żeby to działało znośnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”