Anycubic 4max Pro 2

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
Awatar użytkownika
Jose
Postów w temacie: 2
Posty: 88
Rejestracja: 24 paź 2019, 21:50
x 21

Re: Anycubic 4max Pro 2

Post autor: Jose »

Chińska drukarka złożona po chińsku "jakotako ". No i jeśli drukarka się rozpada podczas druku to na pewno nie wolno jej zostawić samopas. Po zmianach czy to firmware czy istotnych części też by wypadało sprawdzić czy jest sprawna i dopiero zostawiać na noc ;-) Nie mogę znaleźć jakiejś listy łożysk czy części w internecie ale u mnie jest tak:
1605712154983.jpg
Ostrości idealnie nie złapało ale po obu stronach zębatki są ewidentnie różne materiały do tego zmierzyłem średnicę suwmiarką, świecący się wałek ma 8mm a czarny 10mm
jakoś się trzyma
Powodzenia.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 4
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Anycubic 4max Pro 2

Post autor: TDI-CAD »

Czarny walek to właśnie jest tulejka dystansowa.
etet100
Postów w temacie: 11
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Anycubic 4max Pro 2

Post autor: etet100 »

Tyle razy to oglądałem i dopiero teraz widzę, że faktycznie jest tam czarna tuleja. Tylko tego nadal nie da się zrobić poprawnie. O ile z tyłu faktycznie jest dociśnięte kołami i nie przesuwa się, o tyle z przodu tuleje są luźne i sobie latają. A kół nie przesunę bo wtedy paski nie będą równolegle do prowadnic.
TDI-CAD
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 4
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Anycubic 4max Pro 2

Post autor: TDI-CAD »

Trzeba poluzowac koła pasowe i przesunąć walek tak aby trzymał sie na lozyskach z dwuch stron.
etet100
Postów w temacie: 11
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Anycubic 4max Pro 2

Post autor: etet100 »

No i trzyma się ale nie tak jak z tyłu. Jak rozsunę koła to paski nie będą równolegle do prowadnic. A w tej chwili są w miarę równolegle ale metalowa oś ma luz na boki. Jeżeli jeszcze kiedyś wypadnie to chyba będę musiał zmienić te tuleje na jakieś dłuższe.
etet100
Postów w temacie: 11
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Anycubic 4max Pro 2

Post autor: etet100 »

Bemko pisze:TMC2208 były już w pierwszym 4 Max Pro na X i Y, patrząc po filmiku to dołożyli chyba tylko jeden dla Z.
To chyba nic nie dołożyli bo w środku są dwa białe stepsticki TMC i trzy jakieś inne. A oś Z chodzi wyjątkowo głośno i ogólnie mało atrakcyjnie.
mr.electro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2020, 21:54

Re: Anycubic 4max Pro 2

Post autor: mr.electro »

Witam

Posiadam wspomnianą w tytule drukarkę.
Robił już ktoś jakieś modyfikacje w celu polepszenia kultury pracy i jakości wydruków?
Mam problem z drukiem PLA i PETG (sprawdzane na filamencie DD).
Chiński PLA, który był dołączony do drukarki całkiem dobrze się spisywał.
Z ABS'u DD w miarę wszystko wychodzi.
Możliwe, że jest to kwestia ustawienia odpowiedniego profilu, ale kombinowałem na różne sposoby i wychodziło tylko gorzej.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Anycubic 4max Pro 2

Post autor: Pjoter »

Najlepiej będzie zrobić nowy temat - opis problem, wstaw zdjęcia, pokaz profile na których drukujesz
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
etet100
Postów w temacie: 11
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Anycubic 4max Pro 2

Post autor: etet100 »

Mi się jako tako udało coś podrukować z pla jak założyłem to https://www.thingiverse.com/thing:4686672. Ale kiedy któryś już raz filament wyciekł mi gdzieś z boku to zmieniłem blok na większy V6 i znowu testuje inne systemy chłodzenia. Miałem też już już zamontowany klon mosquito ale chwilowo wróciłem jednak do oryginalnego rozwiązania. No i marlina mam zmienionego na 2.x. Ale jak tak dalej pójdzie to się pogodze z Flashforge.
grego
Postów w temacie: 3
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Anycubic 4max Pro 2

Post autor: grego »

Dziwne, ja mam co prawda 4Max Pro starszą wersje z gorszym ekstruderem (aktualnie robie nowy wózek z V6 i BMG) , ale nawet na stockowym wydruki z PLA były bardzo dobre, ABS nie próbowałem. Naciągnąć paski i równo ustawić oś X. Ja po wymienie softu na Marlina musiałem drukować PLA w temp 230, gdzies było przekłamanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”