Ekstruder OMG v2

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Ekstruder OMG v2

Post autor: mcxmcx »

Nic takiego nie się nie trafiło, naciagalem sprezyne na ok 30mm szczeliny i po wydruku typu 350g dalej miałem ok30mm, czyli albo błędów nie było, albo się kompensowaly. ;)
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Ekstruder OMG v2

Post autor: Berg »

mcxmcx pisze:@pjoter nie ma problemu z "naddatkiem" jeżeli.masz oba ekstrudery takie same.
Są z tego samego step dir napędzane, i działają równo
będzie problem. Filament po przejście przez ekstruder jest tochę rozwałkowywany, przez co się wydłuża. Pierwszy ekstruder musiał by mieć na przykład gumowe radełka. Tak by tylko pomagał temu na głowicy. Jednak to nie ma dużego sensu, skoro można zrobić od razu ekstruder z silnikiem o wadze 60g.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ekstruder OMG v2

Post autor: dragonn »

rafaljot pisze: skoro można zrobić od razu ekstruder z silnikiem o wadze 60g.
To ma sens w pewnych zastosowaniach, mam tak sam u siebie. Głównie z względu na to że filament zanim dojdzie do zamkniętej komory robi dwa skręty 90 stopniu. Nie chciałbym żeby biedna nema14 musiała przez to wszystko ciągnąć filament.
Ale zgadzam się co do spłaszczania filamentu przez pierwszy ekstruder. Szczególnie ABS :D i dobry pomysł z tymi gumowymi radełkami, można wydrukować z TPU. Muszę tak u siebie zrobić, bo na dany moment to wsadziłem tam to co miałem na bowden wcześniej
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Ekstruder OMG v2

Post autor: Berg »

wpadła mi kiedyś w ręce taka ośka z gumowymi wałkami do podawania papieru z drukarki atramentowej. przeciąłem ją i wsadziłem filament. między dwie gumy. Pokręciłem w palcach. Działało. Pytanie tylko jak długo by gumki pożyły.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2012
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Ekstruder OMG v2

Post autor: Pjoter »

Plus pewnie z automatu odpada używanie do filamentów abrazyjnych. Raczej wąskie grono osób byłoby zainteresowane takim rozwiazaniem. Ja u siebie nie widzę potrzeby takiego grzebania :P
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”