Macie doświadczenia z TEVO-Tarantula-Pro? Lub Anet ET4 Pro?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
gromki_86
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 164
Rejestracja: 26 kwie 2021, 08:35
x 8

Macie doświadczenia z TEVO-Tarantula-Pro? Lub Anet ET4 Pro?

Post autor: gromki_86 »

Zastanawiam się nad Enderem 3, ale właśnie na lowcychin wpadło coś takiego z dostawą z Czech. Niby w necie piszą, że ciut lepsza od Endera. Ma ktoś styczność z tą drukarką?

https://www.banggood.com/HOMERS-or-TEVO ... id=1207865

Edit:
I jeszcze coś takiego mi się znalazło, Anet ET4 Pro z paroma dodatkami (czujnik poziomowania, dysza, filament PLA 1kg, mata), za 640PLN:
https://pl.aliexpress.com/item/10050022 ... new_Detail
Ostatnio zmieniony 01 maja 2021, 12:23 przez gromki_86, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: Macie doświadczenia z TEVO-Tarantula-Pro?

Post autor: @GUTEK@ »

A ostatni temat miał być ostatnim przed zakupem ;)
gromki_86
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 164
Rejestracja: 26 kwie 2021, 08:35
x 8

Re: Macie doświadczenia z TEVO-Tarantula-Pro? Lub Anet ET4 Pro?

Post autor: gromki_86 »

Bo widzisz, im więcej czytam tym mniej wiem, teraz rozumiem ludzi w teleturniejach, którzy znają od razu odpowiedź, ale po namyśle zaczynają wątpić :-D
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 583
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 234

Re: Macie doświadczenia z TEVO-Tarantula-Pro? Lub Anet ET4 Pro?

Post autor: Rozarh »

gromki_86 pisze:Bo widzisz, im więcej czytam tym mniej wiem, teraz rozumiem ludzi w teleturniejach, którzy znają od razu odpowiedź, ale po namyśle zaczynają wątpić :-D
Czyli jesteś z tych co chcą się nauczyć pływać nie wchodząc do wody???

Kup coś dowolnego na miarę twoich zasobów (nawet tańszą) i zacznij ogarniać pierdyliard innych problemów z drukiem itp. A jak nabędziesz doświadczenie, to wyczujesz co ci się w tej drukarce podoba a co nie i pomyślisz albo jak ją usprawnić albo jaką lepszą kupić :)

Ja zanim zacząłem budować swoją drukarkę też kombinowałem na lewo i prawo. Wydawało mi się, że v-sloty są spoko, a teraz okazuje się, że łożyska liniowe HIWIN są stosowane w najszybszych drukarkach :)
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
gromki_86
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 164
Rejestracja: 26 kwie 2021, 08:35
x 8

Re: Macie doświadczenia z TEVO-Tarantula-Pro? Lub Anet ET4 Pro?

Post autor: gromki_86 »

Nie, ale rozglądam się najpierw za najlepszym basenem z dobrym instruktorem. A potem uczę się pływać.

Chcę kupić drukarkę, która będzie w miarę OK (za te pieniądze cudów się nie spodziewam) z dobrym supportem użytkowników i dostępem do części i usprawnień.
Póki co Ender wydaje się być numer 1 w tych kryteriach, ale kto wie, może są lepsze alternatywy?
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 1
Posty: 189
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 122

Re: Macie doświadczenia z TEVO-Tarantula-Pro? Lub Anet ET4 Pro?

Post autor: obrms »

Kup AI3M, ender to gówno, które na starcie trzrba przerabiać, bo AI3M do pięt nie dorasta.
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 1
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Macie doświadczenia z TEVO-Tarantula-Pro? Lub Anet ET4 Pro?

Post autor: dekas »

Micheluff
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 02 mar 2021, 13:16
Drukarka: Ender 3 V2

Re: Macie doświadczenia z TEVO-Tarantula-Pro? Lub Anet ET4 Pro?

Post autor: Micheluff »

obrms pisze:Kup AI3M, ender to gówno, które na starcie trzrba przerabiać, bo AI3M do pięt nie dorasta.
Tu sie zdecydowanie nie zgodzę, a nawet będę krzyczał i tupał nogami.
Obie drukarki bez żadnej ingerencji wyplują porównywalne wydruki, zatem stosunek do ceny zdecydowanie na plus Endera (może kawałek szyby trzeba będzie kupić, ale to parę zl, mój stół był w miarę OK).
Po drugie małe pole robocze w I3M, w moim guście dyskwalifikuje całkowicie tę drukarkę (powtarzam to mój gust)
Po trzecie, jeśli cos się w obu drukarkach zepsuje, to na pewno to już komuś się zepsuło i jest na to gotowe rozwiązanie. Wiec jeśli budżet jest ograniczony to znowu Ender. Jeśli nie, to każdy poleci pruse.
Kupiłem endera, w którym nic a nic nie robiłem przez pierwsze 3 miesiące, ucząc się cury i zasad druku. Wiadomo, ze cos padnie, ale to urok chińczyków. Teraz, z doświadczeniem i nabyta wiedza buduje Vorona, bo nie lubię czekać na wydruki.
Robbo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 50
Rejestracja: 29 maja 2021, 09:47
x 1

Re: Macie doświadczenia z TEVO-Tarantula-Pro? Lub Anet ET4 Pro?

Post autor: Robbo »

Ja kupiłem za 500 zł Tevo (Odysseus) Tarantula RS pierwsze wydruki na stocku wyszły nawet świetne jak na zupełnie zielonego w tym temacie.
Dołożę do niego z 200-300 (napinacz paska osi X, na oś Y i Z będę musiał sobie jakiś napinacz zaprojektować i wydrukować, wymieniłem śruby na skok 2mm, do wymiany jeszcze sprzęgła, zł i powinno być idealnie.
Częste były przypadki, że wysyłali Tarantulę Pro z 8 bitową płytą to bym uważał. Za 500 zł to świetnej jakości drukarka na początek. Fajnie drukuje i można w niej pogrzebać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”