Flashforge Creator 3 - kompatybilność uchwytu filamentu z popularnymi szpulami

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
bratpit
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 06 kwie 2020, 14:45

Flashforge Creator 3 - kompatybilność uchwytu filamentu z popularnymi szpulami

Post autor: bratpit »

Podepnę się pod temat. Rozważam zakup Flashforge Creator 3 do firmy. Jak wygląda sprawa "kompatybilności" filamentów, tzn. czy średnica otworu pasuje do uchwytu który jest w drukarce? Z tego co mi wiadomo w Flashforge Guider II uchwyt jest za gruby do średnicu popularnych filamentów innych firm (nie można włożyć szpuli).

Jeżeli ktoś miał styczność z tą drukarką to proszę o podzielenie się opinią.
Pozdrawiam
Pit
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Flashforge Creator 3 - kompatybilność uchwytu filamentu z popularnymi szpulami

Post autor: FlameRunner »

bratpit pisze:Podepnę się pod temat.
Wydzieliłem. :P
neewton
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:57

Re: Flashforge Creator 3 - kompatybilność uchwytu filamentu z popularnymi szpulami

Post autor: neewton »

Mam Guider II i uchwyt wydrukowałem uniwersalny. Są gotowe projekty w sieci. Mnie bardziej interesuje czy ta drukarka ma wady głowicy Guidera.
bratpit
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 06 kwie 2020, 14:45

Re: Flashforge Creator 3 - kompatybilność uchwytu filamentu z popularnymi szpulami

Post autor: bratpit »

Jakie wady masz na myśli?
Pozdrawiam
Pit
neewton
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:57

Re: Flashforge Creator 3 - kompatybilność uchwytu filamentu z popularnymi szpulami

Post autor: neewton »

bratpit pisze:Jakie wady masz na myśli?
taśma często ulega uszkodzeniu dokładnie gniazdo niedomaga, hotend średniej klasy, tak samo docisk ekstrudera, kupiłem 3dJAKE i jest ok, full metal dysza przy jednym rodzaju plastiku spisuje się bezawaryjnie. Moja drukarka miała uszkodzoną płytę główną. Boczna ścianka na wysokości kondensatorów ma wzmocnienie, trzeba to wyciąć profilaktycznie żeby nie uszkodzić płyty gdyby ktoś na ściankę przypadkiem nacisnął.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”