CTC Bizer 2X VS Kossel Delta (eBay czy Allegro)

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Sarlet
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2017, 17:07

CTC Bizer 2X VS Kossel Delta (eBay czy Allegro)

Post autor: Sarlet »

Witam wszystkich. Właśnie stoję przed wyborem mojej pierwszej drukarki 3D. Zainteresowały mnie dwie drukarki które podałem w tytule. Uważam ,że moja pierwsza drukarka to powinna być drukarka na której będę się wstanie dużo nauczyć o samym funkcjonowaniu drukarki. :) Z natury jestem majsterkowiczem więc nie przeraża mnie CTC wręcz uważam ,że zabawa z tą drukarką może być całkiem pasjonująca :D
Przechodząc do sedna zastanawia mnie zakup jednaj z tych drukarek jednak chciałbym się Was drodzy koledzy poradzić którą drukarkę byście polecili :D
A drugie moje pytanie to skąd kupić taki sprzęt Allego czy eBay, ponieważ wszystko wygląda tak samo (głównie mówię tutaj o CTC) a cena jest mega różna (ok 700zł)
Przyklad:
Allegro: http://allegro.pl/drukarka-3d-v-2016-hi ... 98547.html
eBay: http://www.ebay.pl/itm/Black-3d-Printer ... 1438.l2649

Ps. Wszystkie tematy o CTC na forum przeczytałem jednak nie ma bezpośrednio porównania CTC z Kossel dlatego mam nadzieję, że nikt się na mnie nie obrazi za ten temat :pardon:
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: CTC Bizer 2X VS Kossel Delta (eBay czy Allegro)

Post autor: kretu »

Kossela nie znam więc się nie wypowiem co do CTC ja brałem z ebay przesyłka szła 3 dni więc jak nie zależy ci na fakturze brał bym z ebaya. Co do tego jak drukuje jest dużo na forum. W skrócie miewa fochy ale zazwyczaj jest bardzo dobrze.
Sarlet
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2017, 17:07

Re: CTC Bizer 2X VS Kossel Delta (eBay czy Allegro)

Post autor: Sarlet »

Dziękuję za szybko odpowiedź :D Chodzi mi jednak o to czy są jakieś różnice ktoś w jakimś temacie pisał coś o metalowych trybach jednak 700 zł różnicy to za metalowe tryby całkiem sporo :shock:
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: CTC Bizer 2X VS Kossel Delta (eBay czy Allegro)

Post autor: kretu »

Jak będziesz chciał zmienić zębatki na metalowe to koszt ok 20zł :D no może 40 jak kupisz je w Polsce. Ale wątpię aby w tych z allegro takie były. Różnica to wlutowany mosfet do elektroniki o wartości 2-3zł:D Tylko trzeba umieć albo mieć kogoś co go wlutuje. Ale myślę że w skrajnym wypadku idziesz do dowolnego punktu serwisu elektroniki i za 20zł ktoś ci to wlutuje. Piszę to oczywiście na podstawie opisu aukcji ale nie słyszałem o jakichś różnicach między nimi.
Sarlet
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2017, 17:07

Re: CTC Bizer 2X VS Kossel Delta (eBay czy Allegro)

Post autor: Sarlet »

Jeśli jest gdzieś poradnik o tym to sam byłbym w stanie to zrobić :D Czyli jeśli CTC to eBay :D Pytanie tylko płaciłaeś przez paypal czy zwykły przelew ? Poczekam jeszcze może ktoś się wypowie na temat Kossela ;)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: CTC Bizer 2X VS Kossel Delta (eBay czy Allegro)

Post autor: Kopytko »

NA pocz☼atek stanowczo cTC. Kossel to jednak wyższa szkoła - kalibracji i nerwów:P
Z CTC ja miałem sporo problemów , bo kupowałem z wyprzedaży zwrotów marketowych i ją ktoś lekko uszkodził, swoimi nie umiejętnosciami. Dlatego tyle walki, no i dodatkowo nieszczęsny problem z pamięcią w procesorze, ale wątpię, aby było takich wielu jak ja :P
CTC na początek spoko, taśma klejąca, pomaga naprawdę dobrze drukować z ABS :) Ja taśmą przeźroczystą, na szybko, zakleiłem okienka i tak drukuje z ABS, dzięki temu nic nie pęka:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Sarlet
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2017, 17:07

Re: CTC Bizer 2X VS Kossel Delta (eBay czy Allegro)

Post autor: Sarlet »

Czyli jednak chyba wybiorę CTC w przyszłości mam nadzieję ,że zacznę zabawę z deltami :D A jak wygląda sprawa z filamentami czy po odpaleniu da radę drukować z PET-G ?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: CTC Bizer 2X VS Kossel Delta (eBay czy Allegro)

Post autor: Kopytko »

JA w CTC uzywam tylko ABS , wiec się nie wypowiem :(
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Sarlet
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2017, 17:07

Re: CTC Bizer 2X VS Kossel Delta (eBay czy Allegro)

Post autor: Sarlet »

To zamówię i zobaczę jak działa ta maszynka dziękuję bardzo za pomoc :D Może ktoś jeszcze coś doda na temat Kosela co i jak ;)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: CTC Bizer 2X VS Kossel Delta (eBay czy Allegro)

Post autor: Kopytko »

JA kossela składałem sam z czesci i trudne to nie jest, gorzej z kalibracją tego ustrojstwa. ale i to można zrobić. NA poczatek CTC Ci wystarczy :)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”