Jaką drukarkę wybrać do 2000zł?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Igor_Michalak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2017, 18:51

Re: Jaką drukarkę wybrać do 2000zł?

Post autor: Igor_Michalak »

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Myślę o zakupie nowej drukarki za wyższą cenę, ale solidniejszą w granicy 2 tysięcy lub mniej. Również jest mi to obojętne czy będzie to kit, czy gotowy zestaw, ponieważ sam mogę ją złożyć. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć co sądzicie o drukarce Anycubic i3 Mega. Ta drukarka kosztuję ok. 1500 zł, ma metalową ramę, składa ją się tylko z dwóch elementów i ma duże pole robocze ok. 20 cm. Możecie jeszcze sami poczytać o niej w internecie, ponieważ jest w miarę popularna i są o niej dobre opinie. Jeszcze zależy mi na tym, żeby była solidna i mało awaryjna i stosunkowo łatwa w obsłudze, ponieważ to by była moja pierwsza drukarka i chciałbym lepiej poznać druk 3d. ;)
kozaczi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 10 lip 2017, 02:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaką drukarkę wybrać do 2000zł?

Post autor: kozaczi »

Linki podane przez kolegów to są sprawdzone i solidne drukarki, które nie wymagają dużo czasu do pierwszych udanych wydruków. Jeżeli chcesz nową i masz czas na złożenie KIT'a, to polecam Ci Anet. Może nie jest to idealna konstrukcja (głównie ze względu na akrylową ramę), ale dużo się na niej nauczysz. Poza tym jest to dobry i tani dawca dla ramy stalowej. Jeżeli nie spodoba Ci się akrylowa rama to zlecenie wycięcia stalowej ramy wyniesie Cię nie więcej niż 200zł (w linku podaję program dla ramy P3STEEL w wersji 2.01 dla starego lasera CO2 Trumpf'a, dla jakiegoś fibera czas będzie poniżej 10 minut, gdzie jedna minuta cięcia to około 5zł plus koszty materiału (stal nierdzewna, stal węglowa)). Nie spodziewaj się, że na drukarce do 2k wgrasz program i wszystko pójdzie po Twojej myśli, najpierw musisz ją odpowiednio skalibrować, co też zajmuje trochę czasu, ale jest to fajna zabawa, przynajmniej ja tak myślę. Co do Ultimakerów i Zortraxów to mam mieszane uczucia, zawsze byłem i jestem zwolennikiem open source'a. Uważam, że równie dobre wydruki można uzyskać na drukarkach z otwartym oprogramowaniem. Poza tym jak ktoś ma wiedzę i chęci to może dostosować wszystko tak jak mu się podoba.
PS
Jakoś nie mogę znaleźć na jakim układzie pracuje Anycubic i3 Mega, duży i dotykowy ekran, wg mnie zbędny bajer, który niepotrzebnie zajmuje zasoby procesora... nie jestem elektronikiem, więc może niech inni się wypowiedzą... Chyba lepsza konstrukcja od Anet, ale za połowę tej ceny i odrobinę własnej inwencji możesz mieć podobną...
Załączniki
1.jpg
2.jpg
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Jaką drukarkę wybrać do 2000zł?

Post autor: McKee »

kozaczi pisze:Co do Ultimakerów i Zortraxów to mam mieszane uczucia, zawsze byłem i jestem zwolennikiem open source'a. Uważam, że równie dobre wydruki można uzyskać na drukarkach z otwartym oprogramowaniem.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
OT: To nie wiesz, że Ultimaker jest OpenSource ???
:shock:
anraf1001
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Jaką drukarkę wybrać do 2000zł?

Post autor: anraf1001 »

kozaczi pisze:Nie spodziewaj się, że na drukarce do 2k wgrasz program i wszystko pójdzie po Twojej myśli, najpierw musisz ją odpowiednio skalibrować, co też zajmuje trochę czasu, ale jest to fajna zabawa, przynajmniej ja tak myślę.
To tak samo jak na Anetce tylko nie musisz od razu modów drukować.
kozaczi pisze:Uważam, że równie dobre wydruki można uzyskać na drukarkach z otwartym oprogramowaniem.
Na każdej drukarce możesz mieć świetne wydruki. Tylko na Anetce będziesz je miał po wielu modach, ulepszeniach, kalibracjach itp., a na takim UM wgrasz g-code i jest OK ;-)
kozaczi pisze:Jakoś nie mogę znaleźć na jakim układzie pracuje Anycubic i3 Mega, duży i dotykowy ekran, wg mnie zbędny bajer, który niepotrzebnie zajmuje zasoby procesora... nie jestem elektronikiem, więc może niech inni się wypowiedzą...
Jeżeli ma dotykowy ekran to zapewne siedzi tam jakiś 32-bitowiec. Nie bałbym się o to, że przez wyświetlacz spadnie ci wydajność ;-)
kozaczi pisze:Chyba lepsza konstrukcja od Anet, ale za połowę tej ceny i odrobinę własnej inwencji możesz mieć podobną...
Za połowę? Chyba nie rozumiesz na czym polega różnica w cenie. Pamiętaj, że do tej twojej Anetki trzeba doliczyć jeszcze dużo pracy ;-) A inne drukarki mają chociaż metalową ramę.

Anetka to drukarka dobra dla osób, które bardzo lubią dłubać, dłubać i dłubać (takich jak ja :-) ), albo dla osób, które chcą niskim kosztem na początku wejść w świat druku 3D. Tylko jak ktoś ma budżet 2k zł i chce kupić jak najlepszą drukarkę za tę kwotę to...
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
suszykuba
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 07 maja 2017, 15:16

Re: Jaką drukarkę wybrać do 2000zł?

Post autor: suszykuba »

W 100% polecam CR-10 już dzisiaj wieczorkiem postaram się wstawić recenzję tutaj na forum :)
grawires
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 26 kwie 2016, 16:33
Lokalizacja: Rzeszów
Drukarka: dużo x Printo H3
x 3
Kontakt:

Re: Jaką drukarkę wybrać do 2000zł?

Post autor: grawires »

anraf1001 pisze:
kozaczi pisze:Jakoś nie mogę znaleźć na jakim układzie pracuje Anycubic i3 Mega, duży i dotykowy ekran, wg mnie zbędny bajer, który niepotrzebnie zajmuje zasoby procesora... nie jestem elektronikiem, więc może niech inni się wypowiedzą...
Jeżeli ma dotykowy ekran to zapewne siedzi tam jakiś 32-bitowiec. Nie bałbym się o to, że przez wyświetlacz spadnie ci wydajność ;-)
Niekoniecznie ;) Jest sporo rozwiązań w tym np. MKS Gen + MKS TFT gdzie sterownik to poczciwe 8bit ATmega2560 a wyświetlacz dotykowy stoi na STM32F107 i komunikuje się z megą po 2 taśmach IDC10 tak jak w wielu tanich sterownikach. Zatem kolorowy/dotykowy wyświetlacz wcale nie musi oznaczać 32-bitowego sterownika drukarki.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Jaką drukarkę wybrać do 2000zł?

Post autor: dragonn »

grawires pisze:
anraf1001 pisze:
kozaczi pisze:Jakoś nie mogę znaleźć na jakim układzie pracuje Anycubic i3 Mega, duży i dotykowy ekran, wg mnie zbędny bajer, który niepotrzebnie zajmuje zasoby procesora... nie jestem elektronikiem, więc może niech inni się wypowiedzą...
Jeżeli ma dotykowy ekran to zapewne siedzi tam jakiś 32-bitowiec. Nie bałbym się o to, że przez wyświetlacz spadnie ci wydajność ;-)
Niekoniecznie ;) Jest sporo rozwiązań w tym np. MKS Gen + MKS TFT gdzie sterownik to poczciwe 8bit ATmega2560 a wyświetlacz dotykowy stoi na STM32F107 i komunikuje się z megą po 2 taśmach IDC10 tak jak w wielu tanich sterownikach. Zatem kolorowy/dotykowy wyświetlacz wcale nie musi oznaczać 32-bitowego sterownika drukarki.

Pozdrawiam!
Tak ale wtedy ATmega nie jest obciążona obsługą wyświetlacza jak w przypadku innych rozwiązań :P.
Igor_Michalak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2017, 18:51

Re: Jaką drukarkę wybrać do 2000zł?

Post autor: Igor_Michalak »

Wolałbym mieć drukarkę do której bym nie musiał dodawać modów, ponieważ chciałbym na początek coś lepszego nie wymagającego ulepszania, ponieważ mogłoby to okazać się za trudne i pracochłonne. Później kiedy się więcej nauczę myślę, że zajmę się modowaniem i budowaniem drukarek 3d, ale na razie chciałbym coś z czego od razu bez ulepszania mógłbym drukować pierwsze modele. Teraz bardziej myślę o drukarce Anycubic i3 Mega lub CR-10. ;)
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Jaką drukarkę wybrać do 2000zł?

Post autor: anraf1001 »

Igor_Michalak pisze:Wolałbym mieć drukarkę do której bym nie musiał dodawać modów, ponieważ chciałbym na początek coś lepszego nie wymagającego ulepszania, ponieważ mogłoby to okazać się za trudne i pracochłonne. Później kiedy się więcej nauczę myślę, że zajmę się modowaniem i budowaniem drukarek 3d, ale na razie chciałbym coś z czego od razu bez ulepszania mógłbym drukować pierwsze modele. Teraz bardziej myślę o drukarce Anycubic i3 Mega lub CR-10. ;)
No to według mnie, albo Anycubic i3 Mega, albo drukarka PrzemoSa. :-)
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Igor_Michalak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2017, 18:51

Re: Jaką drukarkę wybrać do 2000zł?

Post autor: Igor_Michalak »

To ostatecznie jaką radzicie drukarkę 3D z pomiędzy tych trzech:
- Anycubic i3 Mega
- Creality3d CR-10
- Mendel90 (drukarka PrzemoSa viewtopic.php?f=27&t=1157&hilit=%5BS%5D+Mendel)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”