Kolejny temat o: elektronikach 8 bit vs 32 bit, niedokładności mikrokroku

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Jaką drukarkę wybrać do 2000zł?

Post autor: FlameRunner »

Dragonn, temat jest nieco bardziej złożony. Zależy czy i jaki masz wyświetlacz, od liczby segmentów modelu na milimetr i od tego, co zrobi slicer z dużą liczbą krótkich segmentów (w ostatniej dyskusji zahaczającej o tę kwestię, przyłapaliśmy Cura na upraszczaniu ścieżek).
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Jaką drukarkę wybrać do 2000zł?

Post autor: dragonn »

To fakt, ale wydaje mi się że 40mm/s to przesadzone że 8-bitów nie da radę. Ale racja, parametrów jest dużo więcej.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Jaką drukarkę wybrać do 2000zł?

Post autor: anraf1001 »

Ekhm. Kolega tu się pyta jaką drukarkę kupić. Skończmy OT :-)
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Jaką drukarkę wybrać do 2000zł?

Post autor: FlameRunner »

Zastanawiam się czy w ogóle mówienie o mm/s ma tu rację bytu? Nie powinniśmy raczej patrzeć na to z perspektywy segmentów na sekundę?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Jaką drukarkę wybrać do 2000zł?

Post autor: dragonn »

Ja myślę że warto się też kierować tym http://reprap.org/wiki/Step_rates
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kolejny temat: elektronikach 8 bit vs 32 bit, niedokładności mikrokroku

Post autor: dragonn »

Eh wywaliłeś z temat w momencie jak dawałem odpowiedź xD. Myślę że warto też zerknąć na to http://reprap.org/wiki/Step_rates
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: Jaką drukarkę wybrać do 2000zł?

Post autor: dziobu »

FlameRunner pisze:Zastanawiam się czy w ogóle mówienie o mm/s ma tu rację bytu? Nie powinniśmy raczej patrzeć na to z perspektywy segmentów na sekundę?
Jeśli kroki generowane są programowo to ma sens.
Ba, idąc tym tropem to pewnym nadużyciem jest uogólnianie że 8-bitoce są za wolne. Chciałbym zauważyć że np C8051 wydajnościowo w tym temacie (sterowanie silnikami) jest porównywalny od ARMa 7 czy CM0 więc nie można uogólniać. <gównoburza>Chodzi oczywiście o to, że 8-bitowe AVRy (których nie lubię ;p), że są wolne i do d* ;p</gównoburza>

Niemniej nie ma to zupełnie związku z tematyką zakupu drukarki i w sumie było by dobrze jakbyś, FR, dla porządku te kilka postów wrzucił gdzieś indziej. Imho.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Kolejny temat: elektronikach 8 bit vs 32 bit, niedokładności mikrokroku

Post autor: FlameRunner »

dragonn pisze:Eh wywaliłeś z temat w momencie jak dawałem odpowiedź xD.
Eh napisałeś tutaj że wywaliłem temat w momencie jak przenosiłem Twojego posta. xD
dragonn
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Kolejny temat o: elektronikach 8 bit vs 32 bit, niedokładności mikrokroku

Post autor: FlameRunner »

Wiecie, póki mówimy nie o maksymalnej osiągalnej szybkości ruchu po prostej, tylko o tym, że przy jakiejś tam szybkości linia prosta wychodzi dobrze, a na łukach jest czkawka, to myślę należy mówić o liczbie segmentów na sekundę - chociaż może niekoniecznie zamiast mm/s, tylko oprócz.
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Kolejny temat o: elektronikach 8 bit vs 32 bit, niedokładności mikrokroku

Post autor: PrzemoS »

Ja pozwole sie wtracic do tematu i powiem cos od siebie kazdy tutaj ma racje to wszystko zalezy do czego ma byc te 32 bity na jakim wyswietlaczu i do jakiej drukarki .. bo przed zlozeniem Nowego Mendla testowalem 32bitowke oparta na Smoothie co prawda nie na jakis dlugich wydrukach ale na testowych jak łódka kostki szesciany łuki itp i nie widzialem zadnej ale to zadnej roznicy miedzy 8 bitowka a 32 (inaczej bym to wladowal na Mendla) ponadto w Smoothie nawet jak czytalem na forach sa problemy z wahaniem temp 3-6 stopni (tak samo u mnie bylo) dlatego jesli 32bity to Polecam od Krzysztofa DUE (Repetier, Marlin) Przy takich Drukarkach jak prusa mendel i inne XYZ z wyswietlaczem tekstowym a nawet graficznym do predkosci druku 40mm/s przy kroku nawet 1/32 nie zobaczycie roznicy w druku wsadzajac tam 32bitowke (nawet kontrolujac sobie panel w locie)! a Wiadomo nie bedziecie przeciez drukowac dla najlepszej jakosci szybciej jak 40mm/s dla obrusu zew bo roznica w jakosci miedzy wieksza szybkoscia dla tej sciezki jest ogromna. Chyba ze ktos chce Drukowac oooo tak na ODWAL SIE :) a Jesli chodzi o mnie to juz lepsza jakosc Druku zauwazyłem wsadzajac oryginalna Dysze e3D od Blackfroga niz od Chinola.
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”