Co kupić za 1500PLN?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: RE: Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: anraf1001 »

Artur13579 pisze:Czyli do 1500 nie dostane nic lepszego od i3 mega?
A zle jest? xD Bo tak zabrzmialo jakby to byla zla drukarka :D

Wysłane przy użyciu Tapatalka
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Artur13579
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 131
Rejestracja: 04 lis 2016, 22:31
Lokalizacja: Katowice
x 2

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: Artur13579 »

Niee :).
Nie chcę utopić kasy po prostu. Widziałem sporo filmików o niej. Na pewno szybko ją można złożyć (10 minut ? :D) i w odróznieniu do Anet A8, nie wymaga aż tylu modyfikacji, aby drukować dobrze.
Anycubic i3 Mega
Prusa MK3
UBOT TOWER
ATMAT SIGNAL PRO400
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: RE: Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: anraf1001 »

Artur13579 pisze: Nie chcę utopić kasy po prostu. Widziałem sporo filmików o niej. Na pewno szybko ją można złożyć (10 minut ? :D) i w odróznieniu do Anet A8, nie wymaga aż tylu modyfikacji, aby drukować dobrze.
Nikt nie chce utopić kasy. Rozumiemy. Musisz wiedzieć, że za tą kwotę nie dostaniesz drukarki idealnej. Każda z nich ma jakieś wady, ale Anycubic i3 Mega czy CR-10 mają ich wiele mniej na starcie niż Anet ;-) W końcu kosztują dużo więcej.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
dragonn
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Eilchner
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:50

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: Eilchner »

Podepnę się pod temat, żeby nie śmiecić.
Mam podobny pułap cenowy, co Artur. Trochę poczytałem, pooglądałem i widzę, że w tej cenie mam kilka wyborów:
-Tańsze: Malyan M200 (Monoprice Select Mini), Tevo Tarantula
-Droższe: Wanhao i3 v2.1, CR-10, i3 Mega

Z "tańszej" wersji, domyślam się, że Malyan będzie lepszym wyborem.
Co do "droższej" wersji, widziałem że CR-10 i i3 Mega są generalnie polecane, ale na tym forum nikt nie wspomina o Wanhao. To kwestia tego, że jest gorszy od pozostałej dwójki? Czy po prostu nie jest tutaj popularny?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: Kopytko »

Widać, że jesteś naprawdę zdecydowany, pole robocze od maciupeńkiego po olbrzymie:P Moze jeszcze raz przemyśl wszystko, przemyśl do czego Ci drukarka i co będziesz chciał drukować, jak zawęzisz pole typów , bezie można gdybać, a teraz to chcesz drukarke ale chyba sam nie wiesz po co. Wanahoo to taka wiotka drukareczka ,gdzieś są filmy na YT o tym, że nie jest do końca super wykonana, tevo to takie coś wiotkiego z profili ( z profili budujemy sami:P ) Jeżli już to przemyśl jeszcze CTC.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Eilchner
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:50

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: Eilchner »

Jestem pewien, że pole wydruku Malyana będzie wystarczające. Pole robocze nie gra tak dużej roli, ze względu na to, że przedmioty będą max 10x10x10. CR-10 bym olał ze względu na wielkość, ale jakość druku jest wdg mnie dobra (z tego co widziałem). Kusi też CR-10 mini, ale to jeszcze niesprawdzona konstrukcja.

[edit]
Co do Wanhao- zasugerowałem się propozycjami z reddita, gdzie jest najczęściej polecaną drukarką w tej cenie.
Tarantula- konstrukcja też mnie niezbyt przekonuje, ale wolałem zapytać.
CTC- Bizer? Widzę, że można go dorwać już za 250 GBP na angielskim eBay. Na plus- zamknięta konstrukcja.

A co z Malyanem?
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: Artu »

Eilchner pisze:CTC- Bizer? Widzę, że można go dorwać już za 250 GBP na angielskim eBay. Na plus- zamknięta konstrukcja.
Na minus, że zazwyczaj trzeba nieco poprawić producenta, aby dobrze drukowała :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
$A$F
Postów w temacie: 1
Posty: 147
Rejestracja: 16 sie 2017, 13:44
x 34

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: $A$F »

Też się podepnę.
Jako że tarantula to koszt między 900 - 1200 pln(niestety tych za 6 stów już nie ma), mógłbym się sprężyć i dołożyć do Panowin f1. Mniejsze pole robocze, ale za to łatwa do złożenia i opinie ma na razie dobre.
Czy coś lepszego do 1k6 PLN dostanę? Myślałem nad da vinci mini(może nie lepsza, ale znacznie tańsza), ale tam raptem PLA można drukować(nie wiem czy dało by się podgrzewany stolik zamontować). Ważne by oprogramowanie chodziło pod linuxem(czy to natywnie czy to wine). Trochę o tym co chcę drukować.: obudowa typu bidon na pakiet lion do latarki, sterownik latarki na kierownicę(tutaj dobrze by było by filament był przeźroczysty bo jest tam woltomierz), duperele typu zębatki, tulejki, mocowania silników krokowych. Pytam bo im więcej czytam na tym forum, tym większy mam kociokwik w głowie.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: dragonn »

da vinci mini to dla mnie jest zabawka a nie drukarka, nawet nie chodzi o to że tylko PLA i brak stołu grzanego ale ograniczenie tylko do filamentów producenta i softu. Za te 1.6k spokojnie dostaniesz normalną drukarkę która bierze zwykły g-code. Panowin f1 też wydaje się spoko ale myślę że tęż nie ma się co bać CR-10 albo i3 Mega. I3 Mega spotykałem się z opiniami że jest na równi z Prusą i3 MK2S
Eilchner
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:50

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: Eilchner »

Wstrzymam się chyba do momentu pojawienia się recenzji CR-10 mini. Jeśli to będzie to samo, co zwykła CR-10, tylko mniejsza, to raczej na nią się zdecyduję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”