Co kupić za 1500PLN?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
marmez
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 4
Rejestracja: 09 wrz 2017, 08:24
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: W trakcie kupowania
Kontakt:

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: marmez »

Super. dzięki za odpowiedzi. Jeszcze obejrzałem tę recenzję: https://www.youtube.com/watch?v=N6Y2mdpuYIU i już się zdecydowałem z Gearbest za $349.99 (teraz jest).

Jeszcze jedno pytanie skąd najchętniej kupujecie filamenty? Czy coś warto razem z drukarką z Gearbest zamówić, czy nie? Na początek chciałbym PLA i PET-G, czy je z Azji czy z PL kupujecie?

Pozdrawiam, Kuba
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: dragonn »

Filamenty kupuje tylko z PL (jak pewnie większość), wybór jest na tyle duży że nie ma sensu kupować z Azji. Cenowo również da się kupić tani.
marmez
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2664

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: Berg »

lepiej w PL od lokalnej firmy, ze sklepu, który szybko robi wysyłkę. Znajdziesz takie polecane też tutaj na forum. :) Lepiej zapoznać się z takimi filamentami, które potem zawsze możesz w miarę szybko nabyć, wiesz jak z nich drukować i nie zastanawiać się tylko szpula na drukarkę ustawienie profilu ze slicera i jazda. Nowy filament, inny producent to zawsze jakaś zagadka.
marmez
Awatar użytkownika
marmez
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 4
Rejestracja: 09 wrz 2017, 08:24
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: W trakcie kupowania
Kontakt:

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: marmez »

Dziękuję. Wszystko jasne :)
Artur13579
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 131
Rejestracja: 04 lis 2016, 22:31
Lokalizacja: Katowice
x 2

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: Artur13579 »

Witam ponownie.

Doszła do mnie drukarka Anycubuic zamówiona na gearbest. Paczka szła około 14 dni.
Tak na szybko po skręcenia, wstępnej kalibracji i uruchomieniu niestety zauważyłem, że kabel od krańcówki X i silnika X jest przygnieciony i wszystkie cewki nie łączą przez co silnik "skacze" jak chce. Jednak myślę, że szybko się z tym uporam i puszczę testowy wydruk. Ogólnie jestem zadowolony. Zobaczymy jak będzie z adhezją, ale powierzchnia stołu wygląda i jest w dotyku bardzo ciekawa, chropowata, ale zarazem dość gładka. Zapewne w niedalekiej przyszłości wymienię łożyska, bo są bardzo słabe, na sucho strasznie głośno chodzą. Założę pewnie też amortyzatory na silniki krokowe, ulepszę chłodzenie wydruku(chociaż nie wiem na razie jak to się będzie sprawować). Śruby trapezowe wyglądają ok, widać było, że był puszczany jakiś testowy wydruk. Przecięte kable pewnie się to przydarzyło podczas pakowania. Rama stalowa naprawdę solidna i sztywna. Na szybko jak zerknąłem na elektronike to kable bardzo estetycznie poprowadzone. Z zewnątrz wszystko łączy się w 3 wtyczki, które się wpina przy montażu, a później wszytko się rozdziela na pośredniej płytce na poszczególne kable. Jeśli dobrze pamiętam to wsadzone tam są TMC2100, ale to chyba ok, nie? Nie miałem z nimi jeszcze styczności. Ekran dotykowy działa bez zarzutu.
Jeśli macie jakieś pytania to zadawajcie, ale na pierwsze wydruki będę musiał jeszcze poczekać, bo ostatnio nie mam za bardzo czasu na drukarkę :/
Anycubic i3 Mega
Prusa MK3
UBOT TOWER
ATMAT SIGNAL PRO400
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: dragonn »

Najlepiej jak będziesz miał czas załóż osobny wątek i powrzucaj trochę zdjęć. Każdy na pewno chętnie zobaczy :d.
Artur13579
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 131
Rejestracja: 04 lis 2016, 22:31
Lokalizacja: Katowice
x 2

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: Artur13579 »

Pewnie, jak tylko znajdę czas to będę wstawiał fotki drukarki, modyfikacji i wydruków.

A tak przy okazji to myślicie, że lepiej wsadzić igusy czy jakieś porządne łożyska liniowe?
Anycubic i3 Mega
Prusa MK3
UBOT TOWER
ATMAT SIGNAL PRO400
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: dragonn »

Na początek lepiej zostać przy łożyskach liniowych. IGUS to nie tak prosta sprawa, btw spróbuj po prostu je nasmarować :P.
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 2
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: MaxXxi47 »

Witam,

Przymierzam się do zakupu drukarki 3D do zastosowań modelarskich (skala 1:16 i 1:10 a w przyszłości coś większego). Miały by to być detale do dioram oraz części modeli RC (głównie wizualne ale coś z mechaniki może też wpaść). Miał być ANET A8 ale jako że kupuję na spółę ze znajomymi z grupy Dragon Customs to padła propozycja by kupić już coś z większym polem roboczym bo na 22x22 nie wejdzie kabina M54 Military truck-a :P
Jesteśmy prawie zdecydowani na sprzęt Tronxy X5S bo odpowiada nam promocyjna cena na GearBeście (1250zł) oraz duże pole robocze (33x33x40cm). Bardzo fajna wydaje się też konstrukcja, która nie buja na lewo i prawo wydrukiem a jeździ sama karetka oraz ramowa konstrukcja, do której łatwo będzie przykręcić ścianki z plexi a tym samym przygotować drukarkę pod wydruki z ABSu.
Jedno co mnie martwi to absolutny brak jakiejkolwiek recenzji bądź chociaż zdjęć owej drukarki. Wszędzie tylko X5 różniąca się kilkoma szczegółami konstrukcji.

Czy szanowni koledzy słyszeli cokolwiek o tym produkcie? Czy warto go brać, czy może lepiej kupić coś mniejszego i tańszego na początek a kupowanie na zapas wielkościowy niema większego sensu?
Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny :)

Link do produktu na GearBest.com
https://www.gearbest.com/3d-printers-3d ... 01647.html
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: Artu »

Jakaś strasznie rachityczna ta Tronxy X5S :shock:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”