Co kupić za 1500PLN?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: dodi »

Stałem przed podobnym wyborem 2 tygodnie temu. Byłem zupełnie zielony w sprawach drukarek 3D . Pierwsze padło na Anet A6 bo tania ale ilość modow jakie trzeba zrobić żeby dobrze drukowała zniechęciła mnie. Potem był Anycubic Kossel, odradzili ze problemy z kalibracją i nie jest to drukarka dla początkującego . Wpadła mi w oko Anycubic Mega używa miałem kupować , solidna, ładne wydruki ale pole małe więc szukałem dalej . Kupiłem Creality CR-10 30x30x40 i to jest strzał w dziesiątkę. Mam ja kilka dni i jestem baaardzo zadowolony . Naprawdę polecam, warto dołożyć te 200-300 i kupić coś porządnego . Na GB z kodem za1400zl możesz ja kupić a z magazynu z UK za 1600zl . Nawet się nie zastanawiaj .
Adamerio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 26 paź 2017, 20:59

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: Adamerio »

Witam, w ciągu kilku/kilkunastu dni chcę zakupić drukarkę 3D - od początku myślałem o Anycubic i3 mega, jednak teraz coraz bardziej męczę się ze starciem Anycubic vs Creality CR-10. Z tego co udało mi się zaobserwować na YT jakość wydruków jest bardzo podobna, z tym że Anycubic ma podobno "zamknięty soft" a CR-10 większe pole robocze. Zauważyłem też że w sieci jest więcej grup związanych z CR-10, która więc drukarka będzie lepsza, bardziej przyszłościowa? Drukował będę głównie małe przedmioty, okazyjnie coś większego, będę chciał też testować/drukować z najróżniejszych typów filamentów.

Jakie są różnice między CR-10 a CR-10s? różnica cenowa jest tego warta? Z tego co wyczytałem model wyższy ma coś usprawnionego w osi Z i jakiś czujnik filamentu - czy konstrukcja starej a nowej wersji się jakoś różni czy tylko "doczepiono" nowe rzeczy do starego modelu?
Awatar użytkownika
Misiak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 06 lis 2017, 10:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: Misiak »

CR-10S to CR-10 z podwójną osią z, czujnikiem filamentu i nową płytą główną. Nie pamiętam czy CR-10 miało autoresume po zaniku prądu, CR-10S ma.

Ja też wahałem się między anycubic a creality, ale ostatecznie wybrałem Creality ale CR-10 mini.
Anycubic teraz są tylko z wysyłką z Chin a mi się szczerze nie chce czekać nie wiadomo ile i wybrałem Creality z wysyłką z Niemiec. Może dojdzie szybciej...
Adamerio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 26 paź 2017, 20:59

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: Adamerio »

Misiak Rozumiem że kupiłeś wersję bez "S"? Poprze mini rozumiesz wersję z mniejszym polem roboczym? Kupiłeś poprzez Gearbest?
Awatar użytkownika
Misiak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 06 lis 2017, 10:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: Misiak »

Tak bez S wersję mini z polem 300x220x300h (i tak większe niż w anycubic 210x210x205h), bez czujnika filamentu ze wznawianiem druku po zaniku prądu.
Kupiłem na aliexpress, na gearbest nie widziałem żadnych z wysyłką z europy, a to był dla mnie priorytet.
gentki
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2017, 23:05

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: gentki »

Witam,
Stoję nad wyborem drukarki i sam nie wiem co wybrać: moje typy to FLSUN z dwoma ekstruderami, ANet A6 oraz Anycubic. Czy ktoś z was ma doświadczenie lub posiada drukarkę Flsun. Proszę o opinię co wybrać. Drukarka do użytku domowego ale fajnie jakby jakoś była możliwie jak najlepsza i konstrukcja solidna. Podaje link do flsun ponieważ reszta jest znana
https://pl.aliexpress.com/item/Flsun-Cu ... eLevelAB=4
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 1
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: Drunk_ZoZol »

Gentki - Jak dla mnie za tą drukarką przemawiają dwie rzeczy - Ruch stołu w osi Z oraz rama, którą można łatwo i tanio obudować by zatrzymać w środku temperaturę (potrzebne przy wydrukach z ABS'u) Sam się jednak zdecydowałem na zakup CR-10 4s, ale stwierdziłem że zakupu dokonam po świętach ^^Ta drukarka wygląda na przyjemną, CR-10 będzie zdecydowanie słabsza do druku z ABS (docelowo chcę drukować głównie z PLA), także ta może być fajnym i tanim dodatkiem - Sam się jej przyjrzę w recenzjach na YT ^^
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
vwrafi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2017, 10:55

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: vwrafi »

Witam. Widziałem ostatnio drukarkę 3D Anet A6 w niskiej cenie i się napaliłem na nią. Zwlekałem, zwlekałem, aż niska cena się skończyła. Zacząłem więc sobie czytać o drukarkach 3D. Jaką polecacie drukarkę na pierwszy raz?

Do wyboru mam Anet A6 lub A8 - jak w tych drukarkach z kalibracją - czy to jest trudne i zajmuje dużo czasu? Czy są jakieś ułatwienia do kalibracji?

Jest jeszcze Creality CR10S - czy tutaj również trzeba ręcznie kalibrować wszystko przed wydrukiem? Czy jak się ją przykryje czymś, to czy rzeczywiście można drukowa z ABS?

I jest jeszcze drukarka Bizer CTC - widzę, że to konstrukcja zamknięta, czyli z tego co rozumie, to nada się do ABS bardziej niż te poprzednie, tak? czy ją też trzeba kalibrować? Czym dla początkującego będzie się różniła drukarka typu Anet ( Creality ) od drukarki CTC?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: McKee »

Każdą drukarkę trzeba kalibrować.
Nawet jak jest autoleveling to ją też trzeba kalibrować (ustawić na początku).
To jest proces ustawienia odległości dyszy od stołu - zawsze nowa tego wymaga (albo jak ją w inne miejsce przeniesiesz).
Jeżeli drukarka jest sztywna (drukarka z pleksi nigdy nie będzie) to kalibrujesz raz na kilka miesięcy (albo nawet kilka lat). U mnie w Gate przez 2 lata się nic nie zmieniło, choć przez pierwsze pół roku kilka razy ją kalibrowałem co jakiś czas.

Bizer CTC ma stół pracujący w osi Z a nie Y jak w Prusie/konstrukcjach bramowych - to bardzo duża różnica (także w jakości wydruków) i główna jej zaleta (IMHO).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
vwrafi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2017, 10:55

Re: Co kupić za 1500PLN?

Post autor: vwrafi »

Czyli lepiej szukać Bizer'a CTC, tak? On ma dwie dysze, żeby szybciej drukować?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”