Budowa czegoś dla siebie :D

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
erminsterio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 41
Rejestracja: 15 sie 2017, 12:04

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: erminsterio »

No to kurde potrzebował bym z dwa rampsy żeby pomieścić te silniki :shock:
Myślałem że 1 na X 1 na Y 2 na Z i 2 na głowice i 1 serwo to z boku i gdzie tu jeszcze upchać stół ?? są jakieś nakładki albo coś innego ??
Awatar użytkownika
Sokoli
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 224
Rejestracja: 03 paź 2016, 12:58
Lokalizacja: Radom
x 27

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: Sokoli »

Ten pomysł jest bez sensu. Dość skomplikowany a nie wiele oferuje - oprócz tego że szpanersko wygląda przy autokalibracji.
erminsterio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 41
Rejestracja: 15 sie 2017, 12:04

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: erminsterio »

Mówisz że nie opłaca się w niego wg iść ? lepiej zrobić standardowo dwa silniki na osi Z i użyć bltouch/3dtouch ??
Boston
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 104
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:42

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: Boston »

Kiedyś widziałem, że stół jeździł w osi Z normalnie na 2 śrubach, a poziomowany był 3 małymi silniczkami pod samym polem roboczym.
Awatar użytkownika
Sokoli
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 224
Rejestracja: 03 paź 2016, 12:58
Lokalizacja: Radom
x 27

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: Sokoli »

Moim zdaniem automatyczne poziomowanie stołu jest potrzebne tylko jak coś jest nie tak- krzywy stół lub szkło.
Jak wszystko jest równe to wystarczy ten jeden standardowy endstop na dole. Ustawiamy w sofcie wysokość na jaką stół ma podjechać żeby odległość od dyszy była taka jaka chcemy i tyle. Oczywiście poziomowanie stołu ręcznie na sprężynie i śrubach tak jak to jest w większości drukarek.
erminsterio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 41
Rejestracja: 15 sie 2017, 12:04

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: erminsterio »

Jak na razie pójdę za radą kolegi
Przeczytałem ten wątek i myślę, jeśli mogę poradzić, to zanim weźmiesz się za własną konstrukcję od zera i wymyślanie, to zrób coś z gotowego projektu. Albo kup najtańszą drukarkę, która wiadomo, że wymaga upgrqejdów. Często kupisz ją w cenie części, albo nawet mniej niż części do nowej kupowane osobno. W sumie wyjdzie taniej i na koniec będziesz miał dwie drukarki, z których będziesz zadowolony. Poza tym przecież na czymś trzeba wydrukować plastiki do nowej własnej konstrukcji :)

W innym przypadku przewiduje efekt końcowy trochę podobny , też będziesz miał dwie ale do pierwszej się zrazisz, będziesz mieć dość własnych konstrukcji i kupisz sobie drugą nową.
I zbuduję na razie coś mniejszego żeby się pouczyć na własnych błędach i gdy już w miarę ogarnę temat zacznę budowę czegoś większego i tak jak chciałem na śrubach, aktualnie jednak korci mnie żeby spróbować zająć się tym układem coreXYU i bazować się na tym projekcie :https://www.thingiverse.com/thing:1790970 Tylko mam kilka pytań: :D
Tylko z tego co widzę to mój ramps tego nie obsłuży bo potrzeba 6 silników a tu się zmieści tylko 5 czy ta płytka którą on stosuję też będzie dobra i w miarę prosta ?
Części głównie będę zamawiał z chin, tak więc jaki stół byście polecali? Miał ktoś styczność z czymś takim ? https://pl.aliexpress.com/item/Anycubic ... st=ae803_2

Jaki paski najlepiej zastosować ? jakieś sprawdzone ?
Jakie silniki które będą dobrze chodzić ale nie spalą mi elektroniki bo gdy w w stepsicka w piałem silnik 2A to po 2s poparzyłem się dotykając stepsitcka :unknown:
Jaką głowicę a raczej głowice wybrać i extundery tak żeby były dobre ale w miarę żeby zmieścić się w budżecie ( 1500-2000 noo plus może jakies 100 zł, nie wliczając w to ramy bo profile to mam za free :D )

Troszkę się spisałem wiem że dużo ale tak jak mówiłem to moja pierwsza drukarka z góry dzięki za pomoc i cierpliwość
Tylko tak jak mówiłem zależy mi na dokładności dlatego jeśli jakieś paski czy silniki miały by być droższe i miałbym dołożyć jeszcze coś to wole troszkę dołożyć i powoli kompletować części niż iść w coś kiepskiego i później się męczyć
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1596

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: morf »

Z calym szacunkiem ale zacznij od czegos prostego, zobacz czy druk3d "to jest cos dla Ciebie".
Duzo osob sie rozczarowuje a szkoda wpakowac duzo kasy.
Nie robiac reklamy polecam wez sobie aneta a8 (chyba jeszcze jest w promo) -> tak na prawde czesci beda kosztowac Cie wiecej jak kupisz osobno.

Podrukujesz troche, pokombinujesz sam bedziesz znaj odpowiedzi na pytania ktore teraz rzucasz (a dla wiekszosci ktorzy maja stycznosc z drukiem3d wychodza juz bokiem lub powoduja double-facepalm).

Piszesz o paskach -> zaryzykuje ze 95% drukarek chodzi na GT2 6mm
Piszesz o silnikach -> ponownie chyba 99% uzywa czegokolwiek NEMA17, z czego pewnie 80% to silniki 1.8deg a pozostale 0.9deg. Na stepstikach masz regulacje Vref, skoro byly gorace to masz za duze vref albo nie masz aktywnego chlodzenia.
Piszesz o stole -> Wybrales jakis egzotyczny, ponownie zaryzykuje ze 80% ma mk2a/b lub tego wariacje. Drugie popularne podejscie to plyta alu + grzalka silikonowa lub rezystory grzejne.

Sorry moze jestem nie mily (trafilo na Ciebie akurat) ale mam wrazenie ze coraz wiecej takich podstawowych pytan na forum a coraz mniej ludziom chce sie po prostu poszperac, na prawde wiekszosc informacji jest w necie na wyciagniecie reki.
Na argumenty ze "slabo znam angielski" jak to ktos pisal wczesniej opadaja mi rece.

Jakis czas temu skladalem corexy z praktycznie zerowa wiedza na temat drukarek ale po wielu godzinach czytania/ogladanie innych konstrukcji dalem rade nie zameczajac innych (chyba ze trafilem na problem nie do przeskoczenia) a nie uwazam sie za omnibusa.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2017, 14:02 przez morf, łącznie zmieniany 1 raz.
anraf1001
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 28
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: dragonn »

erminsterio widać że coś wiedzy z takim maszynami już masz a zgodzę się tutaj z morf zrób najpierw coś prostszego, nie upieraj się przy konstrukcjach z dual extrusion (popatrz na forum jak mało osób to ma albo faktycznie używa). A8 co prawda mnie nie przekonuje, ja bym Ci na początek proponował zrobić jakaś i3 tylko na metalowej ramie/z profili. Nauczysz się na takiej drukarce jak działają firmware, slicery, jakie są parametry istotne.
anraf1001
erminsterio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 41
Rejestracja: 15 sie 2017, 12:04

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: erminsterio »

dragonn pisze:erminsterio widać że coś wiedzy z takim maszynami już masz a zgodzę się tutaj z morf zrób najpierw coś prostszego, nie upieraj się przy konstrukcjach z dual extrusion (popatrz na forum jak mało osób to ma albo faktycznie używa). A8 co prawda mnie nie przekonuje, ja bym Ci na początek proponował zrobić jakaś i3 tylko na metalowej ramie/z profili. Nauczysz się na takiej drukarce jak działają firmware, slicery, jakie są parametry istotne.
dragonn zrobiłem swoją grawerkę laserową od zera ( a o nich w necie jest jeszcze mniej niż o drukarkach ) miałem wiele problemów i poprawek a ostatnio jedną jak dla mnie nie do przeskoczenia i dopiero z pomocą w zasadzie 5 osób na jednym z forów doszliśmy do rozwiązania
Pytam się o części dlatego że już chcę w miarę dobre a co do konstrukcji i prób to się nie boję i lubię wysoko stawiać sobie poprzeczkę dlatego nie chce kupować gotowca tylko samemu zrobić bo wtedy zna się swoją konstrukcje od podszewki. A chciałem spróbować na coreXYU żeby mieć już jakieś doświadczenie z dwiema głowicami gdyż taki mam plan na tą już drugą którą będę chciał zrobić całkowicie profesjonalnie bez poprawek żeby już wszystko mieć przemyślane i rozwiązane :D
Dlatego nadal upieram się o polecenie najlepszych części do takiej budowy ( tak wiem jestem uparty i jak czegoś nie spróbuje i się nie przekonam to nie przegada :p )
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: Kopytko »

Jak chcesz najlepsze czesci to musisz więcej budżetu skołować, tak minimum 10x więcej, bo to co podałeś to Ci nawet na prowadnice liniowe nie wystarczy....
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”