Budowa czegoś dla siebie :D

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
erminsterio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 41
Rejestracja: 15 sie 2017, 12:04

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: erminsterio »

rama śruby kulowe i szyny bo myślałem robić na hivina 12 albo 15 to już inna bajka chodzi mi głównie o silniki głowice paski jakaś elektronika i sam nie wiem co jeszcze będzie potrzebne
erminsterio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 41
Rejestracja: 15 sie 2017, 12:04

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: erminsterio »

profile to ramy mam śruby kulowe mam skąd tanio dostać więc już ich nie wliczam prowadnice to liczmy jakiś 1000 zł tak więc jakieś 1500 zł już zostaje na resztę tak więc w tym 1500 silniki elektronika i ta cała reszta tak więc w co warto inwestować ?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: FlameRunner »

Dobra, to teraz ja będę niemiły...

Napisałeś przed chwilą, że lubisz sobie wysoko stawiać poprzeczkę. Jak się to ma do ciągnięcia tematu-tasiemca, w którym pytasz absolutnie o każdy aspekt związany z budową drukarki?

Zresztą nie do końca rozumiem, co chcesz osiągnąć? Zbudować drukarkę idealną przy budżecie 2000 zł? Liczysz, że wymyślimy tu koło od nowa – lepsze niż kiedykolwiek?

Z tego co widzę, jesteś na dobrej drodze do skończenia z wiecznym prototypem z milionem innowacyjnych rozwiązań... z których żadne nie będzie dobrze działać.
morf
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 28
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: dragonn »

erminsterio pisze:rama śruby kulowe i szyny bo myślałem robić na hivina 12 albo 15 to już inna bajka chodzi mi głównie o silniki głowice paski jakaś elektronika i sam nie wiem co jeszcze będzie potrzebne
No właśnie, sam nie wiesz co będzie jeszcze potrzebne. To chyba nie ciężko doczytać z czego zbudowana jest drukarka? Elektronikę już byłą mowa, RAMPS + Arduino na początek to najlepsze rozwiązanie, jeśli 5 stepsticków to CI za mało to nie problem dołożyć zewnętrzny na extenderze (szukałeś w Google? czy się da więcej?). Paski standardowe GT2, a jeśli chodzi o to jakie konkretnie wziąć to poczekaj aż przyjdą do mnie bo zamówiłem 3 różne typy xD, na pewno opiszę. Ale też na początek jakikolwiek GT2 będzie dobry, to nie duży koszt i wymienić łatwo. Silniki, zerknij w mój podpis. Głowica też już na pewno było pisane - E3D v6 najlepiej, można z Chin - podobno ta od gościa od tytanowych łączników jest dobra (też był temat na forum).

Wiesz jaki jest Twój problem, rzucasz samymi pytaniami nawet nie próbując się wysilić żeby coś poszukać samemu i oczekujesz odpowiedzi na wszystkie pytania w Twoim konkretnym wątku.

Poczytaj sobie jakie głowice są, jakie silniki, jakie elektroniki - naprawdę nie jesteś pierwszy który stoi przed takim pytaniami.
morf
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: Artu »

Chłopaki, wielki szacun, za to, że jeszcze "dajecie radę" z takim leniem :clap:
Brak jakiegokolwiek samodzielnego zaangażowania w poszukiwaniu wiedzy jest porażający :shock:
Ja rozumiem, że można czegoś nie wiedzieć, ale nie można wiedzieć niczego, i próbować (nawet TEORETYCZNIE) to zbudować... Obrazek
morf, dragonn, anraf1001, chemik72
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: McKee »

A może to "Kaloria" wrócił i trolluje ?
:wave:
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
erminsterio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 41
Rejestracja: 15 sie 2017, 12:04

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: erminsterio »

O kurde widzę że wywołałem burze :P
No ale coz każdy niech odbiera to jak chce ale ja powiem krótko co uważam
Pierwsze komentarze że poszukać się nie chce itp. rozumie okey ale skoro są takie fora internetowe jest możliwość zapytania to ludzie pytają a skoro ktoś chce odpowiadać to albo niech odpowiada na pytania konkretnie albo niech podaje linki albo niech się nie odzywa skoro nie ma sił ( taka jest moja opinia jeśli kogoś urazilem sorry mówi się trudno )
To że gdy mam godzinkę czasu wolnego i poświęcam na dokończenie grawerki i w kolejce jest drukarka to to że zapytam co polecacie jaki zestaw i gdy ktoś ma chwilę wolnego i się zna i napisze że to i to to chyba wielkim wysiłkiem nie jest a jak jest to niech się nie odzywa a ten co na czas niech napisze ... Ale skoro takie wielkie oburzenie powstało poszukam sam a projekt troszkę się odciągnie ale jeszcze go zrobię
erminsterio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 41
Rejestracja: 15 sie 2017, 12:04

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: erminsterio »

dragonn jedyna osoba która ma do mnie cierpliwość tak po za tym i dzięki za chęci pomocy i podsuwanie fajnych pomysłów a na opinię pasków napewno poczekam :D
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: Kopytko »

Widzisz podchodzisz do tego zbyt prostoliniowo. Chodzi o to ,ze kilkukrotnie ktoś podaje ci rozwiązanie na tacy, a Ty pytasz wkoło o te same elementy. Dostałeś jasną informacje an temat elektroniki i ew tańszej opcji ( na początek) , to nadal wkoło o elektronice. Budzet niestety masz zbyt niski na oczekiwania jakie stawiasz. Nie wiem jaki masz dostęp do tanich rzeczy , ale metr prowadnicy liniowej mgm15 to koszt ok 600zł bez wózka. Nie wiem ile możesz mięć taniej. Ale na masywnych, tańszych prowadnicach tez można zrobić, jednak nie będą to oczekiwania jakie pastwiłeś.
Co do niechęci odpisywania, to przez pytania, "co wgrać do elektroniki itp" jest miliony poradników itp nawet na tym samym forum , po co powielać takie tematy.
JA zanim zadałem pierwsze pytanie i napisałem pierwszy post na forum, miałem za sobą pół roku studiowania tematów i wszystkiego co już było w internecie.
Nie mowie ,ze też tak musisz. Zrobiłeś grawerkę ! Super, zrewanżuj się teraz i załóż temat z opisem jej budowy i opisem Twoich problemów.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Dragonick
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 40
Rejestracja: 28 sie 2017, 21:48

Re: Budowa czegoś dla siebie :D

Post autor: Dragonick »

Kurcze dwa dni mnie nie było a tu się dość agresywnie zrobiło aż strach zadawać jakiekolwiek pytania :p
Też chce zaryzykować i spróbować na tym corexyu tylko mam pytanko co do silników czy wszystkie silniki moge dać takie same ? znalazłem coś takiego w chinach czy to bedzię coś warte https://pl.aliexpress.com/item/Germany- ... st=ae803_2 co o tym sądzicie ??
Widzę że duża przecena na extruder : https://pl.aliexpress.com/item/Titan-Ae ... st=ae803_2 kupował ktoś ?
A co do głowicy to nie wiem dlaczego taka róznica w tych dwóch linkach ? https://pl.aliexpress.com/item/Best-pri ... st=ae803_2
https://pl.aliexpress.com/item/V6-Remot ... st=ae803_2
Lepiej wziasc tą droższa ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”