Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 2
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: samezrp »

kretu pisze:Z autokalibracją prusy bywały problemy poza tym czy jest ona aż tak przydatna? Sam u siebie takiej nie mam i jakoś nie tęsknię bo jak się nie śpieszysz i nie odrywasz wydruków na siłę od gorącego stołu to kalibrujesz raz na tydzień a zajmuje to aż 5 min.
(...i niżej...)
Wszystko się zgadza. Z jednym małym wyjątkiem.
Na dzień dobry musisz drukarkę włączyć i coś wydrukować. Potem jeszcze ze 2 miesiące zabawy i... dotrzesz do etapu: muszę coś pogrzebać.
I o ile na początku zapewni Ci to Prusa, to po tych 2 miesiącach idealne będą kolejne opcje.
Jak zaczynałem nie wiedziałem nic o druku, nie wiedziałem nawet gdzie szukać. Kupiłem drukarkę na zasadzie: znalazłem, spodobała się, nie była chińska". Prusa odpadła ze względu na koszty (choć z perspektywy spokojnie wydałem więcej niż gdybym kupił Prusę, choć gdybym ją miał nie byłoby inaczej :)). Na szczęście trafiłem tak, że od pierwszego strzału drukarka drukowała, nawet ABS na czystym szkle, co dzisiaj mi się rzadko udaje :)
Po jakimś czasie zacząłem w niej grzebać, choć z perspektywy większość zmian i tak się nie sprawdziła.
W Prusie nie musisz nic zmieniać. Po pewnym czasie z auto-kalibracji zrezygnujesz, ale ją masz. Ja na swojej musiałem zainstalować i sprawdzić, żeby wiedzieć, że to zbędny gadżet. Na dzisiaj puszczam duży kwadrat i na oko widzę gdzie trzeba pokręcić po wyglądzie pierwszej warstwy.
I jeszcze jedna rzecz, jaką sobie przypomniałem. Jak koledzy w firmie kupili Prusę, zobaczyłem wydruk i... zdębiałem. Aż wziąłem mikroskop, żeby porównać warstwy tak ładnie wydruk wyglądał. I najlepsze jest to, że niby wszystko jest tak samo, w zbliżeniu warstwy wyglądają tak samo, a jednak ogólne wrażenie wydruku z Prusy było: wtryskarka.
Oczywiście to zależy od filamentu, slicera itd (uwielbiam srebrny PLA od 3DFilament, choć szary to już porażka), w Prusie mniejsza szansa na zrobienie błędu na początku.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: dziobu »

Pan Byku pisze: Jakbym słyszał swoją kobietę - Agnes? To Ty? Zarejestrowałaś się na forum?!
Misiu... jak będę kolejnym razem z Krk do Wawy jechał to przypomnij mi żebym po drodze Cie znalazł i kopnął ;p
(chyba wrzucę swoje zdjęcie do avatara; ale kto wtedy do mnie będzie pisał jak wszyscy uciekną...? ;p)
Pan Byku pisze:Dwie drukarki to jest jakaś opcja. Ale chyba wolałbym wziąć jedną DIY i Prusę, żeby mieć porównanie.
Prusę możesz kupić zawsze. _Przyzwoite_ samoróbki - tylko jak ktoś ma gest i sprzedaje. One nie leżą dlatego że są kiepskie; po prostu każdy ma już drukarkę, lub kilka, i albo mu kolejna zbędna albo nie ma gdzie postawić.
Pan Byku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 13
Rejestracja: 07 wrz 2017, 09:26
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Drukarka: chcę mieć

Re: Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: Pan Byku »

rafaljot pisze: Aha. No to przede wszystkim musi być ładna :D To zmienia postać rzeczy. Może HyperCube Evo ?
:rotfl:

Dobra, pośmialiśmy się, a jak to Evo wygląda?
Wcale mi nie pomagacie, ale coś tam już wiem więcej. Najgorsze jest to, że skłaniam się do pomysłu @dziobu i skończę z dwoma drukarkami. :twisted:

A prusa... no cóż.... będzie trzecia :D

Tylko czy jako początkujący potrzebuję AŻ tyle szczęścia? :)
Jednak skoro moja partnerka też ma drukować, to jedna dla mnie, jedna dla niej ;)
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: kretu »

Ja bym zaczął od porządnego zastawienia się co będziesz drukował i co potrzebujesz. Te drukarki różnią się w kilku kluczowych parametrach jak np. pole wydruku czy możliwość druku z kilku materiałów. Kilka drukarek to przyszłość ja bym zaczął od jednej i po miesiącu zobaczył czy nadal masz co drukować (i nie mówię tu o zbieraczach kurzu) I do tego po tym miesiącu będziesz znacznie lepiej wiedział co potrzebujesz od swojej drukarki.

A i nie jest powiedziane że więcej=lepiej ma być optymalnie do potrzeb. Mi ostatnio zabrakło 2cm w Z co jest bardzo irytujące i już powoli planuję drugą maszynę z większym polem roboczym. Za to z dwóch głowic korzystam skrajnie rzadko i wiem że przy następnej drukarce to nie będzie priorytet. Ale to ja ty możesz mieć zupełnie inne odczucia i np koniecznie chcieć mieć prusę z 4 podajnikami (choć to trochę taka proteza w stosunku do wielu głowic).
Pan Byku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 13
Rejestracja: 07 wrz 2017, 09:26
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Drukarka: chcę mieć

Re: Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: Pan Byku »

To chcę drukować:
https://3dlabprint.com/ :D

A moja kobieta jakąś biżuterie z "pięknych, błyszczących filamentów" - czyli drobnica.
Wiadomo, każdy to przerabiał i co chwilę wpadają nowe pomysły - wazon dla babci, zegar dla siostry, małego ludzika dla dziecka, T-rexa do ogrodu... etc,
To tez jest spoko: https://www.youtube.com/watch?v=zb0imgCo4S8 - takie a'la drewno, czy te drukarki pozwolą mi na druk na takim?
Ten test pokazuje mi, że Prusa umożliwi mi druk na wielu rodzajach filamentu w bardzo przyzwoitej jakości:
https://majsterkowo.pl/prusa-i3-mk2s-wi ... ukarki-3d/
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: kretu »

Tak jak podziwiam gościa od majsterkowo za stworzenie tego portalu bo na Polskie warunki jest świetny to ten test drukarki to chyba najgorszy test jaki widziałem:D Modele do testów wybrane bardzo słabe a prędkości wydruku to śmiech na sali. Co do różnych materiałów to nie chce mi się sprawdzać ale każdą z tych drukarek będziesz mógł drukować tymi samymi materiałami bo chyba wszystkie są fullmetal (co też nie koniecznie jest zaletą bo jak planujesz druk jedynie z PLA to lepszy teflon)

Ja widzę że kolega jest zdecydowany i liczy na to że go poprzemy że prusa to najlepsza opcja:D Ja powiem tak każda z tych drukarek jest dobra. Każda ma swoje atuty więc każdy wybór będzie dobry. To od ciebie zależy na czym ci zależy najbardziej i czy kwestie finansowe są istotne.
Pan Byku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 13
Rejestracja: 07 wrz 2017, 09:26
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Drukarka: chcę mieć

Re: Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: Pan Byku »

Tak. Jestem zdecydowany na drukarkę od olo2000 z Fabrykatora. :)
Jednak patrzę sobie po aukcjach a tu takie cudeńko:
http://allegro.pl/zortax-m200-drukarka- ... ml#thumb/1
hmm?
Na pewno znajdę jakieś opinie na forum o owej ;)
Natknąłem się też na aukcje anycubic i3 mega, która też zbiera niezłe recenzje po internetach. - gdy jeszcze stałem przed wyborem "chińczyka".
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: Artu »

Do druku z ABS i innych "skurczowych" materiałów lepiej mieć drukarkę z zamkniętą komorą. Zarówno proponowana M90, jak i ta od Pawła spełniają te warunki :git:
Jeśli chodzi o drukowanie "samolocików", to ze względu na pole druku lepsza będzie ta od Pawła... M90 ma max.190mm w Z, ta od Pawła 290mm... moje delta będzie miała 500mm :mrgreen:

Ale wybór należy do Ciebie Panie Byku :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Pan Byku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 13
Rejestracja: 07 wrz 2017, 09:26
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Drukarka: chcę mieć

Re: Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: Pan Byku »

A Twoja Delta jest na sprzedaż? :D
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: Artu »

Ona jeszcze się buduje :smile2:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”