Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Pan Byku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 13
Rejestracja: 07 wrz 2017, 09:26
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Drukarka: chcę mieć

Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: Pan Byku »

Hej
Potrzebuję jak najwięcej opinii, dlatego w akcie desperacji spytam też tu.
Wychodzę z założenia, że nie wszyscy są wszędzie zarejestrowani ;)
Stanąłem przed dylematem.
Oryginalna Prusa i3 mk2s kontra solidnie wykonana drukarka użytkownika z sąsiedniego forum: http://www.fabrykator.pl/board/viewtopi ... =34&t=1304

Czy to są takie same urządzenia? Chodzi mi głównie o możliwości druku, porównując zastosowane w nich komponenty.
Osobiście skłaniam się do urządzenia zbudowanego od podstaw przez użytkownika olo2000pm.
Czy Wy także? ;)
Dzięki!
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2017, 10:07 przez Pan Byku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: Kopytko »

JA bym proponował jeszcze przemyśleć to viewtopic.php?f=27&t=1157 i wydruki z tej drukarki, czym dalsze tematy tym lepiej dopracowana i na wielu porządnych częściach viewtopic.php?f=9&t=360.
cena wręcz okazyjna
Pan Byku
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Pan Byku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 13
Rejestracja: 07 wrz 2017, 09:26
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Drukarka: chcę mieć

Re: Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: Pan Byku »

No i zaczynam żałować, że spytałem...
Masakra. :crazy2:
Dobra to różnice poproszę między tym Mendelem 90 a tamtą drukarką.
Tylko błagam, wyobraźcie sobie, że nie lubicie użytkownika PrzemoS i bądźcie obiektywni!
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: Kopytko »

Moze tak porównaj zdjęcia wydruków. i zastosowane podzespoły. Nie mówię ,ze olo ma złą drukarkę bo jest bardzo dobra. Ale Mendel PRzemosa jest równie dobry a może mógłbym zaryzykować lepszy. Ale wydruki mówią same za siebie.
Choc moja opinia faktycznie moze być nie obiektywna:P Dlatego niech inni sie wypowiedzą jeszcze:P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Padnik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 21
Rejestracja: 17 cze 2017, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 1

Re: Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: Padnik »

A to twoja pierwsza drukarka czy masz już jakieś doświadczenie?
Co prawda Prusa i3 MK2S ma mniejsze pole robocze od Prida, ale autokalibracja i ciągłe aktualizacje Slic3ra i firmware prusy mówią same za siebie.
Już nie mówiąc o modyfikacjach, ulepszeniach i modularności, dzięki temu że jest całkowicie open source, co ci pozatym zapewnia wsparcie nie tylko producenta, ale i ogromnej społeczności prusy.
A o jakości wydruków jest dużo wypowiedzi w internetach :mrgreen:
"Everyone is a maker, only I am a printer" 8-)
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: Artu »

Pan Byku pisze:No i zaczynam żałować, że spytałem...
:lol:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Pan Byku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 13
Rejestracja: 07 wrz 2017, 09:26
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Drukarka: chcę mieć

Re: Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: Pan Byku »

Padnik pisze:A to twoja pierwsza drukarka czy masz już jakieś doświadczenie?
Co prawda Prusa i3 MK2S ma mniejsze pole robocze od Prida, ale autokalibracja i ciągłe aktualizacje Slic3ra i firmware prusy mówią same za siebie.
Już nie mówiąc o modyfikacjach, ulepszeniach i modularności, dzięki temu że jest całkowicie open source, co ci pozatym zapewnia wsparcie nie tylko producenta, ale i ogromnej społeczności prusy.
A o jakości wydruków jest dużo wypowiedzi w internetach :mrgreen:
Pierwsza.
I to i to i to... Właśnie to wszystko o czym wspomniałeś, sprawia, że nie mogę przestać myśleć o Prusie.
Znowu konstrukcje użytkowników olo2000pm z Fabrykatora i PrzemoS, wyglądają solidnie, są sztywniejsze mają większy obszar roboczy i na pewno są cichsze (jest to dosyć istotny argument), a do tego tańsze. Mniemam, że na wsparcie również mogę liczyć.

Dzielę się Waszymi spostrzeżeniami z kobietą w tak zwanym międzyczasie i ona kwituje z przymrużeniem oka w ten sposób: "znaczy, będziemy musieli kupić dwie drukarki..." :lol:
Awatar użytkownika
Padnik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 21
Rejestracja: 17 cze 2017, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 1

Re: Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: Padnik »

Pan Byku pisze:Dzielę się Waszymi spostrzeżeniami z kobietą w tak zwanym międzyczasie i ona kwituje z przymrużeniem oka w ten sposób: "znaczy, będziemy musieli kupić dwie drukarki..." :lol:
Można się takiej kobiecie oświadczyć :lol:

Jeśli nie masz doświadczenia to uważam że lepszym wyborem będzie sprawdzona "komercyjna" drukarka typu Monkeyfab, Prusa itp.
Miałem Pirxa 3D i Monkeyfaba i doszedłem do wniosku że ręczna kalibracja to jeden wielki ból zadka, ale z drugiej strony można się też wiele nauczyć i niestety stracić dużo czasu, godzin, dni i weekendy.
Jeśli cenisz sobie niezawodność sprzętu i czas, to jest to najsilniejszym argumentem za Prusą.
Co do hałasu, to zamiast łożysk kulkowych można np zainstalować łożyska liniowe igus oraz amortyzatory drgań dla silniczków.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2017, 11:26 przez Padnik, łącznie zmieniany 2 razy.
"Everyone is a maker, only I am a printer" 8-)
Pan Byku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 13
Rejestracja: 07 wrz 2017, 09:26
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Drukarka: chcę mieć

Re: Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: Pan Byku »

Padnik pisze: Jeśli cenisz sobie czas i niezawodność sprzętu, to jest to najsilniejszym argumentem za Prusą.
Obawiałem się tego :/

Po cichu liczyłem na tekst typu:
"Daj sobie spokój z Prusą. Swoją popularność zawdzięcza marketingowi, a nie jakości wydruków, tudzież łatwości obsługi. Drukarki przytoczone przez Ciebie są zbudowane z dużo lepszych materiałów i są to solidne konstrukcje. Jak widzisz, wydruki wychodzą nawet ładniejsze niż z Prusy. Więc pozostaje tylko wybór czy Mendel, czy Pride" :blush:

No a tu się okazuje, że Prusa jest poważnym graczem nawet w starciu z solidnie wykonanymi drukarkami.
Jest jeszcze jeden aspekt, który przemawia za Prusą - moim zdaniem, łatwiej będzie mi ją odsprzedać ;) Właśnie dzięki jej popularności.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Org. Prusa i3 vs Solidny homemade

Post autor: kretu »

Czy ja wiem czy to taki argument za prusą? Mało to tematów osób posiadających oryginalną Prusę które mają identyczne problemy do osób mających samoróbki? Ewentualnie łatwiej znaleźć rozwiązanie problemów bo przy tylu użytkownikach ktoś inny już je pewnie miał i znalazł rozwiązanie. Ale obie maszyny z tego tematu to mocno dopracowane i sprawdzone maszyny więc też raczej nie obawiałbym się jakichś większych bojów z nimi. Tym bardziej że w cenie Prusy miałbym prawie obie te drukarki:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”