jak zaczac, Prusa czy Zortax ?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
kredka
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 02 paź 2017, 09:41

jak zaczac, Prusa czy Zortax ?

Post autor: kredka »

Moj pierwszy post, wybaczcie brak ogonkow.
Potrzebuje drukarke ktora bedzie drukowac precyzyjnie i estetycznie i w miare szybko(mozliwie gladko,
bez widocznych warstw). Nie chce zbytnio koncentrowac sie na budowie drukarki poniewaz mam wieksze
problemy do przebrniecia ze swoim projektem.

Czy to jest realne kupic Zortrax wcisnac drukuj i zajac sie innymi rzeczami czy lepiej mimo wszystko kupic prusa i3 mk2s kit
zlorzyc samemu ale tez nie grzebiac sie w tym do pozoimu szukania czesci, tak tylko zeby miec ogulna wiedze a potem kupic drukarke
klasy Zotrax? Obawiam sie ze kazda drukarka nawet dobra jak to maszyna z elementami mechanicznymi predzej czy pozniej
sie popsuje, gwarancja wygasie i co dalej. Z drugiej strony moze zanim gwarancja wygasnie za rok(nie wiem ile ta drukarka ma gwarancji)
klasa dzisiejszych drukarek za 2tys $ bedzie juz standartem dostepnym za 2000 zl i dzisiejsze problemy z drukiem benda juz piesnia przeszlosci.

Co sadzicie, da sie ominac nauke, czy tak czy siak trzeba przejsc przez skladanie?

Bende wdzieczny za podpowiedzi bo ogladnalem juz tony recenzji i wypowiedzi na forum sa tak zroznicowane ze jestem kompletnie
zdezorientowany.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: jak zaczac, Prusa czy Zortax ?

Post autor: dragonn »

Przez składanie nie trzeba przechodzić ale osobiście nie brałbym zortraxa. Dla mnie ten sprzęt jest zbyt ograniczony, wiem że już jest lepiej ale nadal dużo brakuje i zawsze będzie do otwartości takiej Prusy. A Prusę możesz przecież zamówić poskładaną tak samo.

BTW jak bym miał teraz brać wziąłbym wersję MK3 koniecznie.
kredka
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 02 paź 2017, 09:41

Re: jak zaczac, Prusa czy Zortax ?

Post autor: kredka »

chodzi mi o to ze kupujac taka zamknieta drukarke jak zortrax na poczatku moze wszystko isc gladko a potem utke i nie bende wiedzial co dalej a przy takiej otwartej drukarce gdzie wszystko mozna samemu wyregulowac, moze nie bedzie to najszybsze ale zdobende know how i potem bende mogl sie przesiasc na powiedzmy automat i w razie awari go ogarne, czy to bez znaczenia i uderzac odrazu w drozsza drukarke?
Dzieki dragon za podpowiedz, kolejny punkt dla prusy.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: jak zaczac, Prusa czy Zortax ?

Post autor: FlameRunner »

kredka pisze: Czy to jest realne kupic Zortrax wcisnac drukuj i zajac sie innymi rzeczami
Tak.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: jak zaczac, Prusa czy Zortax ?

Post autor: dragonn »

Ja też uważam że tak, nigdzie zresztą nie powiedziałem że nie tylko moim zdaniem Zortax to niezbyt dobry wybór. Dużo lepiej jak ktoś chce mieć coś 'gotowego out-of-box' np. wziąć ultimaker-a 2/3
kredka
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 02 paź 2017, 09:41

Re: jak zaczac, Prusa czy Zortax ?

Post autor: kredka »

czyli przy dalszej eksploatacji przy drukarce za 2k $ nie jest niezbedna wiedza ktora nabende przy tanszych prusach zeby ogarniac sprawe?
W czym ultimaker jest lepsza od Zortrax? , ogladalem recenzje, Zortrax, przynajmniej na filmach daje bardzo gladki wydruk, gladszy od Ultimakera i inni chwalili drukarke za niezawodnosc i dokladnosc i Zortrax wydaje sie tanszy.
https://www.youtube.com/watch?v=S7qdHR_vQDk
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: jak zaczac, Prusa czy Zortax ?

Post autor: dragonn »

Moim zdaniem test jest bez sensu bo ulti leci na PLA a Zortrax na ABS i do tego na różnych kolorach. W czym ulti jest lepszy? Jest otwarty, chcesz użyć innego slicera? Nie ma problemu. Chcesz wyłączyć raft? Żadne problem, masz pełną dowolność wszystkich parametrów.

EDIT

Popatrz sobie tutaj na te wydruki https://www.youtube.com/watch?v=lvtFyMdKL0A
kredka
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 02 paź 2017, 09:41

Re: jak zaczac, Prusa czy Zortax ?

Post autor: kredka »

ok, rozumiem, czy przy drukarce UM trzeba z czasem ostro dlubac czy mozna raczej spac spokojnie?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: jak zaczac, Prusa czy Zortax ?

Post autor: dragonn »

Pewnie trzeba tyle samu co przy Zortrax. Każdy sprzęt czasem ma prawo się zepsuć, oczywiście awarie w takich Zortrax czy Ulti raczej zdarzają się po naprawdę dużej ilości przepracowanych godzin.
kredka
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 02 paź 2017, 09:41

Re: jak zaczac, Prusa czy Zortax ?

Post autor: kredka »

no wlasnie caly moj bol czy jak dojdzie do awari to taki zielony czlowiek ktory nigdy nie zaznal dlubania ogarnie sprawy. Pewnie mozna by rozprawiac nad tym miesiacami. Dzieki za info.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”