Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: Kopytko »

Jeżeli drukowanie z ABS dużych powierzchni , to tylko i wyłącznie zamknięta komora. Na CR można drukować z PLa ew jak się dobrze postara PET. ABS ASA będzie pękało ze względu na zbyt duze naprężenia i różnice temperatur. Jeżlei PLA to wydaje mi się ,ze CR-10 to dobry wybór. Tym bardziej ,ze wydruku będą obrabiane więc małe niedoskonałości w warstwach w niczym nie przeszkodzą.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 17
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: Drunk_ZoZol »

Nie wiem czy z ABS'u będę robić duże powierzchnie, wiem że chcę zbudować komorę pod drukarkę, także to też raczej nie byłby problem ;)

I dalej nie wiem czy opłaca się dopłacać do tych 10cm te 200 dolarów czy nie lepiej zainwestować tych pieniędzy w resztę komponentów do zwykłej 10S :D
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
dodi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 64
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:15

Re: Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: dodi »

Ja kupiłem CR-10 w wersji standardowej, za 1400 zł na GB wyrwiesz z chin albo 1600 zł z Anglii . Tez będę drukował prototypy.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 17
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: Drunk_ZoZol »

Standardowa mnie kompletnie nie interesuje niestety, nie ma paru istotnych u mnie funkcji - wykrywanie filamentu, możliwości wznowienia na wypadek braku zasilania, oraz dodatkowy silniki linii Z. Ale myślę właśnie nad "zwykłym 10S" albo 10 4S które ma pole robocze 3x400mm ;)

W ogóle zadowolony z zakupu? Nie masz uczucia "Cholera, mogłem wziąć coś lepszego" czo coś? :D
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: virgin71 »

Drunk_ZoZol pisze: I widzę o jakiej napisałeś - Tevo Tornado. Lecz nie widzę wersji w stylu 10S - Czyli - dwa silniki w linii Z, brak czujnika filamentu i pewnie inne drobne zmiany.
Do czego owe 2 silniki, czy też czujnik filamentu?
To są bajery.
Co do wielkości, też się zastanów, bo nie czas jest problemem (ja puszczam dużo wydruków co trwają nawet 36h), a to, że sam druk jest problematyczny. Sprawdź co w kubaturze 21cm możesz zrobić, a co nie. Jak kupowałem pierwszą drukarkę to myślałem, że w polu 20x20 nic mi się nie zmieści - później okazało się, że do większości rzeczy wystarczy mi 12x12 (bo w przekątnej wyjdzie więcej), choć były rzeczy, które wchodziły na styk.
Oczywiście, jeśli masz już teraz projekty na tak duże pole, to nie ma co dużo myśleć.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 17
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: Drunk_ZoZol »

2 silniki dla stabilizacji posuwu, czyż nie? ;> A czujnik filamentu to również jest fajna rzecz. Podobnie jak wznowienie pracy po utracie prądu (zdarza się u mnie w okolicy dość często krótkie przerwy w dostawie energii niestety - Warszawa, Praga PD - kto mieszka w okolicach Gocławia wie, że czasem potrafią od tak prąd wyłączyć. ;)

Co do ewentualnego "cięcia" wydruków - na poczatku samym o tym myślałem że to nie problem - dalej nie jest to jakiś większy problem, choć wolałbym mieć gotową całość by zdjąć, i móc od razu poprawiać i wrzucać w silikon, a nie dodatkowo kleić :D Po prostu pewna wygoda ;)

Co do samego "problematycznego" wydruku - Wiem że nie jest to proste, ale jak już wspomniałem - raczej nie będę mieć skomplikowanych wzorów na tyle, by mogło się coś samo zepsuć. A widziałem parę wydruków ze zwykłej CR10 i wyglądają całkiem nieźle. :D
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: virgin71 »

Wiesz, nic tak nie działa jak UPS (wydruk nawet wznowiony, to nie to samo, bo dysza zatrzymana w obrysie, zepsuje go w miejscu zatrzymania). Są na świecie różne fajne rzeczy, ale zwykle nie są budżetowe.
Na razie mam takie wrażenie, że napisałeś coś w stylu: chciałbym kupić Dacie, tę najtańszą opcję, tylko wiecie, fajnie jakby silnik był ten mocniejszy, była komunikacja satelitarna, a czujnik deszczu też fajna rzecz...
Tak trochę nie do końca budżetowo się nagle zrobiło, a pojawiają się bajery, które, owszem są fajne, ale to tylko bajery.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 17
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: Drunk_ZoZol »

o UPS też myślałem przy zerkaniu na samo CR-10 ;) Nie widziałem jak to działa w praktyce (Wznowienie druku) i nie wiem czy faktycznie może zepsuć wydruk w taki sposób, że będzie nie do naprawy - jeżeli tak to faktycznie zbędny bajer i tak czy inaczej UPS postawię, rzadko się zdarzają przerwy na godzinę, więc taki dwugodzinny powinien wystarczyć ;)

Raczej szukam Forda Galaxy wśród tanich i sprawdzonych aut rodzinnych, co czasem i pociągnąć przyczepę może. Tak, podgrzewana przednia szyba to jest to. ;) I nie napisałem że szukam TANIEJ opcji, szukam budżetówki, ale która byłaby niezła - jak na budżetówkę..

Dlatego zadałem dość szczegółowe pytania, forum wydaje mi się odpowiednie do zadawania takich pytań, gdyż macie jakieś doświadczenie. Jestem laikiem i tak prosiłbym mnie traktować - nie wiem jak źle mogą wyglądać zepsute wydruki, mogę się tylko domyślać.. Teoria a praktyka to dwie różne rzeczy.

Inaczej zapytam - Znając moje wymagania co do drukarki - uważacie że dobrym zakupem będzie ta drukarka w wersji S4, czy lepiej zaoszczędzić te 200 dolców, dołożyć je do dodatków (Lepszy grzany stół) i starać się zmieścić wydruki na tych 30cm - choćby drukując w pionie i po przekątnej?

Prawdę mówiąc i tak miałem zamiar dokupić parę rzeczy, po celnej uwadze Kretu co do zasilania i jakości stołu - choćby samo grzanie bym wymienił - jeżeli by się fabryczne nie sprawdziło.

Stać mnie na to, by kupić tego Creality 10 S4 oraz by pobawić się w modding. Tylko jeszcze jest kwestia - nie kupię gotowej drukarki o podobnych parametrach jak owy CR-10-S4, tyle że gotowej, przemyślanej i dobrze zrobionej przez producenta? Na ten moment całkowity budżet na samą drukarkę, jej modyfikację i parę próbek filamentów to ok. 3400zł - Jeżeli znajdzie się coś lepszego, o podobnych parametrach - byłoby fajnie gdyby ktoś się tym podzielił ^^
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: McKee »

Posiadając 3500pln i żadnej drukarki (jeszcze) brałbym raczej tą: http://allegro.pl/drukarka-3d-ultimaker ... 91903.html#
Tylko ja mam nieco inne potrzeby i duże wydruki mnie tak nie kręcą (czołg w skali 1:1 obecnie drukują na mniejszych drukarkach :rotfl:).
Nie spodziewaj się przemyślanej konstrukcji i solidnego wykonania od Chińczyka - oni tego nie sprzedają charytatywnie - muszą zarobić - idą na ilość i ładne parametry w reklamach (do tego jeszcze dochodzą youtubowe recenzje z magicznym "za tą cenę" to bardzo dobra drukarka).
Wydaje mi się że oczekiwania masz właściwie ustawione - jeżeli tylko trochę szpachli na te maski zamierzasz dawać to bierz to Creality. UM byłby bardziej uniwersalny ale pole druku dużo mniejsze.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 4
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: SQ9KRD »

Drunk_ZoZol niechce abyś moją wypowiedź potraktował jak atak raczej jak dobrą radę lub dalsze wskazówki.

Generalnie CR 10 czy to w wersji S czy nie jest ciekawym wyborem pamiętaj jednak iż zaczynasz zabawę z drukiem 3D i musisz przebrnąć przez szereg problemów. Od dobrej kalibracji stołu poprzez zapychającą się dyszę na odklejających się wydrukach. Moim zdaniem im większy ( cięższy ) model drukujesz tym mnie rozsądny jest stół poruszany w płaszczyźnie Y ( rodzina Prusa ). Może jednak warto poszukać czegoś ze stołem w osi Z.
Kolejny problem to drukowanie z ABS`u o którym wspominasz. Jest to materiał bardzo !! bardzo podatny na wszelkiego rodzaju przeciągi. Nawet jeśli nie odklei się od stołu przy otwartej obudowie to szansa iż nie rozwarstwi się maleje wraz ze wzrostem wysokości druku. Tu z ratunkiem może przyjść PET-G który jest mniej podatny na to zjawisko przy zachowaniu zbliżonych parametrów plastiku. Na forum co jakiś czas pojawiają się naprawdę dopieszczone drukarki kolegów które sporo problemów mają za sobą.

Jeśli chodzi o sam UPS to nie wiem jaki musiałbyś wsadzić aby wytrzymał 2h brak zasilania przy ciągłym grzaniu/podgrzewaniu stołu do 100 C ( ABS ).
Sam mam drukarkę podpiętą pod NOVA 1100 AVR i kilka razy uratował mi wydruk tylko że zasilania nie miałem może max 30 min.
Kiedyś pewnie znajdę czas by sprawdzić max czas pracy.

Licz się z tym iż apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”