Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 17
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: Drunk_ZoZol »

Witajcie!

Jako że pominąłem "Powitalnie" to teraz się przywitam.

Także raz jeszcze: Witajcie, nick mój Drunk_ZoZol, amatorsko chciałbym podrukować ;)

Powitanie mamy za sobą, teraz do rzeczy.

Chcę kupić drukarkę 3D, kwota nie za wysoka, ani nie za niska. Myślę, że 1,5-2,5 tys to budżet w sam raz na coś... hm. Budżetowego ;)

Będzie to moja pierwsza drukarka 3D, a przynajmniej pierwsza osobista z jaką będę mieć styczność na dłużej niż 15 minut.
Przejrzałem parę tematów, i tak jak kiedyś myślałem o zakupie XYZ DaVinci 1.0 Pro, tak teraz chciałbym mieć konstrukcję bardziej otwartą - wydaje się mniej problematyczna w przypadku awarii. Ale do rzeczy.

Drukarka której szukam winna mieć:

-Pole robocze powierzchni min. 3x300mm
-Podgrzewany stół
-być przystępna w budowie (Im prostsza tym lepsza)
-na prędkości wydruku mi aż tak nie zależy - jeżeli wydruki mogą być przez to ładne i w miarę dokładne (Oczywiście proporcjonalnie do wielkości, nie wymagam dokładności żywicznych w plastiku) - Jestem cierpliwy. ;)
-otwarta na modyfikacje - Np. chciałbym kiedyś dorzucić obok głowicy drukującej laser do grawerowania - może cięcia (Karton, sklejka 1mm) -co byłoby w sumie lepsze niż grawer ^^
-Jak wspomniałem ciut wyżej - by wydruki były w miarę dokładne - ostre boki w kostce, otwory tam gdzie powinny być, nie zapadające się pod swoim ciężąrem pionowe łuki (np. w znanym benchy) - widziałem że się zdarzają problemy z tymi łukami w Anetach, nie wiem jak w innych "tanioszkach"
-Fajnie by było, gdyby miała "pomocnika poziomowania stołu" - W sensie by głowica sama chodziła po stole, a ja bym tylko śrubki dokręcał ^^

Drukarka ma mi służyć zarówno do nauki, zabawy, tworzenia rzeczy dla dzieci i prototypów do odlewania w żywicy - dlatego fajnie by było gdyby można drukować z ABS'u.

I teraz tak:

Przejrzałem parę popularnych modeli na rynku, i wytypowałem jak na razie jedną drukarkę: Znanego Wam Creality CR-10 w wersji 4S - Czyli To samo co 10S, lecz o polu roboczym 400x400x400 (Im większe pole tym dla mnie lepiej, lecz nie wiem jak drukarka by sobie radziła)

I mam parę pytań co do tej drukarki:

Czy wielkość obszaru roboczego nie wpływa na "stabilność" konstrukcji? Dłuższa rama X wydaje mi się bardziej... giętka po środku - mogę się mylić, gdyż konstrukcja wygląda na solidną, zwłaszcza, że chcę zastosować "wzmocnienie ramy" - wydrukować uchwyty na górę i na przód drukarki, i metalowym prętem wzmocnić całą konstrukcję - widziałem to rozwiązanie i wydaje mi się dobre.

Czy ta drukarka wystarczy w 100% aby drukować z: ABS, PLU, TPU, - może i "carbonowe" filamenty (Słyszałem o istnieniu, nie znam dokładnej specyfiki, ponoć wzmocnione PET-G)

Nie mam dwóch lewych rąk, zajmowałem się serwisem konsol i komputerów, także wydaje mi się, że technicznie w miarę wszystko ogarnę - w razie czego się poduczę, ale czy w tym modelu MOSFET jest wymagany do podgrzewanego stołu?

Czy drukarka na wstępie wymaga "instant" wymiany jakichś poszczególnych elementów? I nie mówię o czymś takim jak:
-dodrukowanie napinaczy pasków;
-dodrukowanie wzmocnienia ramy;
-dodrukowanie "posuwaczy kabli" (Te śmieszne korytka w stylu gąsienicy czołgu)
ogólnie dodrukowanych elementów.

Chodzi mi bardziej o np. głowicę drukującą, czy same dysze (Różne rozmiary i tak raczej dokupie)

Czy istnieje ewentualnie coś innego do kwoty 2,5 tys. zł, co byłoby lepsze niż owy CR 10-4S? I czy ktoś kojarzy - Czy ta drukarka (CR-10 4S) była kiedyś na jakiejś promocji? Bo wszędzie widzę kosztuje średnio 800$, a zwykły 10S kosztuje 600$ - Warto dopłacać te 200$ do dodatkowych 10cm pola roboczego w dwóch osiach, czy jednak patrzeć na zwykłą 10s?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi! :)
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 466
Kontakt:

Re: Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: Artu »

Najpierw przemyśl, i poczytaj jakie są problemy z tak dużymi wydrukami. Pomijam już fakt, że wydruk wielkości 300x300x300mm będzie trwał grubo powyżej 100h :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 17
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: Drunk_ZoZol »

Artu - Dziękuję za odpowiedź.

Tak jak napisałem - jestem bardzo cierpliwą osobą ;) Wydruki o tej wielkości drukowałbym raczej bardzo rzadko, potrzebne mi są takie wielkości tylko w celu bezpośredniego zrobienia odlewu silikonowego. na pewno nie wypełniłbym nigdy pełnego pola 30x30x30cm - Raczej 28x29x10cm - i już tak strasznie to nie wygląda ;) Zamierzam drukować maski mojego pomysłu - łatwiej jest mi je robić w programie niż w glinie ;)

Edit - Domyślam się, że są problemy, lecz w przypadku masek nie powinno być większych problemów - mało krzywizn i ostrych "zakrętów" ;)

Oraz te 28x29x10cm - 10cm to chodzi mi o wysokość, nigdy nie pamiętam którą wielkość podaje się jako wysokość :D Ale chyba w ten sposób powinien wyglądać zapis :D
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 466
Kontakt:

Re: Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: Artu »

Taki wydruk to kilka dni i nocy się będzie drukował :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 17
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: Drunk_ZoZol »

Artu - Widzę, że się upierasz co do czasu ^^ Także wziąłem model jednej z "cięższych" masek, sprawdziłem w CURA - podaje 14h 20 min. Możliwe, że dłużej, ale nawet jak 20godzin by to trwało, to dalej mi to nie przeszkadza. ;)
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: dragonn »

Najprawdopodobniej będziesz taka maskę malował czy poprawiał inaczej po wydruku. Moim zdaniem śmiało weź sobie dodatkowo dyszę 0.8mm, to mocno przyśpieszy wydruk.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 466
Kontakt:

Re: Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: Artu »

Drunk_ZoZol pisze:...
Twoja racja, mój spokój :mrgreen: Czekam więc na Twoje wydruki :git:
Co do modelu drukarki, to nie pomogę, bo jak na razie jedną sam "wystrugałem", a druga "się robi"... też moimi rękami :P
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 17
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: Drunk_ZoZol »

Artu - Ależ nie chodzi o to, że "moja racja" tylko napisałem - Dla mnie nawet tydzień może drukować, byle dobrze wydrukować. Stąd pytanie czy da radę, czy też nie ;)

Dragonn - Tak, będę poprawiać wydruki tego typu, ale nie aż tak, by sobie pozwolić na "duże rowki", gotowy element ma służyć za kopyto do kopiowania 1:1. ;)
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: kretu »

Ja bym pomyślał na twoim miejscu jeszcze o nowej TEVO (wariacja CR-10) pole co prawda 3x300 ale stół grzany z 230V a nie 24V. A jeżeli planujesz ABS to nagrzanie stołu 400x400 do 100*C z 24V może trwać sporo czasu i dać niezły wycisk zasilaczowi (a obstawiam że Chińczyki przewidują grzanie głównie na 60* pod PLA) Ale nie widziałem na żywo żadnej z tych drukarek.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 17
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Creality CR-10 S-4 - Prawidłowy "zachwyt"?

Post autor: Drunk_ZoZol »

Kretu - Celna uwaga. Myślisz że można jakoś ewentualnie zmienić podgrzewanie na opcję 220V i sterowany z tej samej skrzynki? ;>

I widzę o jakiej napisałeś - Tevo Tornado. Lecz nie widzę wersji w stylu 10S - Czyli - dwa silniki w linii Z, brak czujnika filamentu i pewnie inne drobne zmiany.

Bo tak to bym nad nią pomyślał ^^

Swoją drogą - jako że dalej średnio się orientuje - Jest możliwość założenia modułu lasera obok głowicy? Bo widzę że do 8 wersji mają coś takiego, ale do 10 już nie bardzo - Pewnie to samo, ale wolę mieć pewność. Inna sprawa - jest możliwośc zamontowania innego ekstrudera? Np. na dwa kolory filamentu etc. w takiej S10? ^^
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”