Kupno drukarki do firmy

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Kupno drukarki do firmy

Post autor: Tuchajbej »

Witam.

Tak wyszło że szef podchwycił temat zakupu drukarki do roboty.
Założenia:
1. Ma być kupiona w PL, na fakturę, z dostępnym serwisem.
2. Ma być zabudowana, żeby nikt paluchów nie wsadził gdzie nie potrzeba, no i oczywiście ze względu na temperature w komorze.
3. Z czego będą wydruki to trudno powiedzieć. Powiedzmy ze z tych popularniejszych materiałów.
4. Ma służyć dwóm celom: prototypowaniu i mikroprodukcji.
5. Koszt to wynik spełnienia założeń, a nie założenie samo w sobie. Powiedzmy, że przyjmijmy na początek przedziały do 10k, do 15k, do 20k.

Wstępny pomysł (nie mój) był na Zortraxa M200.
Czy możecie coś podrzucić?
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Kupno drukarki do firmy

Post autor: virgin71 »

Standardowo powiem, że Ultimaker;)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Kupno drukarki do firmy

Post autor: dziobu »

Pooglądaj różne i wylosuj. Ludzie są zadowoleni z każdej drukarki ;p

Do takiego celu jak Twój mam Zmorpha - swego czasu wygrał z M200 i Makerbotem.
Serwis nie wiem jaki mają; nie potrzebowałem. To co się psuje naprawiam we własnym zakresie (mam dwie stare, używane głowice i one generują 95% problemów głównie przez przecierające się kable; nowe są dobre). Kontakt z nimi jest OK.
Mnie urzekła zwłaszcza jedna opcja - wymienne głowice. Mam ich kilka i gdy jakaś się zatka czy generuje problemy (czyli zatka ;p) to podmieniam na inną i pracuję dalej. A jak mam chwilę to tą czyszczę.
Wiem natomiast że soft w modelu 2.0SX był dziwny ale niby w najnowszym znowu jest OK dlatego w razie czego powinieneś ją oglądnąć.

No i jest jeszcze jeden popularny producent do którego nie zabraknie Ci wsparcia czy dodatków - Ultimaker ;p
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Kupno drukarki do firmy

Post autor: Tuchajbej »

Mi się podoba właśnie ultimaker 2.

Jak się tego typu drukarki mają do naszych reprapow? Mówiąc o awaryjnoaci, powtarzalnością itp?
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Kupno drukarki do firmy

Post autor: dziobu »

Mają się jak picie w Szczawnicy do szczania w piwnicy :)

Albo napiszę tak - przez 2-3 miesiące po zakupie drukowałem nie mając pojęcia co daje grzanie stołu, jak się go poziomuje albo jaki jest sens nawiewu (i ABS też!) a wydruki wychodziły bardzo ładne. O tym że mam kartę z konfiguracją dowiedziałem się jeszcze później ;p Nie miałem czasu się w to zagłębiać, a do tego wszystko po prostu działało - to i motywacji nie było. Jak z lodówką. Nie wiem czy da się tak z reprapem, ale czytając to forum szczerze wątpię.

Zapewne niejeden reprap po tuningu drukuje lepiej niż moje Zmorphy, tyle że ja w nim grzebałem. W sumie jedyne co zmodyfikowałem to nadmuch ale w nowych modelach i to już poprawili.

Jeśli masz jakiekolwiek pojęcie o sprzęcie, a zapewne masz, to dla Ciebie taki Ultimaker będzie totalnie bezobsługowy.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Kupno drukarki do firmy

Post autor: FlameRunner »

dziobu pisze: Nie wiem czy da się tak z reprapem, ale czytając to forum szczerze wątpię.
Forum to krzywe zwierciadło, tu przychodzą ludzie z problemami.
Jak masz reprapa w 100% sprawnego i porobione profile, to też po prostu drukujesz, a na forum co najwyżej chwalisz się wydrukami. ;)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Kupno drukarki do firmy

Post autor: dziobu »

FlameRunner pisze:
dziobu pisze: Nie wiem czy da się tak z reprapem, ale czytając to forum szczerze wątpię.
Forum to krzywe zwierciadło, tu przychodzą ludzie z problemami.
Jak masz reprapa w 100% sprawnego i porobione profile, to też po prostu drukujesz, a na forum co najwyżej chwalisz się wydrukami. ;)
Tyle że reprapa przeważnie musisz doprowadzić do stanu "100% sprawny" a takiego Ultimakera kupujesz już działającego. Wyciągasz go z pudełka, wrzucasz plastik i drukujesz.
W każdym razie sprzęt ze średniej półki charakteryzuje się tym, że nie wymaga grzebania. Tj można, ale nie trzeba. I w sumie nawet nie trzeba się na tym znać.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Kupno drukarki do firmy

Post autor: FlameRunner »

Właśnie dlatego ludzie jednak kupują te wszystkie ultimakery, zortraxy i inne makerboty. ;)
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 727
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 703

Re: Kupno drukarki do firmy

Post autor: PrzemoS »

Nie wiem dlaczego ale Nigdy bym nie kupil gotowej Drukarki :) Wiadomo do Firmy jak kolega potrzebuje to juz inna sprawa. Ale jako Prywatnie jakos ze tak powiem rajcuje mnie skladanie od podstaw. Mendelx2 teraz Ultimaker i pewnie w przyszlosci jeszcze cos innego . Mam taki zamiar aby sam zrobic Konkurs na naszym forum i bedzie do wygrania Drukarka :) ale to jak fundusze wieksze beda :) Narazie Same wydatki ....
anraf1001
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Kupno drukarki do firmy

Post autor: Tuchajbej »

Tak. Zgadza się. Ja też wolę sam. Ale to ma być bardziej komercyjnie. I transparentnie przede wszystkim.
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”