Kupno drukarki do firmy

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Kupno drukarki do firmy

Post autor: McKee »

PrzemoS pisze:Nie wiem dlaczego ale Nigdy bym nie kupil gotowej Drukarki
[...]
Prywatnie jakos ze tak powiem rajcuje mnie skladanie od podstaw.
W tym drugim zdaniu dokładnie ująłeś swój "problem" :rotfl: - widocznie Ciebie interesuje budowanie drukarek, a nie korzystanie z nich :rotfl:
Są ludzie którzy lubią grzebania w sprzęcie i tacy, którzy chcą żeby drukarka "tylko" drukowała.
Ja nie widzę sensu kupowania drukarki do składania lub tym bardziej składania z własnoręcznie kompletowanych części.
Strata czasu dla mnie - wiem jak działa i używam (jak młotka - nie muszę sobie produkować młotka przecież skoro chce gwoździe wbijać. Mogę go kupić po prostu - będzie taniej i szybciej ;)).

Jako 2-gą drukarkę (bo pierwsza była bezobsługowa) kupiłem CTC/Bizer - miała być "do grzebania", ale zupełnie nie mam ochoty grzebać w niej dla samej przyjemności z grzebania w niej. Składanie od zera jeszcze mniej mnie interesuje.
Drukarka jest "tylko" narzędziem do uzyskania wydruku.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Kupno drukarki do firmy

Post autor: anraf1001 »

PrzemoS pisze:Ale jako Prywatnie jakos ze tak powiem rajcuje mnie skladanie od podstaw.
Spoko nie jesteś sam :D
PrzemoS
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Kupno drukarki do firmy

Post autor: PrzemoS »

McKee pisze:
PrzemoS pisze:Nie wiem dlaczego ale Nigdy bym nie kupil gotowej Drukarki
[...]
Prywatnie jakos ze tak powiem rajcuje mnie skladanie od podstaw.
W tym drugim zdaniu dokładnie ująłeś swój "problem" :rotfl: - widocznie Ciebie interesuje budowanie drukarek, a nie korzystanie z nich :rotfl:
Są ludzie którzy lubią grzebania w sprzęcie i tacy, którzy chcą żeby drukarka "tylko" drukowała.
Ja nie widzę sensu kupowania drukarki do składania lub tym bardziej składania z własnoręcznie kompletowanych części.
Strata czasu dla mnie - wiem jak działa i używam (jak młotka - nie muszę sobie produkować młotka przecież skoro chce gwoździe wbijać. Mogę go kupić po prostu - będzie taniej i szybciej ;)).

Jako 2-gą drukarkę (bo pierwsza była bezobsługowa) kupiłem CTC/Bizer - miała być "do grzebania", ale zupełnie nie mam ochoty grzebać w niej dla samej przyjemności z grzebania w niej. Składanie od zera jeszcze mniej mnie interesuje.
Drukarka jest "tylko" narzędziem do uzyskania wydruku.

To widocznie zle zrozumiales moje przeslanie i to co osiagnalem Budujac Drukarki... To chyba logiczne ze skladajac Drukarke Bede z niej drukowal!!! :lol:
Jestem Osoba ktora woli sam cos zrobic i miec z tego satysfakcje jakies doswiadczenie anizeli kupic Gotowca ,ale SA GUSTA I GUSCIKI Ty wolisz Kupic gotowca inni Wola zlozyc sami i dopiescic ja do Najlepszej Jakosci Druku Tak jak zrobilem Z Mendlem w koncu REPRAP!..kazdy robi to co chce.. :thumbup:
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Kupno drukarki do firmy

Post autor: McKee »

PrzemoS pisze: To widocznie zle zrozumiales ...
... ale zauważyłeś moje 'ROTFL'-e ' ? ':rotfl: :rotfl:'
PrzemoS pisze:To chyba logiczne ze skladajac Drukarke Bede z niej drukowal!!! :lol:
... napisał gość bez drukarki, bo właśnie składa kolejną ? :rotfl: :rotfl: :rotfl:, takie zachowanie to się chyba nałóg nazywa ;)
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Kupno drukarki do firmy

Post autor: anraf1001 »

McKee pisze:takie zachowanie to się chyba nałóg nazywa ;)
To się nazywa hobby ;-)
dragonn, PrzemoS
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Kupno drukarki do firmy

Post autor: PrzemoS »

McKee pisze:
PrzemoS pisze: To widocznie zle zrozumiales ...
... ale zauważyłeś moje 'ROTFL'-e ' ? ':rotfl: :rotfl:'
PrzemoS pisze:To chyba logiczne ze skladajac Drukarke Bede z niej drukowal!!! :lol:
... napisał gość bez drukarki, bo właśnie składa kolejną ? :rotfl: :rotfl: :rotfl:, takie zachowanie to się chyba nałóg nazywa ;)
Widze Gosciu masz jakis Problem...Jak masz tak Glupio pisac to moze lepiej nie wtracac sie miedzy wierszami!? a kto Ci powiedzial ze nie mam drukarki? lol :) Nie piszesz z Dzieciakiem.
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Kupno drukarki do firmy

Post autor: Kopytko »

Przemek wydaje mi sie ze mcKee nie mial nic zlego na mysli.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Kupno drukarki do firmy

Post autor: PrzemoS »

Kopytko pisze:Przemek wydaje mi sie ze mcKee nie mial nic zlego na mysli.

Wiem wiem.

Jesli chodzi o Drukarke do Firmy to jestem za aby kupic gotowa :) ( i sam majac firme nie wahalbym sie na np Ultimakera ) :crazy:
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Kupno drukarki do firmy

Post autor: Tuchajbej »

Czy moglibyście uzasadnić czemu akurat ultimaker? Muszę wypunktować wszystko. Dlaczego lepiej to niż inne. Mam spoko szefa który gdy słyszy rzeczowe argumenty to przychyla się do tego.
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Kupno drukarki do firmy

Post autor: dragonn »

Jak dla mnie największą zaletą ulitmakera jest fakt że pomimo tego że jest to sprzęt nadający się "do firmy" to jest to rozwiązanie bardzo otwarte, nie jesteś przywiązany do oprogramowania od ulti, nie jesteś przywiązanych do ich filamentów. I cała dokumentacja drukarki również jest po roku od wydania nowej wersji udostępniana na licencji open-source.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”