Części do HEVO

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Części do HEVO

Post autor: Tuchajbej »

Robię mały rekonesans co kupić i przede wszystkim gdzie kupić.
Chciałbym zrobić w przyszłości przebudowę i3 do hevo. Oczywiście chciałbym użyć tyle ile się da z i3.
Potrzebna by była cała mechanika oraz heatbed.
Zapytałem wstępnie sprzedawcę z alie o wycene:
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 7d79Ac1YFh taki zestaw ale wywalajac wszystko poza tym co potrzebuje. Wyszło 180$ i 90$ shipping. O ile cena elementów jest spoko to ten shipping cos sporo. Do tego mogą dojsc dodatkowe celne. (choć Majfrend zapewnił ze wysyłają do UK i stamtąd dopiero do nas).
Czyli cała mechanika i trochę kabelków wyszła łącznie 1000zł. Waszym zdaniem to dobra cena? Na plus przemawia że wszystko będzie w jednej paczce.
Czy lepiej kupować to z wielu źródeł?
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Części do HEVO

Post autor: Zepco »

Dobrze widzę i tam są silniki ze zintegrowaną śrubą?
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Części do HEVO

Post autor: dragonn »

Ja to wszystko sam zbierałem i moim zdaniem to lepiej wychodzi. Może nie cenowo ale jak coś będzie nie tak z częściami to wolę robić to z tym konkretnym sprzedawcą a nie u gościa gdzie kupiłem wszystko. A profile, prowadnice itp. brałbym z Polski.
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Części do HEVO

Post autor: tig33r »

Tuchajbej pisze:Robię mały rekonesans co kupić i przede wszystkim gdzie kupić.
Chciałbym zrobić w przyszłości przebudowę i3 do hevo. Oczywiście chciałbym użyć tyle ile się da z i3.
Potrzebna by była cała mechanika oraz heatbed.
Zapytałem wstępnie sprzedawcę z alie o wycene:
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 7d79Ac1YFh taki zestaw ale wywalajac wszystko poza tym co potrzebuje. Wyszło 180$ i 90$ shipping. O ile cena elementów jest spoko to ten shipping cos sporo. Do tego mogą dojsc dodatkowe celne. (choć Majfrend zapewnił ze wysyłają do UK i stamtąd dopiero do nas).
Czyli cała mechanika i trochę kabelków wyszła łącznie 1000zł. Waszym zdaniem to dobra cena? Na plus przemawia że wszystko będzie w jednej paczce.
Czy lepiej kupować to z wielu źródeł?
Na tego typa to radzę uważać, kupiłem u niego sporo części i komunikacja z nim to jakiś żart, ciągłe kłamstwa, w paczce brakowało kilku części i dopiero otwarty spór pozwolił odzyskać pieniądze. Jeśli już u niego kupisz to nagrywaj odpakowywanie paczki, żeby mieć twarde dowody w potencjalnym sporze.
Tuchajbej, Zepco
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Części do HEVO

Post autor: Tuchajbej »

oo cenna informacja.
To w takim razie kompletuje pojedynczo.

Można dostać oczopląsu od przeglądania takiej ilości ogłoszen na allie. Fajnie by było zamówić po kilka elementów od jednego sprzedawcy, nawet jak wyjdzie minimalnie drożej, żeby nei tracić tyle czasu. Wysłałem kilka takich zapytań, zobaczymy czy coś z tego będzie.

Tak kombinuje że 30x30x30 to dla mnie trochę za dużo. 25x25x25 by było optymalnie. Czy przy takiej wielkości lepiej robić podwójną os Z czy Pojedyncza wystarcza? Dzisiaj oglądałem Zortraxa M200 i mimo zapewnień sprzedawcy że pojedyncza os Z jest wystarczająca, to mocniejsze dotknięcie palcem przy krawędzie wyginało stolik - i to przy 20x20x18. W hevo są grubsze wałki ale i tak konstrukcja dual Z jakoś bardziej do mnie przemawia. Podpowiecie cos?

Wszyscy mówią by profile i wałki zamawiać w Polsce. Czy możecie podać konkretne namiary - żeby było optymalnie, tz z uczciwą ceną.
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Części do HEVO

Post autor: dragonn »

Tuchajbej pisze: Wszyscy mówią by profile i wałki zamawiać w Polsce. Czy możecie podać konkretne namiary - żeby było optymalnie, tz z uczciwą ceną.
Profile - jak dla mnie andrzejweski, wałki i łożyska - TDI-CAD.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”