Drukarka do wentylacji i niskonakładowych obudów elektroniki

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
REYMONT
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2017, 09:35

Re: Drukarka do wentylacji i niskonakładowych obudów elektroniki

Post autor: REYMONT »

Cześć,

Polecam urządzenie firmy Zortrax. Miałem kilkukrotnie okazję drukować obudowy na ich drukarkach, zarówno M200 jak i M300. Efekt był naprawdę dobry. Wymiary, które podajesz wskazują na to że M200 spokojnie wystarczy. Na M300 drukowałem większe obudowy.
Najpierw drukowałem z ABS. Jednak jak jeden z kolegów już tu zaznaczył trzeba się liczyć ze skurczem tego materiału. Mimo to wydruk spełnił nasze oczekiwania.
Polecam jednak zastosowanie materiału HIPS do tego rodzaju modeli. Na obu drukarkach model wykonany z tego tworzywa wyszedł bardzo dobrze. Należy optymalnie ustawić obiekt do druku, gdyż jak to przy obudowach należy mieć na uwadze niezbędny support oraz należy uwzględnić otwory i pochylenia w obudowie.
Moim zdaniem urządzenia Zortraxa zdecydowanie dadzą najlepsze efekty.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka do wentylacji i niskonakładowych obudów elektroniki

Post autor: FlameRunner »

Panie REYMONT,
Spamowi typu marketing szeptany mówimy stanowcze: NIE


Posta zostawiam jako case study - jak by nie patrzeć, napisany jest podręcznikowo.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka do wentylacji i niskonakładowych obudów elektroniki

Post autor: virgin71 »

Hehe, co ja mogę powiedzieć... tylko Ultimaker.
Raz że szybko, dwa, że nie na rafcie. Dzisiaj klient odbierał obudowę z elementami przezroczystymi i był pod wrażeniem skoku jakości, względem tego co wcześniej wydrukował.
Makerbota możesz sobie odpuścić całkowicie. Głowica + również ma problemy i ABS odpada.
Druk z ruchomym stołem w Y niesie ze sobą pewną niedogodność w postaci lepszych wydruków względem jednej osi. Dosyć często, może nie zawsze.
akaa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2017, 22:26
x 2

Re: Drukarka do wentylacji i niskonakładowych obudów elektroniki

Post autor: akaa »

Wybrałem:
1.2 Makerbot 5th z extruderem+ (tym lepszym poprawionym w 2016 roku) (fajnie że w Krakowie mam głównego dystrybutora, który wspiera technicznie po zakupie duży plus)
Nie byłem do niej najbardziej przekonany i dalej nie jestem, bardzo dobrze doradzaliście inne sprzęty ;-) ZA CO WIELKIE DZIĘKI! Przekonało mnie to że mam od nich pomoc. Dziś przeszkolili mnie od A do Z. Trwało to 2,5h. Omówiliśmy sprzęt, a potem każdy punkt z opcji programu, szkolił mnie Tomek (polecam), który wymiata w drukach na tej marce, doradził mi multum dodatkowych tips&trik's dodatkowe oprogramowanie do różnych celów. Chętnie się podzielą ustawieniami do konkretnych filamentów, nie koniecznie firmowych, zapewniają pomoc jak będę miał pytania.
Brzmi to jak reklama, nie nie pracuje tam, jestem architektem. Uważam że fajne firmy powinno się promować, a tutaj zaoszczędzili mi multum czasu. Jak ktoś się też zdecyduje to pytajcie o Darka super wprowadził mnie w świat druku 3D.

Ogólnie ludzie w tej branży są mega mili i pomocni. Równocześnie obsługiwał mnie dystrybutor Zortraxa z Wrocławia i też pełna profeska, chęć pomocy i szczerość. Więc to jest 2 miejsce, które mogę doradzić.
Makerbot Replicator 5th
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Drukarka do wentylacji i niskonakładowych obudów elektroniki

Post autor: dziobu »

akaa pisze:(...)Nie byłem do niej najbardziej przekonany i dalej nie jestem(...)Przekonało mnie to że mam od nich pomoc.(...)
Fajnie widać ile czynników wpływa na wybór sprzętu i że wcale nie muszą mieć one bezpośredniego związku z samym urządzeniem ;p

btw.
Mnie tam (nie pamiętam kto) powiedział wprost, że te wszystkie inne drukarki to raczej zabawki, a tylko MakerBoty są profesjonalne (chodziło oczywiście o tą półkę cenową). I dobrze że tak powiedział bo już prawie ją kupiłem ;p
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Drukarka do wentylacji i niskonakładowych obudów elektroniki

Post autor: McKee »

Ja jestem w lekkim szoku bo Makerbot zupełnie nie pasuje do wymagań pierwszej wypowiedzi, ale przecież nie słyszeliśmy dyskusji - jakoś te różne wątpliwości zostały zaadresowane widocznie (i chyba nawet wymagania się zmieniły ;), bo tam druk z ABS-u wprost był podany).
akaa: Mam prośbę: nie zapominaj o forum i tym wątku - odezwij się w tym temacie za ~3 miesiące i podziel wrażeniami - co zadziałało w pełni, co nie do końca. Bardzo jestem ciekawy. (Ew. w kalendarzu może zapisz?).
Kopytko, FlameRunner
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
akaa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2017, 22:26
x 2

Re: Drukarka do wentylacji i niskonakładowych obudów elektroniki

Post autor: akaa »

Jasna sprawa, tym bardziej że bardzo intensywnie na niej siedzę. Może moje wytyczne w stosunku do ABS były nakierunkowany brakiem doświadczenie i analizie tego co przeczytałem przed zakupem bez wcześniejszego kontaktu z drukiem 3D. Na pewno się jeszcze spotkamy w innych wątkach, bo po pierwszej dobie już rośnie mi liczba pytań :-))
Wiem jedno, to co wcześniej robiłem w 3 tygodnie, teraz zrobiłem w dobę... druk 3D wymiata, bardzo się cieszę że do Was dołączyłem!
Misiak, FlameRunner
Makerbot Replicator 5th
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”